Skocz do zawartości

Jasna skóra - czyszczenie i konserwacja


troopers

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tak ja kw temacie całe życie miałem ciemny środek w aucie, czarne skóry, aktualnie to się zmieni. Auto które będę odbierał posiadać będzie jasną tapicerkę skórzaną [Oyster nevada].

Polecicie coś dobrego do przyszłego czyszczenia (przebarwienia od jeansów) oraz czym to zabezpieczyć by nie przyjmowały barwy tak mocno od jeansów..... cena nie ma znaczenia, ma spełniać swoje zadanie.

z góry dzięki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup taki zestaw Gyeon'a https://autonablask.pl/produkt/gyeon-q2m-leather-set-strong/

Jak skóry nie są mocno zabrudzone, to poszukaj zestawu SOFT. Wersja SOFT będzie jeszcze odpowiednia do bieżącej pielęgnacji skór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W weekend czyściłem 19 letnią bananową skórę tym zestawem Colourlocka i zrobił to, co do niego należało a dodam, że poprzednie, mocno nieprofesjonalne czyszczenie, odbyło się ponad 5 lat temu. Nie wiem który jest lepszy ale z pewnością ten jest wystarczająco skuteczny w czyszczeniu a czas pokaże skuteczność ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tasior87 napisał:

Który zestaw lepszy?

Proponowany powyżej gyeon czy ten poniżej?

https://autonablask.pl/produkt/colourlock-zestaw-strong-colourlock-leder-protector/

W moim przypadku jest pełnoletnia konkretnie zapuszczona jasna skóra.

W mojej ocenie, daruj sobie Gyeona. Colourlock spełni Twoje oczekiwania zarówno w czyszczeniu jak i zabezpieczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP od CL pięknie odżywia ale trzeba dużo czasu poświęcić na do czyszczenia, a potem 2 warstwy LP. U mnie skóra dostała drugie życie ale z 3 dni wyjęte z życia :)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.02.2019 o 22:29, kepa416 napisał:

LP od CL pięknie odżywia ale trzeba dużo czasu poświęcić na do czyszczenia, a potem 2 warstwy LP. U mnie skóra dostała drugie życie ale z 3 dni wyjęte z życia 🙂

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Z ciekawości: co tyle zajeło? Czytałem że przy czyszczeniu colourlockiem potrzeba 1-2 minuty na panel + może 2 razy powtórzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
44 minuty temu, maciek_ napisał:

Z ciekawości: co tyle zajeło? Czytałem że przy czyszczeniu colourlockiem potrzeba 1-2 minuty na panel + może 2 razy powtórzyć

LP czyli Leder Protector to odżywka. Jeśli skóra jest pokryta topem, to wchłanianie takiej odżywki jest znacznie utrudnione i potrzeba na to dłuższego czasu. W tym przypadku, kolega @kepa416 nakładał Protector zapewne mniej więcej raz na dobę. Tak czynił 2 razy i uzyskał pożądany efekt. Nie dziwi więc fakt, że cały proces czyszczenie, odżywka, zabezpieczenie zajęło mu 3 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przy czyszczeniu może i tak :) ja robię strongiem auto po zakupie potem czekam 24h na suszenie następnie 2 warstwy leder prorectora cienko najlepiej w cieniu aby było widać gdzie jest wilgotne. Potem po min 24h od ostatniej warstwy LV. Potem co 3-6 miesięcy soft i LV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.