Skocz do zawartości

Zestaw ekonomiczny :)


lelusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym zadbac troche o stan swojego auta. Auto ma 15 lat, nie mam zamiaru sie pchac w jakies polprofesjonalne czy profesjonalne produkty za gruby hajs. Dlatego skupilem sie na rzeczach od RRC (nie uwlaczajac im wczesniejszymi slowami o polprof i prof produktach :))

Auto jest raczej w kiepskim stanie o czym swiadcza zdjecia na dole postu.

Z kosmetykow na jakie chce sie zdecydowac to;

RRC Car Wash APC 1L
RRC Car Wash Active Foam 1L
RRC Car Wash Szampon 1L
RRC Car Wash Quick Detailer 1L
RRC Car Wash Satin Cockpit Dressing 1L
RRC Car Wash GLASS CLEANER 1L
RRC Car Wash LEATHER CLEANER STRONG 1L
RRC Car Wash LEATHER CONDITIONER 1L

Ponadto mysle jeszcze dodatkowo nad:

RRC Car Wash Tire Dressing do opon 1L

o ile ten produkt dla mnie jest wiadomoego zastosowania i jedynym kryterium tak/nie jest to czy chce go miec czy nie chce to z pozostalymi dwoma tak latwo nie jest

RRC Car Wash WATER SPOT REMOVER GEL 1L
RRC Car Wash Tar and Glue Remover 1L

WSR podobno robi robote dobra na zanieczyszczenia mineralne, drugi, jak sama nazwa wskauje, zywica kleje, smola i inne mocne zabrudzenia, przygotowuje tez przed nakladaniem powlok. Oosbiscie nie widzialem na furze klejow, zywic, smoly... ale fakt faktem w zimowym okresie i na czarnym lakierze latwo to przeoczyc.

Ale czy jest sens brac dwa ?

Co chce osiagnac ? Na pewno chce przywrocic furce troche blasku 🙂

Zazaczam ze na ten moment nie wiem czy chce robic jakas polerke czy inna 'grubsza robote'. Glownie chodzi mi o doczyszczenie lakieru, przywrocenie choc odrobiny blasku, moze uda sie zamaskowac milirady rysek jakie sa na lakierze od nieumiejetnego mycia.

Ok zdjecia jednak sa troche bez sensu, auto jest nie umyte, a jak umyje to nawet po powrocie do domu jest duze ryzyko ze bedzie juz usyfione. Wiec zdj jakie sa takie sa... moze jutro sie uda zrobic cos lepszego tak pogladowo zeby bylo z czym walczyc bede 🙂

I zwraam sie z prosba gdyby ktos ocenil taki zestaw, moze z czegos zrezygnowac (bo w zestawie jest cos o podobnym dzialaniu i spokojnie mozna uzyc jako substytutu) moze cos dolozyc dodatkowo to bedzie ekstra 🙂
 

IMG_20181228_162947.jpg

IMG_20181228_162938.jpg

IMG_20181228_162927.jpg

IMG_20181228_162836.jpg

IMG_20181228_162830.jpg

IMG_20181228_162800.jpg

IMG_20181228_162753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem "zadbać" i "nie mam zamiaru". Potem od razu zdjęcia. Po tych elementach Twojego postu po prostu nie ma sensu czytać niczego pomiędzy.

Na początek korekta, Potem dbać o lakier. Tu masz detailingowego trupa i żadna chemia Ci nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, nie mniej jednak przeciez jak kupie przed korekta te kosmetyki to sie chyba nic nie stanie, prawda ?:) Zreszta skupiliscie sie na lakierze, a tam duzo jest rzeczy do srodka. Pytalem tez o 3 produkty ktorych ja sam nie rozkminilem i tez jakos nikt o tym nie wspomnial tylko ten lakier... 🙂

Nawet jesli kupie taki zestaw to czy nie moge ich stosowac bez korekty ? Oczywiscie, nie bedzie efektu megawow ale lakier, samochod na pewno cos zyska - stad tez taki wybor kosmetykow a nie czegos 2x drozszego - to bylaby dopiero strata kasy. 

Jesli chodzi o RRC to nie, nie chodzi o przypomnienie, rownie dobrze moglbym wymienic tu kosmetyki Shiny Garage ktore wiem, ze sa dobre ale sa tez, przy takiej ilosci szczegolnie, znacznie drozsze.

Wiem, ze lakier jest w kiepskim stanie... ale czy warto bylo tracic swoj czas na napisanie postu i pochwalenie sie, ze przeskoczyles od samego poczatku a pozniej odrazu do zdjec ? Napisalem, tam gdzie ominales, ze auto jest po prostu brudne i zdjecia sa jakie sa.

@Malwin41 ok, dzieki pomysle nad tym na pewno

Ale jesli mamy byc uszczypliwi to nie ma co dalej marnowac swojego czasu, ale dzieki, mimo, ze nowej wiedzy nie dostalem to przynajmniej temat nie spadl na dol 😉 Zawsze cos :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lelusz napisał:

Napisalem, tam gdzie ominales, ze auto jest po prostu brudne

To akurat widać. Więc nic nie ominąłem 🙂🙂 To raz. Dwa to miej chłopie trochę szacunku do pasjonatów i poświęć chwilę na umycie lakieru jeśli chcesz nam pokazać w jakim jest stanie. Niemniej jednak nic by to nie zmieniło. Korekta to w Twoim wypadku podstawa.

4 minuty temu, lelusz napisał:

tylko ten lakier...

Bo lakier pokazałeś.

Lecisz RRC czyli jak najtaniej. Nie zrobiłeś pewnie nawet rozeznania w innych produktach.

Szampon -ok

To na tyle. Reszty nie miałem. Cocpit dressing ponoć słaby

3 godziny temu, lelusz napisał:

to z pozostalymi dwoma tak latwo nie jest

RRC Car Wash WATER SPOT REMOVER GEL 1L
RRC Car Wash Tar and Glue Remover 1L

Jaka tu trudność ? Oba są do czegoś zupełnie innego

 

3 godziny temu, lelusz napisał:

Oosbiscie nie widzialem na furze klejow, zywic, smoly.

Zanieczyszczeń metalicznych na przykład prawdopodobnie nigdy nie zobaczysz a jednak są.

 

Jak chcesz maskować to kup coś do maskowania - wspomniany Black Hole albo Prima Amigo albo po taniości, tak jak wybierasz produkty, kup ADBL AIO 100ml i machaj ręcznie. Powodzenia 🙂

 

Za cholerę by mi się nie chciało robić cokolwiek przy tak styranym lakierze. Poza korektą.

 

Polecam poszperać po forum. Na bank mamy kogoś ogarniętego z Twoich okolic. Napisz, podpytaj, może ktoś nie za miliony Ci ogarnie korektę. Ja tak zaczynałem. Jeden z forumowiczów za dobre whiskey mi pomógł. Pojechałem, maszyna w dłoń i się uczyłem na swoim własnym aucie z wykorzystaniem jego sprzętu, jego past i jego wiedzy i pomocy. Da się tylko trzeba mieć zdrowe podejście i jakieś minimum wiedzy. Poczytaj, dużo poczytaj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lelusz Mysle ze kolega nawet nie poczytał naszego pieknego i cennego w wiedze forum.

Poczytaj, przeanalizuj i zacznij wyciagac wnioski bo nikt Ci nieda gotowca.

Niepodaleś co to za auto,czy skóry jasne czy ciemne itp itd

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lelusz  Ja bym na Twoim miejscu kupił szampon, umył porządnie auto "na 2 wiadra", wysuszył i na to właśnie ADBL SSW. Płyn do szyb w zupełności wystarczy domowy.  Jakiś dressing do wnętrza (w zależności jaki efekt lubisz mat, satynę  czy połysk) i tyle. Może jeszcze coś do opon. Chcesz tanio to sprawdź ofertę też Nielsen i Tenzi. Na początek nie potrzebujesz całego arsenału jaki wypisałeś, tym bardziej wszystko z jednej firmy. Umyj ręcznie auto, osusz i wtedy wstaw zdjęcia, bo foto szyby z zaschniętymi kroplami wody nic nie mówi.

Sam zaczynałem od SG MD na lakier i SG Appel Dressing do wnętrza (tego akurat nie polecam) czyli tańsze wtedy dostępne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sa zdj pokazujace w jakim stanie jest maska. Zdjecia to zdjecia, tym bardziej, ze robione przy sztucznym swietle. Nie oddadza tego jak wyglada on w rzeczywistosci ale tak - raz wyglada na calkiem fajny stan, a innym razem no widac te ryski - w sumie to dokladnie tak jak na zdj;) https://imgur.com/a/Yom77xV  . Podlinkuje bo mocno rozjezdza sie post przez fotki. Po myciu rzucilem jakiegos hydrowaxa Q10 (z biedry :D) byl pod reka, w sumie da sie zauwazyc nawet 'jakis' efekt splywania wody.

Odrazu zapytam pierwsza fota z powyzszego linku... robia sie takie smugi, to zasluga tego waxa czy to kiepskie mikrofibry ? Ciezko bylo zebrac wode z maski..

Pytaliscie jaka fura jest to saab 9-3 2003 rok, skory to ciemny szary kolor.

Stwierdzilem, ze w sumie nie potrzebuje leather cleanera bo moge go zastapic APC. Zostawiam odzywke na pewno. Glass cleanera tez moglby pojsc w odstawke ale litra za 19zl z mikrofibra dodatkowo.. niby niezly deal.

Jesli wzialbym politure to zrezygnowac z quickdetailera calkiem ? Politure zabezpieczyc mozna dodatkowo sealantem... a sealant mozna odswiazac quickdetalierem ? Ma to sens, odpuscic sealant, moze odpuscic qd.. a moze to calkiem dobre rozwiazanie jesli jest hajs na to?

Co do politury black hole to jest dedykowana do ciemnych lakierow ale jesli bym wzial jakas 'uniwersalna' bo takie tez chyba sa np AIO ADBL to moglbym ogarnac 2-3 furki u znajomych i jakis zwrot pieniazkow by byl za produkty 😄 

must have
RRC Car Wash APC 1L + pędzel
RRC Car Wash Active Foam 1L + miarka
RRC Car Wash Szampon 1L + miarka
RRC Car Wash LEATHER CONDITIONER 1L + fibra
RRC Car Wash Quick Detailer 1L + trigger + fibra
RRC Car Wash Satin Cockpit Dressing 1L + trigger + fibra (ew cos od SG lub ADBL)

raczej must have
RRC CAR WASH TIRE DRESSING DO OPON 1L + aplikator
RRC Car Wash GLASS CLEANER 1L + TRIGGER  + fibra
RRC ALKOHOL IZOPROPYLOWY IPA RRC 1000ML

ddo rozkminienia;]
RRC CAR WASH WATER SPOT REMOVER GEL 1L - brak na tą chwile
RRC CAR WASH TAR AND GLUE REMOVER 1L -

calosc z wysylka 225zl, cena duza nie duza... troche gratisy robia robote 🙂 ale brak tu politury i ewentuaonego sealanta. Na pewno musialbym kupic jeszcze kilka padzikow i jakas szczotke do szorowania skory z

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lelusz napisał:

Stwierdzilem, ze w sumie nie potrzebuje leather cleanera bo moge go zastapic APC. Zostawiam odzywke na pewno. Glass cleanera tez moglby pojsc w odstawke ale litra za 19zl z mikrofibra dodatkowo.. niby niezly deal.

Jesli wzialbym politure to zrezygnowac z quickdetailera calkiem ? Politure zabezpieczyc mozna dodatkowo sealantem... a sealant mozna odswiazac quickdetalierem ? Ma to sens, odpuscic sealant, moze odpuscic qd.. a moze to calkiem dobre rozwiazanie jesli jest hajs na to?

A ja właśnie stwierdziłem, że kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lakieru w takim stanie, jak nie chcesz korekty robić wypróbuj POORBOY'S WORLD Black Hole Show Glaze tester - sam mam czarnego 9-3 i ten glaze daje radę dopóki nie mogę zrobić korekty.

Na pewno masz skórzaną tapicerkę? Wydaje mi się że u mnie jest skaj, a też myślałem na początku że to skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Strus napisał:
52 minuty temu, lelusz napisał:

to moglbym ogarnac 2-3 furki u znajomych i jakis zwrot pieniazkow by byl za produkty

 

Proponuje markę k2 będzie taniej. Czekam na post w stylu : „otwieram działalność...” 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się naprawdę nie mogę nadziwić. Przyznam że nie wiem jak to nazwać.

Zero wiedzy. Podstawowej wiedzy. Zero sensownej chemii. Ba... w ogóle zero chemii. Nawet ręcznika nie ma o fibrach i aplikatorach nie wspominając. Zakładam że grit guard to już w ogóle nie na jego budżet. I on będzie auta robił znajomym za kasę. Druciakiem z kuchni najlepiej, jak inny udaniec z ostatnich dni. Nosz kur***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chęci i zamysł oszczędzania jest niezły też tak miałem jak robiłem pierwsze zakupy, po co mi recznik jak wysuszy mi słońce, wosk ? najtańszy dodo, waterspoty to już by był wtedy odjazd, nawet nie wiedziałem co to jest 😄 

Ja ci do lakieru zaproponuje kupic nielsen'a gold waxa dobrze maskuje jest na ptfe, wiecej Ci nie podpowiem bo takich tematów już było baaardzo dużo i można szybko wywnioskować co potrzebujesz kupić do czego i po co.

Czasem sie zastanawiam czy nie zrobić sobie notatek z innych tematów a potem każdemu wklejać to samo 😄 BYŁOOO
Szczerze najgorsze jest to, że niektórym ludziom zrobiłbyś samochód i im więcej nie potrzeba bo sie nawet nie znają, a sie swieci i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkeolowy napisał:

Proponuje markę k2 będzie taniej. Czekam na post w stylu : „otwieram działalność...” 😀

 

49 minut temu, Gozdziu23 napisał:

Szczerze najgorsze jest to, że niektórym ludziom zrobiłbyś samochód i im więcej nie potrzeba bo sie nawet nie znają, a sie swieci i tyle

Zawsze można jeszcze taniej i szybciej...

472f3cdc1e490eac.jpg

Przepraszam ale musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkeolowy napisał:

Proponuje markę k2 będzie taniej. Czekam na post w stylu : „otwieram działalność...” 😀

Wezme pod uwage.

 

2 godziny temu, barto125 napisał:

Do lakieru w takim stanie, jak nie chcesz korekty robić wypróbuj POORBOY'S WORLD Black Hole Show Glaze tester - sam mam czarnego 9-3 i ten glaze daje radę dopóki nie mogę zrobić korekty.

Na pewno masz skórzaną tapicerkę? Wydaje mi się że u mnie jest skaj, a też myślałem na początku że to skóra.

no black hole'a biore pod uwage

O ile wiem to przod (bez boczkow) to skora, przod boczki i caly tyl to skaja 🙂

44 minuty temu, Strus napisał:

Ja się naprawdę nie mogę nadziwić. Przyznam że nie wiem jak to nazwać.

Zero wiedzy. Podstawowej wiedzy. Zero sensownej chemii. Ba... w ogóle zero chemii. Nawet ręcznika nie ma o fibrach i aplikatorach nie wspominając. Zakładam że grit guard to już w ogóle nie na jego budżet. I on będzie auta robił znajomym za kasę. Druciakiem z kuchni najlepiej, jak inny udaniec z ostatnich dni. Nosz kur***

Fibry przeciez zostaly wyszczegolnione, tak jak i pedzelek czy aplikator. Recznik tez mam, aplikatory rowniez, tych po prostu nie wypisalem zeby nie rozciagac posta do niewiadomo jakich rozmiarow 😉

35 minut temu, Gozdziu23 napisał:

Chęci i zamysł oszczędzania jest niezły też tak miałem jak robiłem pierwsze zakupy, po co mi recznik jak wysuszy mi słońce, wosk ? najtańszy dodo, waterspoty to już by był wtedy odjazd, nawet nie wiedziałem co to jest 😄 

Ja ci do lakieru zaproponuje kupic nielsen'a gold waxa dobrze maskuje jest na ptfe, wiecej Ci nie podpowiem bo takich tematów już było baaardzo dużo i można szybko wywnioskować co potrzebujesz kupić do czego i po co.

Czasem sie zastanawiam czy nie zrobić sobie notatek z innych tematów a potem każdemu wklejać to samo 😄 BYŁOOO
Szczerze najgorsze jest to, że niektórym ludziom zrobiłbyś samochód i im więcej nie potrzeba bo sie nawet nie znają, a sie swieci i tyle

Widzisz, przynajmniej Ty kija nie polknales; ) Zakladam ze gdybym wyjechal tu z top produktami i ceramika za gruba kase to bylby nieco inny odzew, a tak zostalem zlinczowany bo poszly produkty budzetowe 🙂 Spoko nie rozumiem tylko po co komentowac post jakimis memami czy tym, ze chcialbym ogarnac komus furke- nie padla ani cena, nie padla jakie to furki(a na pewno nie salonowe tylko juz pelnoletnie samochody ktore myte byly chyba tylko cisnieniowo za 7zl;)). Ja jakos bym nie mial nic przeciwko gdyby w rozsadnie cenie wyczyszczono mi tapicerke, deche, boczki drzwi, progi itd Moze nawet cos latwego do polozenia na zewnatrz, oczywiscie jesli wiedzialbym jaki efekt daloby to na furze wlasciciela. I oczywiscie najlepiej byloby wyjebac 500 albo i wiecej zlotych na najlepsze produkty, najlepiej w ilosciach butelek litrowych i szorowac tylko swoj samochod, przez kolejne 10 lat bo chyba na tyle niektore z tych produktow by wystarczyly na wlasny uzytek 😄

Z tego co wiem to nie wiem czemu czepiacie sie APC do czyzczenia skor, rozrobic to z woda, wytrzec do sucha, przetrzec jeszcze raz szmatka z ciepla woda i polozyc odzywke. Jakos nie wierze ze to by stopilo mi siedzenia;)   Rozumiem, ze APC do czyszczenia plastikow tez nie ?

Wolalbym zeby w tym poscie nie bylo w ogole odzewu niz taki jak jest no bo po co to komus ? Sami tez zawracacie sobie glowe, olac, nie komentowac, post umrze smiercia naturalna. A jak ktos sie pokwapi to moze napisze cos madrego i tyle. bez spiny serio ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lelusz napisał:

Zakladam ze gdybym wyjechal tu z top produktami i ceramika za gruba kase to bylby nieco inny odzew,

Źle zakładasz. Nie produkt a fakt że kompletnie nie czytasz forum gdzie jest pełno informacji o produktach z różnych półek i skąpisz na podstawowe produkty. Chcesz jak najtaniej i "nie widzisz sensu" inwestowania to czego od nas oczekujesz ? My, jako pasjonaci niestety zbieramy, testujemy i wydajemy na to całkiem sporo domowych budżetów. A Ty wpadasz z jedną firmą i chcesz żebyśmy Cię utwierdzili w przekonaniu że to słuszny wybór.

 

4 minuty temu, lelusz napisał:

czy tym, ze chcialbym ogarnac komus furke- nie padla ani cena, nie padla jakie to furki

Nie znam się na stolarce ale mam bejcę i wyrzynarkę. Może Ci ogarnę jakiś stół do domu z powierzonego mi materiału ?

 

6 minut temu, lelusz napisał:

I oczywiscie najlepiej byloby wyjebac 500 albo i wiecej zlotych na najlepsze produkty

Po 500 to same woski bywają 🙂

 

7 minut temu, lelusz napisał:

Z tego co wiem to nie wiem

Idealne podsumowanie

 

7 minut temu, lelusz napisał:

APC do czyzczenia skor

Nie bo wysusza skórę.

 

8 minut temu, lelusz napisał:

A jak ktos sie pokwapi to moze napisze cos madrego i tyle

A jak się pokwapisz i zaczniesz czytać i oglądać i wyciągać wnioski to też będzie git, nieprawdaż ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lelusz napisał:

Wezme pod uwage.

 


Dobra to ja ci poajde klasykiem jak chcesz miec najtansze i neizle kosmetyki
Mycie
Dekontaminacja - Prickbort, i  D'tox/vampire liquid
szampon  rrc adbl snowball /shiny/ piana shiny/rrc/adbl/ tenzi truck cleaner xD
Rękawica z tesco z frędzlami lub biała kaja
Dwa wiadra grit guard
Zabezpieczenie nielse gold czyli aio, lub hi temp tester + angelwax polish/ jakiś glaze
Quick detailer adbl ssw/adbl qd1/ finale/ meguiar's z serii ultimate
Skóry czysciwo moze byc rrc, lepiej kecav, jak nie sa brudne moze byc nielsen leather treatment takie 2 w jednym, odżywka gliptone z budzetowych jakis autoglym

Opony możesz se polecieć po bandzie i kupic cartec vinyl czasem cos w lidlu jest, w kerfie i auchan oraz juli jest armor all calkiem znana firma z USA tez ma dobre produkty w sumie mozesz se kupic caly arsenal z tego + jakies turtle z detialingwych moze jakis adbl, jakies sg, moze nowy funki witch

Wnętrze, szyby to obojetne nei znam sie uzywam pianek, dressing sg apple plastic, nielsen choice bądź finesse apc cyclone

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.