Skocz do zawartości

Soft 99 cleaner - Jak używać?


MrTime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zakupiłem sobie zestaw od Soft 99 cleaner do ciemnych kolorów + wosk Authentic. O ile z woskiem nie mam żadnych problemów o tyle cleaner to dramat. Jedyne co dał to nowe rysy na lakierze gdzie go używałem. On momentalnie twardnieje po nałożeniu na lakier i bardzo ciężko to schodzi. W zasadzie trzeba punktowo szorować aby ściągnąć białe zaschnięte kreski i kropki. Co robie nie tak? Póki co tylko ręcznie nakładałem bo mam obawy co do nakładania maszynowego.

Drugie pytanie to czy jest sens kłaść najpierw politure poorsboy natty blue liquid i na to wosk authentic czy może tylko wosk bez politury ?

 

Trzecie pytanie to czy faktycznie z tym woskiem trzeba czekać 10-15 min? bo ja mam wrażenie że on jest gotowy po 5 minutach ?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wczoraj zakupiłem sobie zestaw od Soft 99 cleaner do ciemnych kolorów + wosk Authentic. O ile z woskiem nie mam żadnych problemów o tyle cleaner to dramat. Jedyne co dał to nowe rysy na lakierze gdzie go używałem. On momentalnie twardnieje po nałożeniu na lakier i bardzo ciężko to schodzi. W zasadzie trzeba punktowo szorować aby ściągnąć białe zaschnięte kreski i kropki. Co robie nie tak? Póki co tylko ręcznie nakładałem bo mam obawy co do nakładania maszynowego.
Drugie pytanie to czy jest sens kłaść najpierw politure poorsboy natty blue liquid i na to wosk authentic czy może tylko wosk bez politury ?
 
Trzecie pytanie to czy faktycznie z tym woskiem trzeba czekać 10-15 min? bo ja mam wrażenie że on jest gotowy po 5 minutach ?
 
Pozdrawiam!

W jakiej temperaturze nakładałes?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrTime - na pierwsze pytanie nie odpowiem - nie znam/nie używałem tego cleanera.

Drugie pytanie: Poorboys Natty's Liquid Blue to płynny wosk na bazie Carnauby (bliźniak pudełkowego wosku Natty's Blue), a nie politura... Chyba, że czegoś nie wiem... Więc bez sensu jest kłaść na siebie dwa woski na bazie carnauby... Zwłaszcza, że (chyba) Natty's jest woskiem mniej trwałym od Authentica (którego również nie stosowałem i jego trwałość to tylko moje gdybanie).

Trzecie pytanie: generalnie (jak chyba wiesz) dobrym sposobem wyłapania momentu docierania wosku - tym bardziej wosku na bazie carnauby - jest test palca. Czas od aplikacji do dotarcia może być różny, w zależności od kilku zmiennych (temperatura otoczenia, jego wilgotność, grubość nałożonej warstwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - czym aplikowałeś i czym dowiedziałeś.

2 - czasami jest większy czasami mniejszy. Tego zestawu nie znam. Ale robiłem kanapki z Prima Amigo i Fk1000, PB BH I Fk1000. Każda wyglądała trochę inaczej. Natomiast nie zauważyłem aby to osłabiła wosk. Obecnie miałem PAmigo+ Fk1000+Kiwami. Generalnie ostatnia warstwa ma większy wpływ na ostateczny krok - takie moje zdanie.

 

3- nie musisz czekać tyle ile producent zaleca. Test palca najlepszy.

Ostatnio kładł pierwszy raz Soft 12 na przygotowany lakier.

Docierałem zaraz po nałożeniu na panel i nie miałem ostatnio popularnych mazów.

Wstawiłem to na słońce i też nic nie wyszło.

 

By HUAWEI

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być z 20C, w cieniu.
 

Aplikowałem dołączonym padem, wycierałem różnie, mikrofibrą o krótkim średnim i długim włosiu. Resztki były tak mocno zaschnięte i to po chwili że w zasadzie schodziły albo paznokciem albo po namoczeniu. W życiu się nie spotkałem z czymś takim, dosłownie raz przetarłem przez maskę i już zasycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być z 20C, w cieniu.
 
Aplikowałem dołączonym padem, wycierałem różnie, mikrofibrą o krótkim średnim i długim włosiu. Resztki były tak mocno zaschnięte i to po chwili że w zasadzie schodziły albo paznokciem albo po namoczeniu. W życiu się nie spotkałem z czymś takim, dosłownie raz przetarłem przez maskę i już zasycha.

Maska zimna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami może być też tak że autko bez dekontaminacji nie będzie w stanie przyjąć cleanera 😉

Przyklad: 

W lato wyciągnąłem 33 letnie auto z magazynku (2 lata stało pod dachem 31 na zewnątrz )

Wyciągnąłem by umyć i przygotować do samego transportu, szybkie mycie jednym wiadrem ( cała buda będzie lakierowana) i pomyślałem sobie a wezmę Prima Amigo, Black hole i SG glaze by zobaczyć różnice. Za cholerę nie mogłem dotrzeć żadnego z nich (nakładany ręcznie) wróciłem do domu po pricka, deirona i glinkę. Przetestowane na masce i potem mogłem wszystko ładnie dotrzeć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczna sytuację na powietrzu przy dosyć wysokiej temperaturze i to było głównym problemem zasychania cleanera itd. Garaż był odpowiedzia na wszystkie błędy

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.