Skocz do zawartości

Kompresor ChiliTec Akku LCD do ręcznej pianownicy - czy warto ?


svavo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator
9 minut temu, piotr@sta napisał:

@Domel zawsze można rozkręcić marolexa i wymienić oringi i powrotem szczelny 😉

robiłem 2 razy już dalej puszcza po przekroczeniu pewnego ciśnienia. Wali pianą spod tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pierwszym filmie to jakoś nie działa za ciekawie, sika nierówno.

Ja akurat niemieckiego nie znam. Zakup osobno pompki oraz FM30 załatwi sprawę, że będzie robić pianę jak należy?

Z kolei taniej chyba wychodzi kupić chińską pompkę i zrobić to co jest już sprawdzone z Axelkiem, wtedy też można bazować na doświadczeniu innych.

Czy to z chińską pompką można wykorzystać jako również urządzenie do spłukiwania, np. przy detailingu kół? Czy nie za małe ciśnienie?

 

 

Na tym filmie chińską pompkę mocuje do jakiejś przysadki, którą zamienił z zaworkiem bezpieczeństwa. Sprytne rozwiązanie.

Wydaje mi sie, ze z pompką chińską pianuje lepiej. Ale z kolei koszt większy trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, jan-kol napisał:

Na tym filmie chińską pompkę mocuje do jakiejś przysadki, którą zamienił z zaworkiem bezpieczeństwa. Sprytne rozwiązanie.

wszystko masz opisane w tym temacie łącznie z prezentacjami działania które robilismy w naszych pianownicach.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...a co do Glorii FM30 to dostępna dopiero w kwietniu, w sklepach niemieckich luty, marzec...

 

https://detailingstore.pl/pianownice/1808-epoca-tec-one-foamer-pianownica-reczna-10l.html?&gclid=Cj0KCQiApvbhBRDXARIsALnNoK1w7SYlcZhxusgEHVVYv1PTiFW579BkEokZDzqJI16pWbvGFJw4Wv8aAnBZEALw_wcB

 

A taka Epoca? Tylko też na zawór bezp. nakręcić przystawkę z wentylem samochodowym i zastosować z pompą chińską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam pytanko, chcę zmodyfikować axela 3000 i muszę kupować inny filc z glorii itp? czy te z axela wystarczą???, dziś zamówiłem ten kompresorek i zastanawiam się nad zakupem dyszy 110 stopni, fajna jest? czy ta standardowa wystarcza ?? Z góry dzięki za pomoc, 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie,

Mam pianownicę Axel 7000 i zastanawiam się czy mogę przerobić ją pod kompresor. Czy wystarczy że zamontuję wentyl i wężyk pod kompresor i to wszystko? Będzie działać?

https://sklep.marolex.pl/pianownica-axel-7000.html

obraz.png.7ff2bc3172be701cd2fdf6d08cdc38af.png

 

Ponadto który kompresor byście polecali? Pierwszy jest już wytestowany na forum, drugi jednak ma większą baterię a jest niewiele droższy. Ktoś może doradzić?

1) Kompresor Fineed

2) Kompresor Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale chłopaki kombinujecie... 40 dolców za bateryjkową pompkę do podtrzymania ciśnienia?

Nie wiem jak Axel, ale napompowanie FM30 z litrem płynu od zera do 3 bar to jakieś 25-30 sekund. Pompa ręczna jest duża i na tle wydajna, że dobicie trwa chwilę.

Ok... rozumiem - zaworek z wentylkiem i klasyczny kompresor dobijający do 3 bar w 2-3 sekundy, ale to... hmmm... 🤦‍♂️ Pogoda dla bogaczy 🐓

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiony na ALI 10-2018 Kompresor chyba padły ogniwa. Wczoraj naładowałem akumulator w kompresorze aby dziś mieć na myjni. Niestety jedno dobicie do 3bar i już napięcie siadło do 10,4V. Jeśli podzielić 10,4V przez cztery ogniwa to wypada 2,6V na ogniwo. Z tego co wyczytałem graniczne napięcie na li-ion to 3,7V

Musiałem ręcznie pompować. Po podpięciu zasilacza 15,2V kompresor działa i dobija do żądanego ciśnienia. Poniżej rozebrany kompresor. Z opisu sprzedawcy wynika, że są ogniwa 4x500mAh. Po 2szt w rzędzie widać na zdjęciu.

Chyba wejdą ogniwa 14500. Znalazłem na allegro 14500 3,7 1300mAh za 5,99 (sądzę, że pojemność jest nieprawidłowa w tak małym ogniwie) realnie być może 750-800mAh. W kompresorze są 4szt ogniw i po naładowaniu napięcie jest 14,9V i tylko jedno nabicie Axela 3000 do 3bar.

Przy napięciu 3,7V będą miały 14,8V, przy 4,2V będą miały 16,8V chyba że elektronika kompresora to jakoś reguluje. Może bezpieczniej  zamontować 3szt ogniw 14500 ?  

 

20190615_120233_komp (1).jpg

20190615_120233_komp (2).jpg

20190615_120233_komp (3).jpg

20190615_120233_komp (4).jpg

20190615_120233_komp (5).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vps Te ogniwa mają max pojemność 300 mAh. Kupiłem 2 takie do latarki, zmierzyłem ich pojemność ładowarką modelarską. Jedno miało pojemność 280 mAh a drugie 260 mAh. Nie wejdą tam ogniwa 18650 ? (ich wymiary to 65 mm długość, 18,5 mm średnica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18650 mam lecz nie wejdą. Zakupiłem inne aku 14500 dł 48mm 900mAh pojemność deklarowana będą za miesiąc. Podoba mi się kompresor Xiaomi Mijia MJCQ01QJ szukam kodu na obniżkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka. 1. Błąd error, nie naładowane ogniwa lub tak jak u mnie ogniwa naładowane leczy starczy tylko na jedno nabicie. Czekam na nowe ogniwa 900mAh.

Spróbuj czy będzie działał na zasilaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.12.2017 o 20:13, Domel napisał:

2017-12-27_20_12_42-_Wyposa_enie_warszta

2017-12-27_20_13_52-_Kompresor_Chili_Tec

na niebiesko to jest wentyl skęcany
na czerwono - to sa dwa węzyki w komplecie z pompa.

nie mogę obczaić gdzie tutaj jest zastosowana "przedłużka zaworu kątowa 90 do pompowania", widzę tylko dwie 45ki

jakieś info? dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Szurszur1 napisał:

nie mogę obczaić gdzie tutaj jest zastosowana "przedłużka zaworu kątowa 90 do pompowania", widzę tylko dwie 45ki

jakieś info? dzięki

Nie została zastosowana 🙂 Można kupić i użyć wedle preferencji 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2017 o 20:31, ziomson napisał:

Ja mam z Lidla podobny kompresor ma 2 minusy takie, że trzeba trzymać guzik cały czas oraz wymiary. :D


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Jak się nazywa ta długa koncówka z filcem, założył bym taką do mojego marolexa3000

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.