Skocz do zawartości

Tac System Ceramic Coat


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po raz drugi w życiu, a po raz pierwszy na całe auto, aplikowałem Tac System Ceramic Coat. Ciekawy jestem, czy ktoś z Forumowiczów używał tego produktu i jakie ma związane z nim wrażenia..?

Moje odczucia są bardzo pozytywne. Aplikacja i docieranie/polerowanie - jakbym używał Petes'a 55 😊 Produkt wydajny, przy aplikacji gąbką z MF widocznie, ale oszczędnie (nie tak, jak kładzie się Nutellę na kanapkę) produkt po ok. 5-6 minutach zaczyna "wtapiać" się w lakier - warstwa produktu znika i samoczynnie pojawia się połysk. Po wskazanych przez producenta 10 minutach docieranie jest banalnie proste. Połysk fajny - choć nie taki chyba, jak "oblewanie szkłem" Moonlighta, ale baaardzo bliski tego efektu. Wydajność - wg mnie - bardzo dobra: na całą karoserię Octavii kombi w dwóch warstwach poszło ok. 1/5-1/6 zawartości butelki. Jeśli trwałość rzeczywista deklarowanych przez producenta 9 miesięcy zbliży się do 6 miesięcy - kolejny produkt TS stanie się stałym gościem na mojej półce. Trwałość sprawdzę - do marca przyszłego roku nie trafi na lakier żadne QD, ani inny produkt "wzmacniający" TS CC.  Zdjęć po aplikacji (na gotowo) nie robiłem, gdyż na dworzu było już ciemno, a w garażu nie miałem tak dobrego oświetlenia, aby oddać prawdziwy efekt. Postaram się jutro rano coś ustrzelić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
2 godziny temu, ghost napisał:

 jak testy trwałości i ogólne spostrzeżenia?

Na Skodzie nie dotrwał do marca b.r. - zdjąłem produkt po chyba 2-3 tygodniach (zmieniły się plany). Ale chyba pod koniec października/na początku listopada ub. r. aplikowałem (w ramach rozrywki i wolnego weekendu) Tac System Ceramic Coat na Jeep'a Compass (srebrny, chyba z 2007 r.) - sprzedawany był w kwietniu, lub na początku maja i właściciel opowiadał mi, że cały czas po myciu na lakierze były kropelki, a woda spływała wąskimi strużkami. Nie widziałem tego auta po aplikacji, ale wnioskuję, że TS CC musiał jeszcze być obecny na lakierze, bo znam właściciela - to pan ok. 70-tki i wszystko, co robi przy swoich samochodach, to mycie na bezdotyku, a od święta - na szczotach, bez żadnych QD i wosków (jest zbyt zaawansowany wiekowo, abym był w stanie mu przetłumaczyć, jak należy dbać o lakier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.