Skocz do zawartości

Mój zestaw kosmetyków - dla nowych użytkowników i nie tylko!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum jestem od prawie pół roku, czytając kolejne tematy i pokonując drogę przez dziesiątki stron każdego z nich, udało mi się już mniej więcej wypracować opinię na temat części produktów lub dowiedzieć się co nie co od Was oraz stworzyć swój zestaw kosmetyków. Założyłem ten temat, przede wszystkim dla młodych użytkowników, ponieważ wiem jak to jest i wydanie kilku stówek na samym początku jest trudne, ale z czasem te pierwsze wydane stówki przy kolejnych zakupach są kroplą w morzu. 😄 Chyba, że ktoś nie chcę się w temat detailingu zagłębiać i robi to dla zasady, a nie z pasji, to wtedy pierwsze zakupy są ostatnimi. 😉 Ale również dla pozostałych użytkowników, z którymi mogę porównać zestawy i wymienić się opiniami. 
Dla jasności, jestem użytkownikiem, który nie ma aut za kilkaset tysięcy złotych, ani zabytków, czy klasyków, których wartość jest ogromna (bezcenna), posiadam auta, które są przeznaczone do użytku codziennego, dlatego też mój zestaw przede wszystkim prezentuje produkty, które mają najlepszy stosunek ceny do jakości, lecz nie zawsze tak jest, są wyjątki w moim zestawie. Nie jestem również milionerem, który może wydać ile chce na kosmetyki i nie martwić się o inne wydatki. 🙂 
Oto mój zestaw:
Rękawica do mycia: 1. 
Meguiar's Microfiber Wash Mitt 2. Rękawica Petrov z mikrofibry (nr aukcji: 6908955182 ) - do mycia roboczego auta w gospodarstwie, myślę, że też dała by radę na początek.
Wiadra do mycia ręcznego: Dwa wiadra z podziałką objętości do 12l, podpisane "mycie", "płukanie", żadne detailingowe. 
Pianownica: Pianownica Tech-Kar
Ręcznik do osuszania: 1. Fluffy - mój pierwszy ręcznik na początek w tej cenie daje radę. 2. WORK STUFF MONSTER DRYING TOWEL - najlepszy wybór.
Mikrofibry: Waflowe, bez obszycia o różnej gramaturze od 250 do 800, żółte z biedronki, jakieś lipne dodawane do zamówień w gratisie.
Aplikatory dressingu do pon: ADBL One Shot Tire Pad
Aplikator do wosku: K2, no-name, aplikator od fusso, meguiars
Aplikator do dressingu wewnątrz: ADBL Soft Pad, aplikator z mikrofibry
Aplikator do cleanera: Monster Shine Tri-Color
Pędzelki: ADBL i no-name dodawane w gratisie.
Quick Detailer do wnętrza: TENZI Detailer Kokpit Mat -za te pieniądze super jeśli ktoś tak jak ja lubi mat/satynę, super antystatyczność jak dla mnie i efekt po też w porządku. 
Cleaner do plastików: TENZI Detailer Czysty Kokpit
APC: ADBL APC 
Odmrażacze szyb: 1. RRC CAR WASH DEFROSTER 2. TENZI Detailer Odmrażacz (będą testy i porównanie) 
Niewidzialna Wycieraczka: Rain-X Rain Repellent - czekam ile wytrzyma na przedniej szybie, nie ma lekko 2,5 miesiąca, 2,5k km i ma się dobrze. 😉 
Deironizer: 1. RRC CAR WASH WHEEL GEL 2. TENZI Detailer Krwawa Felga
Czyszczenie felg: 1. ExceDe Ultimate Wheel Cleaner 2. TENZI Detailer Czysta Felga
Mycie opon i gumy: EXCEDE TIRE AND RUBBER CLEANER
Mycie szyb: TENZI Detailer Czysta Szyba
Tar&Glue Remover: PRICKBORT MAC 124
Usuwanie owadów: brak - ale uzupełnię na wiosnę bardzo delikatnym produktem, ze względu na woski. 
Quick Detailer: TENZI Detailer Quartz Spray
Spray Wax: ADBL SYNTHETIC SPRAY WAX
Anti-Fog: żaden mnie nie przekonał, dlatego mam pochłaniacz wilgoci PINGI
Czyszczenie skór: TENZI Detailer CZYSTA SKÓRA - Tenzi nie jest idealnym zestawem do skór, pośpieszyłem się z zamówieniem, tutaj raczej będę zmieniał ten zestaw. 
Odżywianie skór: TENZI Detailer SKÓRA IMPREGNACJA
Regularna pielęgnacja skór: TENZI Detailer SKÓRA PIELĘGNACJA OCHRONA 
Dressing do plastików zewnętrznych: RRC CAR WASH PLASTICS CONDITIONER - jeśli można nazwać go dressingiem do plastiku, ja stosuje go na chlapacze i podszybie, nie testowałem na żadnych zderzakach i listwach - opinie są różne. 
Szampon: RRC CAR WASH SZAMPON
Szampon do odtykania: 4detailer Simply Sour Shampoo 2. RRC CAR WASH Active Shampoo Kwaśny - kupię i przetestuję co jest warty ten szampon. 
Piana aktywna jako pre-wash: ADBL YETI
Piana aktywna do "mycia bezdotykowego": nie mam, ale zastanawiam się na Bilt Hamber lub Eco-Shine Car Cleaner
Uszczelki: Sonax silikon do uszczelek z aplikatorem 100ml
Twarde Woski: 1. SOFT99 FUSSO COAT 12 B&D 2. COLLINITE 476S 3. Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax
Cleaner pod wosk: Dodo Juice Lime Prime - trzeba wymyć pod twardy wosk, jeśli zależy nam na trwałości. 
IPA: Tenzi IPA
Glinka: ValetPRO Yellow Clay Bar

Tak jak pisałem wcześniej, nie jest to zestaw idealny, jeszcze sporo muszę przetestować, poczytać i sam wysunąć wnioski. Ale każdy od czegoś zaczyna, są tu użytkownicy, którzy mają doświadczenie od kilku dobrych lat doświadczenia w tej dziedzinie, także jako świeżak uważam, że mój zestaw nie jest też najgorszy. Tak jak mówiłem różnice w poszczególnych kategoriach produktów mogą być ogromne. Zestaw będzie cały czas aktualizowany, przy kolejnych zakupach i uzupełniany o kolejne krótkie zdanie o produktach, nie wszystkie jeszcze miałem okazję przetestować, bo część produktów przyszła do mnie nawet dziś. Nie mam dziś już więcej czasu na rozpisywanie się, dlatego jeśli o czymś zapomniałem, to na pewno zaktualizuje post. 😉 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie odpowiedział, wiec dodam coś od siebie. Staż jeśli chodzi o zabawę w kosmetykę samochodową mam podobny, więc dodam kilka swoich spostrzeżeń. Tak samo w domu auta którymi jeździmy na codzień raczej starsze, o niewielkiej wartości. 

Rękawica - warto przemyśleć jeśli chodzi o tanie rękawice, propozycję od "majfrendów". Rękawica wełniana z krótkim włosiem to jakieś 2,5 dolara, a na prawdę fajna z długimi wełnianymi włosami 5,5 dolara. 

Pianownica - tu nie miałem szczęścia. U mnie Tech-Car podłączony do myjki z Lidla się nie sprawdził i daje gorszą pianę niż pianownica która była oryginalnie w zestawie :(. Odsyłałem ją do sprzedawcy, tam stwierdzono że ją zanieczyściłem, niby ją wyczyszczono, ale nic to nie pomogło. Nie wiem za małe ciśnienie z myjki czy coś. 

Fibry - tu ja mogę polecić majfrendów i sprzedawcę Lacullan (sklep nazywa się autokitstools)

Pędzelki - wyczekać promocje i zakupić Work Stuffy. Mam ADBL, mam i jakieś majfrendowskie, ale nie wiem czemu po te z WS najchętniej sięgam.

Jak jesteśmy przy pędzelkach to dodał bym jeszcze szczotkę (np. mycie frontów felg, mycie większych plastików, wnęki nadkola) - polecam K2 (Producent nazywa ją szczotką do mycia ręcznego) taka z zielonym włosiem. Dużo bardziej przypadła mi do gustu niż szczotki Mothersa. No i szczotka jeszcze do mycia opon - jakaś z twardszym włosem. Mam "Mothers Tire Brus" i nie do końca mi odpowiada. Chętniej sięgam po szczotkę do zmywania z Ikea. Tu będę musiał coś sobie kupić. 

Z środków do wnętrz - moim pierwszym kosmetykiem do wnętrza był Nielsen Finnese. Uniwersalny bo czyści i pielęgnuje. Po drodze zakupiłem Tenzi Czysty Kokpit i ten środek również mogę polecić.  

APC - mi  APC z ADBL nie do końca siadło. Trochę mało się pieni. Gdzieś tam w międzyczasie dostałem Ideal Vaska na testy i był lepszy. Ostatnio na promce kupiłem APC z Excede i będe testował.  Z kilerów np. na kołpaki z osadem z klocków nie do ruszenia kupiłem jeszcze Tenzi Trucka. 

Odmrażącz - obecnie mam Tenzi Detailer i jest spoko. W tamtym roku miałem ADBL  i miał ok zapach, jednak TENZI wygrał ceną.

Wycieraczka - mam Rain-X i na dobrze przygotowaną szybę sprawdzał się dobrze poza jednym ale (ale to mogłem ja coś źle zrobić). Wycieraczki mi po nim strasznie "skakały" - użycie płynu do spryskiwaczy pomagało na jakieś 10 minut jazdy.  Może wina w tym że nie przetarłem nim wycieraczek. Przy wycieraczce ważne jest żeby mieć czym przygotować szybę. Mi tu sprawdził się Sonax "Preparat do polerowania szyb" którego używałem maszynowo na rotacji.  Teraz zakupiłem jeszcze RRC WSR Light - zobaczymy czy to coś warte. 

Deironizer - pierwszym moim Deironizerem był PRIX od Tenziego. Spoko - robi robotę. Teraz mam Shiny Garage D-Tox. Z Deironów do felg używałem również Tenzi Krwawa Felga, oraz Rotona. Oba dają radę na felgach. Na lakier jednak wolał bym PRIXa

Felgi - tu mam jeszcze Excided UWC, dobry środek w dobrej cenie więc jeśli ktoś woli lepsze doznania zapachowe niż mają deirony to też polecam.

Opony - przerobiłem Shiny Garage Pure Black Tire Clener, na ten sezon mam już kupione Excede który ma lepsze opinnie na forum.

Szyby - poszedłem w Carchem Glas Cleanner Concentrat. Nie jest tani, ale dogadałem się z żoną i ona używa go w domu. Rozrabiam go z wodą demi, octem i czystą ipą (przepis gdzieś na forum znalazłem). Żona twierdzi że nic lepszego do szyb nigdy nie miała

T&G - Prick mi się kończy, więc stwierdziłem że na testy wleci RRC. Niestety butla przyszła powciągana i w środku sporo go brakowało (po przelaniu do butelki z miarką okazało się że jest go 800 ml). Generalnie miałem kupić Vasco Prewash, ale przyoszczędziłem i już czuje jakiś niesmak mimo że jeszcze go nie używałem.

Quick Detailer - mi pasuje CarPro Ech2O, za 12 zł mamy najmniejszą buteleczkę 50 ml więc rozrabiając 1:20 wychodzi litowy QD. Do tego jeszcze legenda Sonax BSD.

Spray Wax - ADBL SSW to chyba jeden z lepszych zakupów u mnie. Bardzo dobrze siada mi na lakierze VW Tourana i długo siedzi.  Ostatnio zakupiłem jeszcze Tenzi wosk na mokro, ale na razie się nie wypowiem. Minus Tenziego to cały czas pękające spryskiwacze.

Tapicerka (u mnie skóra tylko na kierownicach) - Excede Encapsulator Clener i ostatnio wleciał ADBL Bonet

Plastiki zewnętrzne - dawno, dawno temu zakupiłem Cartech Vinyl TP, niby spoko, ale miałem wrażenie że trzyma się do pierwszego deszczu. Potem kupiłem Shiny Garage Pure Black i mam wrażenie że po pewnym czasie na plastikach po nim zostawały biało/zółte ślady jakby pasty.  Kupiłem próbkę CarPro Perl (też taką małą 50 ml) i to w VW mi się sprawdza w Oplu lepiej siedzi SG. Perl to środek mega uniwersalny (opony, plastiki, uszczelki gumowe, dywaniki, komora silnika) więc wyczekałem w końcu promocje i zakupiłem butle 500 ml (taniej niż RRC). 

Szampony - od jakiś 5-6 lat, jak jeszcze nie interesowałem się kosmetyką, używałem Tenzi Neutro. Wydawało mi się że jest spoko i dawał nabłyszczenie. Po czasie odkryłem że poślizgu pod rękawicą to dużo nie dawał, ale to dopiero jak potestowałem inne. Przerobiłem ADBL Sonwballa, SG Premium Sleek, GS Bumblebee. Dalej zmieniam testuje (teraz w kolejce czeka RRC), chociaż z tych wszystkich najchętniej bym wrócił do SG Sleeka. Do tego szampon odtłuszczający od FX Protect.

Piany aktywne - tu jest jak z szamponem. Kupuje różne, zmieniam porównuje, ale dziś chyba na start nie ma nic lepszego jak ADBL YETI za 10 zl (500 ml). 

Prewash - SG Citrus Oil to u mnie na bezdotyku robi robotę

Uszczelki - też mam tego Sonaxa, ale ostatnio wolę Perla bo łatwiej mi go aplikować.

Woski - mam FK 1000P i mi on odpowiada. Małe opakowanie na kilka aut starczy a dużo nie kosztuje.

Cleaner - mam SG Pure Paint Cleaner Plus. Niby bez wypełniaczy i dość tani.

Glaze - AutoBrite Cherry Glaze - daje super efekt na czarnym aucie

 

Najważniejsze, że nie ma czegoś takiego jak zestaw idealny. To co ja jednym aucie siada super, na innym nie zawsze zagra w 100%. Trzeba też pamiętać że apetyt rośnie w miarę jedzenia 🙂 i o to w tym wszystkim chodzi. 

Pozdrawiam!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, T0MII napisał:

Najważniejsze, że nie ma czegoś takiego jak zestaw idealny. To co ja jednym aucie siada super, na innym nie zawsze zagra w 100%.

Szkoda tylko, że nie każdy to rozumie i oczekuje, że dostanie "gotowca".  Podam prosty przykład. Tak przez wielu chwalony (tu na forum i wśród moich znajomych) QD1. A dla mnie to nietrafiony zakup. Także warto czytać forum, dzielić się własnymi spostrzeżeniami i testować samemu mając świadomość, że nie wszystko musi nam przypasować tak jak komuś kto dany środek chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T0MII  Rękawica - nie każdemu pasuje z długim włosiem i akurat jestem z tych osób.
Pianownica - U mnie z kranzle 1050P bez problemu daje bitą śmietanę, może miałeś wadliwą sztukę lub myjka za słaba, bo niemożliwe, aby załączona "pianownica" do myjki dawała lepszą pianę, sitko trzeba co jakiś czas czyścić lub wymieniać, czy to będzie Tech Kar czy PA. 
Pędzelki - również słyszałem bardzo dobre opinie o work stuff, ale jakoś nie miałem okazji ich kupić, ale myślę, że jakaś sztuka dla własnego porównania z ADBL wpadnie. 😉
Niewidzialna Wycieraczka - ja przez 2,5 miesiąca nie miałem żadnego problemu ze skaczącymi wycieraczkami, myślę, że jak wytrzyma 3-3,5 miesiąca na czołowej szybie, traktowana płynem do spryskiwaczy z biedronki, to bardzo dobry wynik, jak na koszt takiej wycieraczki, nie wykluczam, że na czołową szybę zastanowię się nad czymś lepszym
Opony i Felgi - Excede wybór prosty, robi robotę i wychodzi najtaniej. 
Spray Wax - SSW dla mnie to też najlepszy wybór, nakładanie go w niskich temperaturach, na nie do końca suchy lakier, dodatkowo spora wilgotność powietrza i zero problemów z mazami, najlepszy zakup! 😉  Tenzi Wosk na mokro też miałem, ale na auto 1/3-1/2 butelki musisz wpakować i trzyma się do pierwszego mycia, ale od razu po zaaplikowaniu robi robotę, ale drugi raz nie kupię. Nigdy nie miałem problemów z triggerami, czy to przeciekającymi czy pękającymi. 😉 
Plastiki zewnętrzne - na chlapacze i podszybie chciałem coś mega trwałego dlatego RRC P.C., ale podobno super robotę jako dressing i bardzo trwały i wydajny robi - ValetPRO Black To The Future

Oczywiście, że tak dlatego najlepiej samemu testować i stworzyć zestaw, który nam pasuje. Wiem, że część osób przychodzi po gotowce, ale to ich problem, jeśli nie trafią z produktami. Ale wiem też jako świeżak, że warto mieć jakiś punkt zaczepienia, na którym warto się wzorować. Każdy z Nas też ma własne kryteria, wedle których kupuje produkty. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=23288]rudi0018[/mention] jeśli dobrze pamiętam to na forum ktoś niedawno pisał, że Tenzi IPA ma co najwyżej 20% IPY... Lepiej kup czyste 99,9% IPA i rozrabiaj wedle zapotrzebowania i preferencji.

Tak, to jest roztwór 20%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.