Skocz do zawartości

Kompresor ChiliTec Akku LCD do ręcznej pianownicy - czy warto ?


svavo

Rekomendowane odpowiedzi

@ziomson Ten również, gdy ustawisz by pompował do 3 barów napompuje i się wyłączy (nie pompuję) ale gdy upuścisz powietrza to już do 3 barów nie napompuje sam ;) Najlepiej jest chyba zacząć pianować jak mamy 2,8 barów np. i wtedy stale będzie dobijał do brakujących 3 ;) Czy ktoś może wie ile czasu może kompresor pracować do rozładowania akumulatorów?

P.s - pogoda na minusie ostro ma być przez kilka dobrych dni, nie będę w łazience testował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

42 minuty temu, kusiu napisał:

P.s - pogoda na minusie ostro ma być przez kilka dobrych dni, nie będę w łazience testował :D

No weź się w garść i nie wymiękaj!!! Testuj. Pomożesz mi w podjęciu ostatecznej decyzji.

O ile dobrze pamiętam masz 3l Axel'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Uważajcie z tymi modyfikacjami - robicie to na własną odpowiedzialność, wbrew zaleceniom producenta ;)

Po drugie nie trzymajcie nabitego zbiornika z substancją. Ja tak zrobiłem ponad tydzień temu i dziś przeżyłem lekki szok. Całą piwnica zalana dwoma litrami Magi... ;)

2018-02-23_09.37.05.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Myślę że wszyscy wiedzą by uważać ;) i dziękujemy za poradę, jakie miałeś ciśnienie 3 bary? Długo był nabity zbiornik ciśnieniem? Swoją drogą co cie podkusiło żeby go trzymać nabitego, jak dobrze wnioskuję ponad tydzień? :) Przynajmniej ktoś już sprawdził wytrzymałość zbiornika dobrze że w takich okolicznościach a nie innych, pomyśl jak by substancja rozlała się gdzieś na fotelu albo zbiornik wystrzelił gdzieś blisko oczu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2018 o 09:24, kusiu napisał:

Tak dokładnie 3l + aku z Ali (identyczne jak te od ChiliTec) i w plenerze jeszcze nie testowany! :D Pisz co chcesz wiedzieć wiele osób już "jechało" na takim zestawieniu :)  Tu masz fajnie pokazane np

Filmy Domel'a to znam na pamięć :)

W dniu 23.02.2018 o 08:36, kusiu napisał:

Najlepiej jest chyba zacząć pianować jak mamy 2,8 barów np. i wtedy stale będzie dobijał do brakujących 3 ;)

Chciałem ci dodać otuchy abyś powalczył z w/w sposobem :)

W dniu 23.02.2018 o 11:08, Domel napisał:

Ano wsadziłem nabitego marolexa 2bary na tydzień to piwnicy ;) dziś poszedłem i miałem tam małą powódź ;)

Po tobie takiej sztuczki bym się nie spodziewał...

W dniu 23.02.2018 o 10:04, Domel napisał:

Całą piwnica zalana dwoma litrami Magi... ;)

..., ale przynajmniej Magi (ach szkoda, szkoda) ci dobrze podłogę domyła :)

W dniu 23.02.2018 o 11:08, Domel napisał:

Dziwna ta dziurka ale moze uda mi sie ja zalepić jakimś "putty" ;)

Raczej wątpię, czy uda ci się to naprawić. W sensie na pewno zakleisz, ale do pianownicy zbiornik już raczej się nie nada. Ciśnienie będzie się dawało we znaki.

Btw, nowe (białe) zbiorniki brałeś bezpośrednio od producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
33 minuty temu, CoolBreeze napisał:

Raczej wątpię, czy uda ci się to naprawić. W sensie na pewno zakleisz, ale do pianownicy zbiornik już raczej się nie nada. Ciśnienie będzie się dawało we znaki.

skleiłem ale puściło. Zbiornik do wyrzucenia :(

33 minuty temu, CoolBreeze napisał:

nowe (białe) zbiorniki brałeś bezpośrednio od producenta?

tak.

34 minuty temu, CoolBreeze napisał:

..., ale przynajmniej Magi (ach szkoda, szkoda) ci dobrze podłogę domyła :)

mam panele w mojej piwnicy :( trochę mi się wypaczył :(:(:(

 

20130531_154717.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ale lipa... plastik się przetarł czy samo z siebie? Nie jest to na zgrzewie jakimś?

Na zgrzewie ale z tego co kojarzę Domel zostawił nabitego do dwóch barów na tydzień i gdy zszedł do piwnicy/garażu zobaczył małą kałużę  Domel czym miałeś zalanego Axela z tą białą butelka i aku oraz jaka wkładka na filmiku z ver. 2? Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, kusiu napisał:

"Wkładka - jeden filc." @Domeldziękuję :D A czym zalany (co to za piana) bo albo mi umknęło i nie widzę albo nie napisałeś ;)

mix szamponu i piany SG plus ADBL Bubble.

2 godziny temu, audicoupe napisał:

@Domel dysza 45 czy 110?

Nie chce skłamać chyba 45 - nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

no nareszcie zmodyfikowałem te połączenia wężyków.

Nowe mięciutkie, giętkie wygodne.

DSC08719.jpg
DSC08720.jpg
DSC08722.jpg

 

https://sklep.phu-szczepan.pl/product-pol-1947-Przedluzka-do-zaworow-wentyli-gumowa-zbrojona-210-mm.html

 

Jeszcze tylko jakoś przymocować kompresor i będzie gitarka ;)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Domel napisał:
no nareszcie zmodyfikowałem te połączenia wężyków.
Nowe mięciutkie, giętkie wygodne.

 
https://sklep.phu-szczepan.pl/product-pol-1947-Przedluzka-do-zaworow-wentyli-gumowa-zbrojona-210-mm.html
 
Jeszcze tylko jakoś przymocować kompresor i będzie gitarka
 
 

Jaki zawór i w jaki sposob zamontowałes/zapewniles szczelnosc ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Jaki zawór i w jaki sposob zamontowałes/zapewniles szczelnosc ?
 

Zawór wkręcany ma uszczelkę. Dołożyłem drugą wewnątrz dla świętego spokoju. Można też gwint silikonem przesmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam Panów. Odkąd kupiłem sobie wymarzony samochód, postanowiłem pobawić się w autodetailing, aby prawidłowo i szczegółowo dbać o auto. Ponieważ jestem modelarzem, to bardzo duża wagę przywiązuję do szczegółów.

Nie mam na co dzień miejsca gdzie swobodnie mógłbym zając się detailingiem (jak zakombinuję to raz na jakiś czas takie miejsce znajdę u jakiegoś znajomego, ale wiadomo, nie będę człowieka wykorzystywał co miesiąc), to chociaż do bieżącego utrzymania auta w większej lub mniejszej czystości, chciałem kupić jakąś pianownicę ręczną. Poczytałem trochę na tym forum, ale z drugiej jednak strony, na myjniach bezdotykowych, gdzie liczy się nierzadko czas, nie bardzo mi się widzi pianować to ręcznie (Opel Insignia kombi)-w końcu jest to kawałek auta.

Bardzo mi się spodobał pomysł pianownicy z elektryczną pompką z chin-lecz z drugiej strony co zrobić kiedy taka pompka się zepsuje? Odsyłać do Chińczyka póki na gwarancji? Koszt przesyłki będzie kosztował połowę ceny a i nie mamy pewności, że paczka dojdzie.

 

Przeglądając Internet znalazłem opryskiwacz Gloria 5 litrów w zestawie z pompką elektryczną na 8 baterii AA. Nie znalazłem na forum (może za słabo szukałem) tematu, gdzie ktoś przerabiałby taki opryskiwacz na pianownicę, a myśle, że byłby to dobry pomysł-o ile realny. Zestaw nie jest bardzo drogi bo kosztuje ponad 200zł, ale Marolex+chińska pompka to koszt podobny, a tu możemy reklamować produkt w Polsce-chyba.

Czy taki pomysł miałby w ogóle rację bytu, czy dałoby radę to przerobić na pianownicę? Ponieważ totalnie się na tym nie znam, to raczej nie chciałbym kupować tego w ciemno a potem kombinować samemu.

Można też zakupić pompkę oddzielnie, ale podobno pasuje ona tylko do opryskiwaczy Gloria 5 i 8 litrowych.

 

O tym piszę:

https://www.mall.pl/opryskiwacze/gloria-opryskiwacz-autopump-set?tab=discussion

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, jan-kol napisał:

Gloria 5 i 8 litrowych.

Musiałby się znaleźć chętny który kupi tą glorię i zmodyfikuje pod pianownicę 😉
Z mojego doświadczenia powiem Ci, że prędzej padnie Ci pianownica niż ta Aku-pomp. Mi już padła Epoca a Marolex Axel dogorywa - rozszczelniła się gdzieś głowica, a w oryginalnym zbiorniku puściły spawy na dnie. Więc te modyfikacje niestety szkodzą. Obecnie używam Epoki 10l

Mailowałem z firmą Marolex - może w przyszłości zrobią taką aku pianownicę - mają już w ofercie wielkie opryskiwacze akumulatorowe - więc to może kwestia czasu @MarolexSerwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja chciałem mieć już coś takiego teraz. Nie mam zaufania do myjni bezdotykowych czy na pewno mają tam chemię neutralną.

Zrobi się modyfikację takiej glorii, w czasie gwarancji się uszkodzi przez modyfikacje i nie uznają. Chyba, że proces będzie w pełni odwracalny. Choć jeśli w wężyku trzeba robić otworki igła to procesu się już nie odwróci. Trzeba by taki wężyk wstawić jako zamiennik i później tylko zamontować ten fabryczny w razie reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Można by pomyśleć o podmianie niektórych elementów z Epoc'i 10l. Ale tutaj będzie też problem z końcówką pianującą i gwintami:

obraz.png.8166864ff855787a10b561971ac1821a.png

 

obraz.png.0a5466cedac0f98354a702173eaba5c4.png

 

Jak ci się uda zamienić na pianowncę daj znać - będziesz pionierem 🙂 Za bardzo się przejmujesz utratami gwarancji, ja wychodzę z założenia "jak czegoś nie można kupić trzeba to zbudować" 🙂

EDIT:robiłem research:

 

 

Czyli trzeba kupić pianownice i pompe osobno 😄

 

Czyli https://www.amazon.de/GLORIA-AutoPump-Nachrüstadapter-Geräte-Kunststoff/dp/B004I67H7G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1547320134&sr=8-1&keywords=gloria+akkupumpe

30 Euro +/- 130 PLN

Gloria FM30 https://www.amazon.de/Gloria-Schaumsprühgerät-FoamMaster-blau-weiß/dp/B07JFFL9ZP

 

45 Euro +/- 195

 

Czyli za około 325 złoty masz pełen zestaw 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.