Skocz do zawartości

SG D-Icer vs Nextzett EisTau vs RRC Defroster vs Orlen Odmrażacz


alfaJersey

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem zapasy odmrażaczy na całą zimę, mam nadzieję, więc korzystając z okazji że Alfa przestała dwa dni i trafiła na odwilż a potem przymrozem zrobiłem szybki test tego co nakupowałem. Orlen był zapchajdziurą i trafił przez przypadek, ale... sami zobaczycie 🙂

 

Na termometrze było -2 stopnie Celsiusza, na szybie warstwa zamarzniętego lodu i resztki niezmiecionego śniegu. Odmrażacze miały temperaturę w okolicy 10 stopni, musiałem je przenieść kawałek w plecaku, swoje odstały zanim ogarnąłem śnieg. Życie. Czas na fotki. Nasi bohaterowie:

baf1be36fa6cc11amed.jpg

 

Najpierw po dwa psiknięcia, potem czekanie mniej więcej 30 sekund. Zdjęcia po kolei: Orlen, RRC, Nextzett, SG:

9703c3e0a1851fdfmed.jpg

c8d78d7c2a531a5bmed.jpg

b2a6894f15e0b69fmed.jpg

b0686b8a24b4d38dmed.jpg

 

Potem spruszkałem szyby po 1/4 powierzchni i dałem poczekać mniej więcej 3 minuty. Na koniec przetarłem suchym waflem.  SG i NZ na kolejnym zdjęciu RRC i Orlen:

02b940d2f957666cmed.jpg

4b7c9cc6c93b0c42med.jpg

 

W mojej ocenie najlepiej wypadł Orlen, ale jest chyba także najmniej wydajny. Leci go sporo, a jednocześnie większość ląduje punktowo, więc na pokrycie szyby zeszło całkiem sporo. Numer dwa to SG, fajny atomizer, zaczyna działać chyba najszybciej z tej czwórki, skuteczność mniej więcej ciut niższa niż Orlen, ale bardziej wydajny. Między RRC i NZ różnic nie ma, NZ ma atmizer o szerszym strumieniu więc nie trzeba psikać raz przy razie, RRC ma gorszy, ale RRC ma "siatkę" do pianki, więc dłużej zostaje w miejscu, ma też największą pojemnościowo butelkę. Sam płyn działa podobnie w mojej opinii i w RRC i w NZ.

Z tej czwórki gdybym miał wybierać to chyba para Shiny Garage D-Icer na szyby ze względu na wydajność i atmizer + RRC na reflektory ze względu na możliwość psikania pianką. Ale jeżeli potrzebowałbym kupić coś awaryjnie to nie miałbym wyrzutów sumienia wydając kasę na Orlenowski odmrażacz. NZ raczej bym sobie odpuścił. Nie jest ani taki dobry jak Orlen, ani taki wydajny jak SG. 

 

A, zapach jeżeli kogoś to interesuje:

SG - cytrusowy

Orlen - alkohol + drzewko zapachowe, nie odrzuca

NZ - alkohol, typowy odmrażacz

RRC - nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów dostatecznie obelżywych, żeby określić ten zapach. Capi niemiłosiernie. Jeżeli są tu jacyś modelarze, to RRC capi mniej więcej jak farbki Gunze C 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest bardzo dobry test odmrażaczy, każdy produkt aplikowany tym samym atomizerem, przez co test jest jak dla mnie mega dokładny i obiektywny. Czekam na paczkę z RRC Defrosterem i chętnie porównam go z Tenzi Detailer Odmrażacz i bardzo słabiutkim K2 Alaska. 😉 Jak widać po teście Tenzi najlepszy, zobaczymy jak RRC zachowa się w porównaniu do Tenzi. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem go. I właśnie nie chciałem przelewać płynów i używać tego samego atomizera. W końcu nikt raczej tego nie robi, tylko używa tak, jak kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak, ale po teście z tego samego atomizera widzimy skuteczność przy tej samej objętości i najlepszy stosunek ceny do jakości. 😉 

A tutaj masz dwie odpowiedzi, że niektórym w ogóle nie siada SG D-Icer, dlatego po raz kolejny utwierdzam się w tym, że należy samemu przetestować produkty i zostawić to co najlepiej Nam pasuje. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że bierzecie mój zeszloroczny test jako punkt odniesienia. Kupiłem już SG na testy ale tej zimy jak na złość pada non stop śnieg a nie ma mocnych mrozów żeby rano auto było oszronione. Psikanie na śnieg mija się z celem dla mnie. Co do porównywania produktów z 1 atomizera uważam że ma to sens, ponieważ psikanie takiego sonaxa 5 razy i Detailers magic 5 razy stawia w tyle DM. Zapewne rozmrozi mniej ale to że butla starczy na 2 razy dłużej pomijamy? Chodziło o sprawdzenie skuteczności. Lejąc jednego produktu X a drugiego 2X jak chcesz sprawdzić skuteczność? Potem oczywiście psika się i tak gotowymi atomizerami ale mam świadomość że psikając 10xDM zużyłem dopiero 5 psiknięć ADBLa 😄 czyli niedużo jak na przednią szybę.

Odmrażacza RRC nie mam zamiaru kupować bo już tu dosyć jest napisane i to nie produkt dla mnie. A nie kupię litrowego opakowania żeby po teście leżał aż wyparuje. Spróbuję jeszcze S99 Glaco nabyć i wrzucę jeszcze raz na szyby DM, Tenzi, SG i S99. Zobaczymy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88  Lubię takie testy, przede wszystkim są bardzo pomocne dla nowych użytkowników, którzy dopiero zaczynaja zabawę i chcą mieć jakiś punkt odniesienia, a już zauwazylem, że nie wszystkim ten sam produkt w danej kategorii pasuje lub którzy szukają gotowych zestawów i nie chcą angażować się w detailing z pasji tak jak my i testować wielu produktów 😉  a druga kwestia to tak jak sam napisałeś test produktów w tych samych warunkach i przy tych samych ilościach (te same atomizery) daje obiektywne oceny i wnioski. 😉 

Więc ja poświęcę się i przetestuje RRC defroster z tenzi i K2 , akurat będzie można mieć porownanie rrc do innych producentów dzięki temu, że użyjemy obaj tenzi 😉 

jestem ciekaw również porównania soft99 z tenzi 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jeden lubi rybki, a drugi lubi pipki 😉 Soft99 miałem w zeszłym roku, ale mi nie podszedł głównie ze względu na cenę. Jakościowo jakoś specjalnie się nie wyróżniał - działał ok, ale nic poza tym, a cenowo wiadomo jak S99 wygląda.

 

Właśnie, ten link do odmrażaczy mi przypomniał: u mnie SG D-Icer nie wyglądał jak mleko, był po prostu przezroczystym płynem. Na zdjęciu numer 5 jest tuż po psiknięciu. Po odmrożeniu nic nie zostało na szybie - ciekawe czy SG zdążył coś zmienić i mam już nową wersję? Oznaczenia V2 nie ma na butelce, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.