Skocz do zawartości

Cleanery do wnętrza.


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wyborem cleanera do wnętrza. APC w stężeniu 1:10-1:20 moim zdaniem warto stosować przy czyszczeniu raz/dwa razy w roku przy gruntownym czyszczeniu wnętrza. A przy regularnym czyszczeniu zabrudzonych plastików raz na miesiąc lub na dwa miesiące (zależy kto ile jeździ i jak szybko brudzi auto) myślę, że warto pomyśleć nad dedykowanym cleanerem do wnętrza, aby nie traktować ich tak agresywną chemią jak APC i na czystą powierzchnie położyć Dressing do wnętrza, a regularnie stosować do zbierania kurzu QD do wnętrza. 
Znalazłem 3 cleanery do wnętrza:
TENZI Detailer Czysty Kokpit 22,00 zł za 1,2l (2 butelki) 11,00 zł za 600ml
ADBL INTERIOR CLEANER 25,99zł za 1l 19,99zł za 500ml 
SHINY GARAGE INTERIOR CLEANER 35,00 zł za 1l 22,00 zł za 500ml

Czy znacie inne cleanery do wnętrza? Który z nich byście wybrali i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funky witch - jest cytrusowy - wiec robi to co ma robić.
Osobiście korzystam z funky witch interior cleaner, wash mist z softa99 lub z apc funky witch blue broom (a ze to koncentrat to w zależności jakie szczury mam do czyszczenia odpowiednio sobie rozrabiam).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rudi0018 napisał:

TENZI Detailer Czysty Kokpit 22,00 zł za 1,2l (2 butelki) 11,00 zł za 600ml

Nie wiem do czego ten produkt się nadaje, chyba tylko do ścierania bieżącego kurzu! Ogólnie moim zdaniem totalna porażka a nie cleaner. Tyle samo wilgotna mikrofibra zdziałać potrafi.

13 minut temu, rudi0018 napisał:

ADBL INTERIOR CLEANER 25,99zł za 1l 19,99zł za 500ml

Kupiłem właśnie i mam nadzieję, że nie będą to $$ wywalone w błoto jak w przypadku produktu Tenzi

6 minut temu, nervus napisał:

wash mist z softa99

Dziś do mnie dotarł. Do zakupu przekonały mnie testy na forum i filmik MX Nowicki.

Niestety trochę droga zabawka ale warto mieć i użyć od czasu do czasu dla przyjemności pracy z środkiem z trochę wyższej półki. Nie używałem jeszcze ale odkręciłem powąchać i świeży zapach na pewno będzie umilać pracę.

 

A tak naprawdę do konkretnego wymycia plastików we wnętrzu najlepiej użyć APC 1:10 lub 1:20. Oczywiście  stężenie w zależności jaki jest stan zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash mist mam dwie butelki. Jedna dostałem od soft99. Druga dostałem w konkursie na korektę lakieru. Wiec ceny tego nie znam w sumie.
Może i drogie to. Nie wiem. Ale jest wydajne. Bardzo. Do bieżącej pielęgnacji moim zdaniem idealna sprawa. No i LCD w aucie czyści naprawdę elegancko.
Pomijam już sama butelkę i ten świetny atomizer :D.

Co prawda używałem go jakieś 3-4 razy na dwójkę drzwi i deskę rozdzielcza. Ale porównując do drugiej butli jaka mam. Nie ma różnicy. I teraz nie wiem ktory jest nowy a którego już używałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 @nervus  Oczywiście oglądałem testy Soft99 Wash Mist u Nowickiego i nie tylko efekty super, produkt premium, ale cena niestety powala (42zł za 300 ml)

 

11 minut temu, Michał82 napisał:

Nie wiem do czego ten produkt się nadaje, chyba tylko do ścierania bieżącego kurzu! Ogólnie moim zdaniem totalna porażka a nie cleaner. Tyle samo wilgotna mikrofibra zdziałać potrafi.

Kupiłem właśnie i mam nadzieję, że nie będą to $$ wywalone w błoto jak w przypadku produktu Tenzi.

A tak naprawdę do konkretnego wymycia plastików we wnętrzu najlepiej użyć APC 1:10 lub 1:20. Oczywiście  stężenie w zależności jaki jest stan zabrudzenia.

Testy w tym temacie produkt Tenzi zainteresowały mnie tym produktem? Uważasz, że są nieprawdziwe?

Tak jak już napisałem to wcześniej, że jeśli auto mega brudne to wtedy APC 1:10-1:20. Ale ja mówię to o czyszczeniu regularnym lekko brudnych aut. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nervus ok 40zł za 300ml także do tanich nie należy. 

@rudi0018 tak też to widziałem i dlatego kupiłem jako pierwsze. Chciałem choć trochę przeczyścić syf w moim kundlu jednak  kompletnie nie zauważyłem by to zbierało jakiś brud poza kurzem. Nawet po szmatce to było widać. Może do regularnego przecierania kurzu na czarnych plastikach przed nałożeniem dressingu się nadaje. Jednak do zabrudzeń nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu się spina? 😄 I bardzo dobrze, że poleciłeś Wash Mista, bo ja kompletnie o nim zapomniałem. 😉  A postanowiłem założyć też taki temat, aby każdy mógł się wypowiedzieć jakich używa cleanerów, czy są to dedykowanie cleanery czy po prostu rozrobione APC. 😉 

@nervus  a miałeś okazję stosować inne cleanery?

@Michał82  Testowałeś już interior cleaner? Przy zakupie 1L ADBL lub 2 butelek Tenzi różnica w cenie staje się nie wielka. Więc jeśli ADBL jest bez porównania lepszy, to mój wybór będzie prosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Nie wyrobiłem się dziś czasowo zajechać do SCS odebrać zamówienie.  Kupiłem, bo było -17% na wszystko z ADBL.  Nawet w temacie ADBL zapytałem jaką ma siłę czyszczenia. Po prostu zakup w ciemno dla sprawdzenia na własnym aucie. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interior cleanery używam te co podałem wcześniej.
Przed nimi używałem zwykłych apc:
adbl zwykłe, pro, ultracoat zwykle i plus, SG tak samo. I stety niestety jesli chodzi o APC wiedźma robi robotę najlepsza. Nigdy żadnych dziwnych plam, zacieków mi nie zrobiła. Wszystko mi doczyszcza. Jak skończył się mi tire cleaner to tez apc od wiedźmy dało radę. Bo lekki chlewik na gumowych dywanikach mi się zrobił.

Cytrusowy cleaner od wiedźmy tez jest super.
Fajny zapach i tez bardzo fajnie doczyszcza.
I nawet na długo starcza. Używam go na przemian z apc.

Niestety, ale nie przypominam sobie bym coś więcej testował. Jak spojrzę w moje czeluścia kosmetyków jakie mam to może coś mi się przypomni. Ale nie obiecuje.

Generalnie jak mi coś podpasuje to nie szukam dalej. Bo szkoda mi kasy. Wole inwestować w sprzęt i inne rzeczy. I tak już za dużo mi się kosmetyków nazbierało w sumie. Muszę się zebrać. Zrobić selekcje i coś posprzedawać. Szkoda by leżało .



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wybór chyba padnie na ADBL interior cleaner a dogłębne czysczeni raz-dwa razy do roku zostawię adbl APC 😉 ale nie wykluczam, że kupię tenzi czysty kokpit i zrobię porównanie z adbl. 😉 jeśli ktoś chce mnie przekonać w stronę jednego lub drugiego to czekam na dalsze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Chyba warto uzupełnić, że do porządnego czyszczenia kokpitu w linii Tenzi Detailer mamy produkt Czysty Kokpit, który spokojnie ściąga stare dressingi i gruby brud. Mamy też Kokpit Mat, który stosuje się do bieżącej pielęgnacji. I on silnych zabrudzeń nie usunie. Pozdrowienia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
19 godzin temu, rudi0018 napisał:

@tenzi czyli wasz kokpit Mat jest bardziej jak QD do wnetrza niż jak dressing po dogłębnym czyszczeniu? 

Tylko opinie na temat czysty kokpit są różne, a testy pokazują, że w miarę sobie radzi. 

Tak jest - Kokpit Mat to raczej QD.  U nas co prawda nakładamy go jako dressing, ale wizualnie on nie podbija koloru tak jak np. nasze mleczko UDB Opona Plastik w przypadku zewnętrznych plastików. Inna rzecz, że nie wiemy skąd mieszana opinia o Czysty Kokpit, bo nie widujemy testów, w których ten produkt sobie nie poradził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.