Skocz do zawartości

Powłoka ceramiczna Gtechniq problem.


Stefan756

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Mam na swoim aucie położoną pół roku temu powłokę ceramiczną Gtechniq Crystal serum light. 

Auto nigdy nie myte na szczotkach. Kolor lakieru biały. Do tej pory było praktycznie wszystko okej, jednak ostatnio po przejeździe w deszczowy dzień, na samochodzie zostało pełno czarnego brudu. Mimo kilku wizyt na myjniach bezdotykowych (z aktywna piana i bez) , nie mogę się tego pozbyć. Mimo że myje auto kilka minut, powierzchowny brud schodzi, a reszta dalej zostaje. 

Mogło się coś stać z powłoką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stefan756 napisał:

Mam aktualnie pianę adbla ale nie mam nawet pianownicy... 

No nie mam możliwości ręcznie umyć niestety. 

A co myślicie o myjni parowej? Uszkodzi powłokę? 

To piana z bezdotyku, a wiadra, woda do nich i szampon z bagażnika.

Nie musisz wymyślać cudów. Jak nie masz szamponu, to kup Sonaxa w markecie i po wszystkim. Wiem, że czasem się na forum promuje rozwiązania "premium", ale proste też są skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na bezdotyku. Najpierw piana, opłukałem, potem szampon, na dwa wiadra i po opłukaniu jest lepiej, ale dalej są ślady.

Zostało coś takiego jak widać na zdjęciu. Pełno czarnych punktów. Nie wszędzie, głównie na drzwiach, progach i przodzie. Nie schodzi podczas mycia. Musiałbym mocno trzeć, żeby to ruszyć... 

 

 

20181206_185922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałeś auto nikt nie dał Tobie żadnych instrukcji ?

powłoka żeby dobrze działała , trzeba o nią na bierząco dbać .

jak widzisz ze już sie nie domywa na bezdotyku , trzeba umyć ręcznie . Jak widzisz czarne kropki musisz użyć preparat do usuwania smoły oraz deironizer . Dobrze by było też raz na jakiś czas użyć dedykowany qd do powłoki .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zani napisał:

Po co położyłeś ceramikę jak nie masz o niej pojęcia

Większej bzdury nie słyszałem 🤣

 

Godzinę temu, Zani napisał:

bierząco

Dokładnie :-D

Kup sobie Vasco Pre-Wash dla mnie najlepszy środek Tar&Glue, bardzo długo leży na lakierze i usuwa wszystko z nalotów smoły,kleju, żywicy przy czym jest bezpieczny i neutralny dla wosków, NW czy powłok. Może być wyżej wymieniony Prickbort. Raz na jakiś czas warto zrobić sobie "serwis powłoki", ale w tym celu zachęcam do bieżącego przeglądania forum bądź dedykowanego filmu od MxNowicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Arkeolowy napisał:

Większej bzdury nie słyszałem 🤣

Może dla Ciebie to bzdura , ja osobiście nie położyłbym czegoś o czym nie mam pojęcia i jak o to dbać. Pózniej wpada na forum i zdziwiony że się nie domywa , sądząc ,że jak ma ceramikę to wszystko samo będzie spływało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, Stefan756 napisał:

porządnie

To auto trzeba jeszcze raz porządnie wymyć. Syf, kiła mogiła.

Oglądałeś ?

Skąd jesteś dokładnie ?

Zapytaj w "Spotach regionalnych"

https://kosmetykaaut.pl/forum/196-mazowieckie/

 

 

Dobrze by było żebyś się spiknął z kimś ogarniętym lokalnie i pokazał Ci proces mycia auta i odszczurzyć Twoją furkę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Domel napisał:

 

Oglądałeś ?

 

Oglądałem te filmiki. Auto umylem tak: piana, opłukałem, potem rękawica, szampon adbla na dwa wiadra i osuszanie. Mimo wszystko zostają te ślady co ze zdjęcia wyżej. Musiałbym chyba naprawdę mocno trzeć, żeby to ruszyć.. 

 

A i jeszcze jedna sprawa. Nagrałem dwa krótkie filmiki jak spływa woda z drzwi, a na drugim z maski. Tak to powinno wyglądać na tej powłoce? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.