Skocz do zawartości

Polerowanie maszyną Flex 3401


Rekomendowane odpowiedzi

Helo :)

Weekend z przerwami poświęciłem na błotnik i drzwi w sumie kilkanaście godzin nie licząc piątkowo-sobotniego mycia, zmywania smoły i glinkowania całego auta.

 

SSR 2.5 + zielony i żółty pad 3M

DC1 + niebieski pad 3M

DC2

Tech wax

(Flex 3401)

 

Niby wydaje się być w miarę.. ale dalej są ryski - help :(

DSC_0127.jpg.de97ff0f1c5af5e05a30bdf5f73d6c40.jpg

DSC_0130.jpg.0035dd53a6bdd40ab03309be83da4d39.jpg

DSC_0191.jpg.5ccf0c2d22539030d1d1aed66ca18e60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wydaje się być w miarę.. ale dalej są ryski - help :(

 

A ja bym te ryski zostawił na następny raz (jeżeli są takie jak na tym 3 zdjęciu).

 

Poza tym środki PB z serii SSR podobno nie są aż takie mocne (nie moja opinia tylko ją powielam, bo zasłyszana od 3 niezależnych osób) także może warto by spróbować czegoś innego (czyt. mocniejszego).

 

Jeżeli używałeś FLEXa również do polerowania to niestety wymaga on dłuższej pracy na elemencie jak i odpowiedniego sposobu jej użycia (nie jest to ani rotacja, ani typowy DA). Mam też tego Flexa i robiłem nim część dachu u siebie - nie byłem do końca usatysfakcjonowany jak po pracy rotacją, ale podobno tą maszyną też trzeba odpowiednio umieć się posługiwać, gdyż jest dość specyficzna, a wtedy efekty będą więcej niż rewelacyjne. Być może będę miał okazję spotkać się i zasięgnąć opinii od specjalisty z używania tego modelu także jak coś to się podzielę.

 

Jak widzę robiłeś Audi A4 B7, a wg mnie lakier na tych autach jest stosunkowo twardy więc wymaga dłuższego i dokładniejszego wypracowania także nie przejmuj się i zostaw to sobie na następny raz żeby ponownie nie orać lakieru niepotrzebnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, Dzięki za pocieszenie ;) Tak B7 i tak Flexem robiłem wszystko.

 

może warto by spróbować czegoś innego (czyt. mocniejszego).

Może coś łyknę, ale dopiero wieczorem do kiełbasek :D a tak serio to co byś polecił na lakier A4?

 

Chętnie bym poznał opinię specjalisty dot. używania tej maszyny - będę czekał z niecierpliwością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś łyknę, ale dopiero wieczorem do kiełbasek :D a tak serio to co byś polecił na lakier A4?

 

Chętnie bym poznał opinię specjalisty dot. używania tej maszyny - będę czekał z niecierpliwością :)

 

Specjalistą od Flexa to zdecydowanie bym się nie nazwał (wręcz przeciwnie), ale z mojej strony to może powiedzieć tyle, że używałem jej z Menzerną i Megsem - obydwa środki spisywały się bardzo dobrze, ale tak jak wspomniałem, nie do końca byłem usatysfakcjonowany pracą samą maszyną, ponieważ jednak z rotacją mam większe doświadczenie, a z tym Flexem bardzo małe.

 

Pracowałem z padami Megsa z systemu SOLO (te nacinane) i zwykłymi - akurat do Flexa polecam jednak płaskie, bo nacinane+Flex tworzą takie malutkie (0,5mm) "ząbki" na lakierze - jest to zupełnie niezauważalne i dopiero jak Arek pokazał, że w ogóle coś takiego pozostało to zauważyłem, bo tak to nawet bym nie zwrócił na to uwagi. Efekt końcowy był naprawdę rewelacyjny i usunąłem wszystko co chciałem także w Twoim przypadku polecam:

 

1. zmianę past na coś innego: 3M, Menzerna, Megs itp.

2. zmianę padów na płaskie (mam wrażenie i może jest błędne, że nie do końca dobrze się innymi niż płaskie pracuje na polerce mimośrodowej)

3. dłuższą pracę nad elementem jakby pkt. 1 nie dawał rezultatu.

 

A przy okazji na jakich prędkościach i wielkościach elementów pracowałeś ?

 

P.S. Wydzieliłem dyskusję jako wątek o Flexie - myślę, że taki też się przyda, bo maszyna jest dość specyficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx :)

Ad.1 już jest FC+

Ad.2 pracowałem właśnie płaskim zielonym 3M

Ad3. byłem chyba dość cierpliwy - błotnik tylny i drzwi prawie cały weekend z przerwami... może za mało siły :o

 

Prędkości różne, wielkości elementów: błotnik tylny na pół, drzwi ponad listwą na pół, drzwi poniżej listwy całe, próg, lusterko, słupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po weekendzie - połowę niedzieli i poniedziałku spędziłem nad maską autka j.w.

Wcześniej oczywiście została wyglinkowana (megs) i umyta (NXT).

Siły użyłem tyle co poprzednio, maska podzielona na 6 sekcji.

Chyba jestem zadowolony, c.d.n. ale potrzebuje więcej weekendów :D

 

1.FC+ na CP 3M (2, miejscami 3x) Flex 3401

2.DC1 + PP 3M (2x) Flex 3401

3.DC2 + FP 3M (1x) Flex 3401

4.PB Natty's Red :)

 

Niestety słońca brak, tylko na pierwszym zdjęciu, które jest sprzed tygodnia.

1.jpg.74e413f301e20fd9402953310e2f4da3.jpg

2.jpg.a0d2527653328adeca24c3d79f04a2bd.jpg

3.jpg.1810cd41b5ce6f4041dd1fe6339f5877.jpg

4.jpg.0d9a46de996f7dcefa0d79f7aa2c898f.jpg

5.jpg.a36663aaf152bea1bd3479c2d0abfc8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest minut maszyn mimośrodowych jak i DA, że czuć straszne mrowienie jakby dłonie były odrętwiałe. Jedynym sposobem na to jest zakupienie sobie grubej rękawicy, która będzie trochę amortyzowała drgania oraz rączki specjalnie do tego Flexa czyli FLEX SOFTVIB:

 

article_11191_1.jpg

 

Soft%20vib.bmp

 

4357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, ale mnie nogi nie bolały od trzymania maszyny a od kucania, wstawania, kucania, schylania się, przysiadania, stawania na palce, napinania się, klęczenia etc ;)

Sama praca z maszyną była dla mnie przyjemna (czyt. nie czułem zmęczenia od trzymania i operowania na najwyższych obrotach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ., Odpowiem Ci za jakiś rok, jak skończę :D na razie 1 błotnik, 1 drzwi i maska.

A tak poważnie, to żeby przyspieszyć, muszę się trochę wprawić, bo przestać wymagać cudów dot. efektów pracy będzie trochę trudniej ;)

 

Łukasz, Uchwyt 3401 mnie odpowiada, gdyby nie te wibracje..

Wydaje mi się, że gdzieś pisałeś, że posiadasz taki gadżet :) Napisz proszę czy łatwo kontrolować równomierny docisk tym uchwytem (asymetryczny montaż do maszyny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, ale mnie nogi nie bolały od trzymania maszyny a od kucania, wstawania, kucania, schylania się, przysiadania, stawania na palce, napinania się, klęczenia etc ;)

 

Fakt, ten ból jest bez różnicy od maszyny :kox:

 

Łukasz, Uchwyt 3401 mnie odpowiada, gdyby nie te wibracje..

Wydaje mi się, że gdzieś pisałeś, że posiadasz taki gadżet :) Napisz proszę czy łatwo kontrolować równomierny docisk tym uchwytem (asymetryczny montaż do maszyny).

 

Mi też odpowiada, ale te drgania mogą na dłuższą metę być nieprzyjemne.

 

Co do montażu rączki - wiesz, ja jestem przyzwyczajony do rotacji, która ma dokładnie w tym samym miejscu rączkę więc dla mnie nie ma to żadnej różnicy. Poza tym czasami mi się wydaje, że z tą rączką więcej widać podczas pracy i jakoś lepiej można chwycić maszynę szczególnie robiąc coś na bocznych elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu rączki - wiesz, ja jestem przyzwyczajony do rotacji, która ma dokładnie w tym samym miejscu rączkę więc dla mnie nie ma to żadnej różnicy. Poza tym czasami mi się wydaje, że z tą rączką więcej widać podczas pracy i jakoś lepiej można chwycić maszynę szczególnie robiąc coś na bocznych elementach.

 

No jasne, kojarzę wygląd niektórych urządzeń ;) Chodziło mi konkretnie o tego Flexa, który od rotacyjnej zachowuje się jednak troszkę inaczej. W jakim stopniu według Ciebie SOFTVIB jest w stanie zniwelować te drgania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stopniu według Ciebie SOFTVIB jest w stanie zniwelować te drgania?

 

Hmmm, myślę, że tak w 30% mniej czuć polerkę, ale to tylko takie określenie "mniej więcej". Generalnie czuć różnicę, ale nie licz na to, że będzie to tak, że chwycisz rączkę i będzie tak jak przy trzymaniu rotacji ;)

 

To kosztuje chyba 40 zł - za tą cenę warto chociaż trochę zniwelować drgania i polepszyć ergonomię pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Eryczek, tylko zwróc uwagę, że to nie jest typowe DA. Flex ma "forced rotation", czyli obraca się cały czas jak rotacja z tym, że max 400rpm.

 

Ja też się do niej przymierzam. Jak ma mi umilić życie przy finishu przy którym spędzam najwięcej czasu, albo szybkich one-stepów, to raczej się zdecyduję. Poza tym zawsze coś nowego, rotacje już mam nie jedną ;)

 

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=67113

http://www.autopia.org/forum/profession ... 401-a.html

http://www.detailparadise.com.au/showth ... C-3401-VRG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli obraca się cały czas jak rotacja z tym, że max 400rpm.

Oj nie bardzo, bo rotacja jak i typowe DA kręcą się w prawo, to flex 3401 VRG kręci się w lewo i do tego ruchem orbitalnym.

 

Oczywiście, że orbitalnym, bo to maszyna DA :)

Pisałem, że jak rotacja w sensie, że ma wymuszony obrót.

Ale fakt, kręci się w lewo.

 

[ Dodano: 25 Styczeń 2013, 21:13 ]

Czy mi się wydaje czy,nie ma możliwości założenia mniejszych talerzy? :o

 

Jest w sprzedaży talerz 4 calowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.