Skocz do zawartości

Ocena kosmetyków (nowicjusz)


Neroshinio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie jestem totalnym nowicjuszem i chciałbym dowiedzieć się czego brakuje mi na dobry start. Uprzedzam, iż nie zamierzam samodzielnie przeprowadzać korekty lakieru..raczej chodzi mi o kosmetyki do codziennego użytku. Z góry dziękuję, za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam! 😄

 

Samochód to Mistubishi Lancer IX 2009 Sportback z tapicerką materiałową.

APC ADBL 1L

- Soft99 Fusso Coat 12 Months Dark Colour Wax

- Shiny Garage Morning Dew Quick Detailer 1L

- SHINY GARAGE Orange Car Shampoo 500ml

- Shiny Garage D-Tox Iron&Fallout Remover 1L

- 2x Kimicar Magic Cruscotto 750ml (plak)

- 2x ValetPRO Yellow Poly Clay Bar glinka - 100 g

- Autosol Metal Polish 75 ml

- GYEON Q2M Polish Wipe Towel 40x40cm

- czernidło (nazwy niestety nie pamiętam)

- 3x Mikrofibra VILEDA 40x40cm

- 2x Janek Niezbędny

- 2x rękawica do mycia z mikrofibry

- standardowa, klasyczna gąbka do mycia

- dwa wiadra również się znajdą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 2x Kimicar Magic Cruscotto 750ml (plak) - kup lepiej na początek choćby ADBL interior cleaner

- 2x ValetPRO Yellow Poly Clay Bar glinka - 100 g - po co Ci glinka jeśli nie zamierzasz robić korekty ? glina zostawia bałagan który usuwa się w późniejszym etapie korekty. nie widzę sensu robić tego w innym wypadku- dokładasz sobie tylko mikrorysek - wydaj tą kasę na prickborta albo vasco

- 3x Mikrofibra VILEDA 40x40cm - przeszukaj forum, jest  temat poświecony mikrofibrom 

- 2x Janek Niezbędny - jak wyżej

- 2x rękawica do mycia z mikrofibry - lepiej kupić jedną lepszą niż 2 gorszę - kup jednego wełniaka i jedną z mikrofibry do progów

- standardowa, klasyczna gąbka do mycia - wywalić

 -dwa wiadra również się znajdą - dokup separator chociaż jeden 

Brakuje ręcznika do osuszania i czegoś do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Neroshinio napisał:

APC ADBL 1L

Excede robi to lepiej a szczególnie Excede Advanced. Ono również załatwia Ci sprawę czyszczenia wnętrza. zresztą jak każde APC

 

13 godzin temu, Neroshinio napisał:

- Soft99 Fusso Coat 12 Months Dark Colour Wax 

Musisz mieć swiadomośc że jak nie masz doświadczenia z tym woskiem to może być kłopot z mazami. Kup sobie testerek FK Hi temp albo Bilt Hamber Finis na początek

 

14 godzin temu, Neroshinio napisał:

SHINY GARAGE Orange Car Shampoo 500ml

Skoro mierzysz w najzwyklejsze szampony to weź RRC

 

14 godzin temu, Neroshinio napisał:

- 2x Kimicar Magic Cruscotto 750ml (plak)

Serio ??  Masz już APC do czyszczenia to teraz dressing do plastików do wnętrza. A tu w zależności od tego czy lubisz mat (Funky Witch na przykład) czy satynę (Poorboys New Look) czy połysk (Oh My Car)

 

14 godzin temu, Neroshinio napisał:

czernidło (nazwy niestety nie pamiętam)

Jeśli chodzi Ci o dressing do opon to ile ludzi tyle opinii. Poczytaj. Dla mnie na przykład aplikacja na mokro jest "must have" więc pod tym kątem polecam SG Coco Tire Booster

 

 

Fibry bierz WaxPro - nie są drogie a dobre.

Brakuje Ci tar and glue removera (Vasco, Prickbort), czegoś do regularnego mycia felg (np Excede Wheel cleaner), szczota do opon, szczotka do felg może się przydać, ręcznik do osuszania i czegoś do szyb.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strus napisał:

Excede robi to lepiej a szczególnie Excede Advanced. Ono również załatwia Ci sprawę czyszczenia wnętrza. zresztą jak każde APC

Póki ten się nie zużyję to nowego nie będę zakupował. Nie mam wielkiego budżetu. 😛

 

7 godzin temu, Strus napisał:

Musisz mieć swiadomośc że jak nie masz doświadczenia z tym woskiem to może być kłopot z mazami. Kup sobie testerek FK Hi temp albo Bilt Hamber Finis na początek

Wiem co miałeś na myśli, ale używałem już tego wosku kilkukrotnie.

 

7 godzin temu, Strus napisał:

Skoro mierzysz w najzwyklejsze szampony to weź RRC

Podobnie jak w przypadku APC.

 

7 godzin temu, Strus napisał:

Serio ??  Masz już APC do czyszczenia to teraz dressing do plastików do wnętrza. A tu w zależności od tego czy lubisz mat (Funky Witch na przykład) czy satynę (Poorboys New Look) czy połysk (Oh My Car)

Tak serio. Dostałem takie oto wynalazki więc piszę co mam. O Poorboysie właśnie słyszałem dużo dobrego. Szczotki oraz Tar&Glue mam już upatrzone, a fibry właśnie są w drodze do mnie. 😄

 

3 godziny temu, piotr@sta napisał:

Jak nie masz odkurzacza piorącego to polecam ExceDe Encapsulator  do tapicerki.  

O właśnie, zapomniałem dopisać że poszukuję właśnie takiego oto specyfika gdyż odkurzacza jeszcze nie posiadam. Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neroshinio do szorowania tapicerki encapsulatorem konieczna będzie również szczotka z twardym/średnim włosiem, może być taka zwykła kupiona na dziale chemii w markecie. Ja wybieram takie, które mają drewniany korpus i dobrze leżą w dłoni.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Encapsulstor polecam szczotkę od SG jest w sam raz, nie za twarda ani miękka ☺️ Co do apc weź Excede, miałem podstawowe teraz Buldozer i jak narazie nie zmienię tego apc na innego 🙂 Siła czyszczenia, koncentracja i cena są bardzo wporzadku. Do wnętrza przerobiłem 1l Good Stuff Gorilla apc o zapachu zielonej herbaty, pieni się fajnie i przyjemnie pachnie, przy pracy we wnętrzu ogromny plus ➕ 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Arsenalu to skup się na tym co wybrany sklep ma w ofercie a nie jakość produktu 🙂 apc, szampon, dressing do środka, szczotki itp. różnice w jakości są na poziomie 1-5 % 😉 zamiast płacić za 6 przesyłek zapłacisz raz a za zaoszczędzone pieniążki dorzucisz sobie coś do koszyka 😉

Właśnie od tych spraw powinno "budować" pierwszy zestaw 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas22 napisał:

Co do Arsenalu to skup się na tym co wybrany sklep ma w ofercie a nie jakość produktu 🙂apc, szampon, dressing do środka, szczotki itp. różnice w jakości są na poziomie 1-5 % 😉 zamiast płacić za 6 przesyłek zapłacisz raz a za zaoszczędzone pieniążki dorzucisz sobie coś do koszyka 😉

Właśnie od tych spraw powinno "budować" pierwszy zestaw 😉

No to jest akurat rzecz oczywista. 😄

Mam upatrzony jeden sklep gdzie będę składał to zamówienie, z kodzikiem rabatowym...wolę jednak spytać tutaj, bo może akurat dany produkt sklep posiada, a jeśli nie to wiadomo szukam "zamiennika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon SHINY GARAGE Orange Car Shampoo bardzo chwalę ale nie jet to szampon neutralny - morning deva zdejmie. Jak chcesz bardzo fajny szampon neutralny to bilt hamber.

Morning dev jest fajny - na prawdę dobry look. Nie napisałeś jaki kolor auta. Jeżeli chodzi o trwałość i look tenzi carnauba spray kosztuje połowę i u mnie siedział dłużej i kopały tyłek lookiem. Jak szukasz detailera na fusso to soft99 ma fukupika spray tak jak ich wosk zawiera teflon i sam nieźle siedzi - powinna być dobra kanapka.

Do tego weź Koch chemie green star który załatwi ci kilka potrzeb od wnętrza do dokładnego mycia jako reset czy traffic film remover. 20zl za litr to rozbój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.