Skocz do zawartości

Tryton TSP710K


salvien

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Tomas22 napisał:

K2 to rotacja

K2 oferuje również maszyny DA

https://k2.com.pl/produkty/masner

zazwyczaj każdy ma na myśli rotację, bo są tanie i przez to popularne 😉 

 

 

@salvien poczytaj o maszynach Dual Action, jako uniwersalnej możesz poszukać takiej ze skokiem 15mm.

A na początek do nauki możesz spróbować 8mm, z taką nawet lamusy bez umiejętności sobie radzą i szybko nabierają doświadczenia 🙂 

Maszyna rotacyjna ma również duze możliwości, ale wymaga więcej umiejętności od operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, salvien napisał:

Nie nie mówię o budżetowej wersji. Chciałem tylko zapytać czy ten sprzęt nadaje się do kontaktu z samochodem. Czy raczej jest to szmelc, który tylko pogorszy sprawę. Hmm, DA w cenie 310 zł. Coś tu nie gra 😛 ?

Nikt nie mówi że to szmelc tym bardziej że większość z nas nie wie co to za maszyna 😉

Chodziło nam głównie o twoje pytanie z pożyczyć maszynę ? Czy uzbierać pieniążki na kupno maszyny K2. Btw która maszyna K2 Ciebie interesuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, Tomas22 napisał:

Nikt nie mówi że to szmelc tym bardziej że większość z nas nie wie co to za maszyna 😉

Chodziło nam głównie o twoje pytanie z pożyczyć maszynę ? Czy uzbierać pieniążki na kupno maszyny K2. Btw która maszyna K2 Ciebie interesuje ?

Myślałem nad k2 masner, ale może ten DA będzie ciekawszym rozwiązaniem i prostszym dla laika?
Maszyna ma zakres obrotów od 3 do 6 tysięcy, więc chyba to ją wyklucza ? Średnio jak patrze na maszynki np K2 masner ma od 600 do 3000.  Nie wiem do końca czy zwykłe polerki mozna porównywać do DA pod względem obrotów. Proszę o sprostowanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka typu DA tak ma z obrotami bo jest to liczone razem z ruchami orbitalnym i maszyny 😉

Pożycz od kolegi ta maszynę. To najzwyklejsza maszyna Dual Action. Poczytaj też na forum o typach maszyn i sam dojdziesz do wniosku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, salvien napisał:

Maszyna ma zakres obrotów od 3 do 6 tysięcy, więc chyba to ją wyklucza ?

Chcesz żebyśmy poświęcili Tobie czas. Więc go szanuj i przeczytaj czym różni się polerka rotacyjna od dual action.

 

Godzinę temu, salvien napisał:

DA w cenie 310 zł. Coś tu nie gra

Jest wiele polerek poniżej, bywały i po 200zł

 

Samochód wypolerują tak samo jak ich odpowiedniki za 1000 i 2000zł.

Różnica nie musi być w pracy wykonywanej.

Ale np w drganiach, hałasie, długości kabla, ergonomii, trwałości, serwisie, jakości plastików itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, planowałem kupić do tego pastę menzerny mcp2500 i sfc3500. Ale została mi polecony Sonax 04-06. Ale pytania jeszcze były pod zwykłą maszynę, ponieważ nie wiedziałem, że będę miał dostęp do DA.

Planuję zrobić polishing i finish, bo az tak duzych rys nie mam.  Ile padów będzie mi potrzebnych na całe auto ? Po 2-3 sztuki z jednego ?

Zastanawialem sie nad : Flexipads 135mm polerska pomarańczowa i Flexipads 135mm polerska żółta. Może znacie jakies lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.