Skocz do zawartości

Ford Mustang co dodać, co zmienić, co odjąć.


BlOoW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu "bawię" się kosmetyką swoich kilku aut. Głównym jest wspomniany w temacie Ford Mustang, który jest rodzynkiem. Jestem w dziedzinie kosmetyki totalnym amatorem, ale mam się na czym uczyć chociażby na passacie B4, na którym jakoś szczególnie mi nie zależy, jeśli coś pójdzie nie tak. Z rzeczy które mam to:

1) Wosk coolnite 475s

2) FX PROTECT NANO SHAMPOO 1 L Z CZĄSTECZKAMI KRZEMU

3) RĘKAWICA Z MIKROFIBRY 

4) 303 Fabric/Vinyl Convertible Top Cleaner 473 ml (auto w cabrio posiadam)

5) NERTA ATC100  MOCNY KWAS DO FELG I ALUMINIUM! - i tu jak sprawa wygląda? Stosować do alufelg wartych +5 tysięcy złotych, czy zmienić?

Z rzeczy które chce kupić (kolejność losowa)

1) CALIFORNIA CAR SCENTS -zapach- CORONADO CHERRY

2) RAIN-X RAIN REPELLENT Niewidzialna Wycieraczka 200

3) MEGUIAR'S Gold Class Trim Detailer Plastiki 296ml

4) SHINY GARAGE - Bug Off Insect Remover Owady 

5) Good Stuff Glass Cleaner Falcon's Eye Szyby 500ml

6) ADBL Black Water Tire Dressing do Opon - 1L

7) shiny garage morning dew quick detailer

Nie posiadam nic konkretnego do odtłuszczania, oraz pianownicy/piany aktywnej. Cena nie gra większej roli, jednakże nie chce kupować wszystkiego najdroższego, bo "najlepsze". Co tutaj zmienić, dodać? Przeczytałem wiele tematów, ale co temat, to inna opinia, i zgłupiałem lekko. 

Dodam, ze nie posiadam żadnej mikrofibry, i tu problem bo jaką kupić? Potrzebne coś do wycierania wody po umyciu auta, do woskowania itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BlOoW napisał:

1) Wosk coolnite 475s

Jeśli stawiasz na trwałość a nie na look to będzie OK. Jeśli na look to polecam poczytać temat o woskach bo jest tam multum opcji do wyboru

 

8 godzin temu, BlOoW napisał:

5) NERTA ATC100  MOCNY KWAS DO FELG I ALUMINIUM! - i tu jak sprawa wygląda? Stosować do alufelg wartych +5 tysięcy złotych, czy zmienić?

Zmienić. Do regularnej pielęgnacji Excede Wheel Cleaner albo RRC Wheel Gel który jest połączeniem cleanera z deironizerem. Nadaje się również do oczyszczania lakieru.

 

8 godzin temu, BlOoW napisał:

5) Good Stuff Glass Cleaner Falcon's Eye Szyby 500ml

Wolałbym koncentrat od Carchem a jak chcesz fajnych zapachów to Detailers Magic

 

9 godzin temu, BlOoW napisał:

6) ADBL Black Water Tire Dressing do Opon - 1L

Jeśli zależy Ci na aplikacji na mokro to wolałbym Shiny Garage Tire Coco Booster. Jeśli nie jest to warunkiem koniecznym to polecam z czystym sumieniem Nigrin

 

Reszta z wymienionych może być

 

Idąc dalej do usuwania smoły - Vasco albo Prickbort; do odtłuszczania np Wipe Out od RRC; piana Autobrite Magi Foam; pianownica, jeśli ręczna to Marolex albo Epoca; Fibry budżetowe a dobre to fibry od WaxPro, z lepszych (i przyjamniej ze 2-3 potrzebujesz) to zerknij na Work Stuff albo Funky Witch; do osuszania również Work Stuff, Fireball albo nowość od Prostaff; do woskowania zwykłe aplikatory piankowe K2 wystarczą.

Przyda Ci się również APC (np Excede), dressing do środka (jak lubisz matowe wykończenie to Funky Witch a jak satynka + fajny zapach to Poorboys World New Look) i jakieś aplikatory z mikrofibry do dressingu. Ze 2 pędzelki i oczywiście 2 wiadra i jeden grit guard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie amatorem, stąd dziecinne pytania, ale zmierzam w tym kierunku, by samemu przygotowywać auto do wesel, i inwestować w coraz to lepszy sprzęt. 

@Strus Zaczynając od końca, to skompletuje w wolnym czasie to co pisałeś na samym dole, i ewentualnie poczytam opinie. Smoły aktualnie bardzo mało na aucie, stąd wstrzymuje się z zakupem. Piana, oraz pianownica potrzebna, i na dniach kupie z tych co polecałeś. Fibry również kupie, bo zapomniałem, a bardzo ważne. Fibry - Work Stuff Monster Drying Towel 90x73cm, i rozumiem że fibry również od nich? Aplikatory do woskowania jak często się zmienia? Ten z wosku coolnite 476s nie nadaje się do całkowitego skończenia wosku?

Co do zapachu, to wiśniowy kupuje tylko dlatego, że ma tak wiele opinii, ale dodam sobie ze 2/3 inne, w razie jakby ten mi nie podszedł. 

Wosk - bardziej look wchodzi w gre, wolę częściej, a konkretniej, niż raz na jakiś czas. Po prostu zależy mi na tym, by woda ładnie spływała, oraz błyszczał się.

Kwas do felg doczytałem, i zmieniam, bo nerta może zniszczyć moje alufelgi.

Szyby - zdecydowałem się na "Good Stuff Glass Cleaner Falcon's Eye" tylko ze względu na opinie innych. Nie zależy mi tu na zapachu, a na czystości.

Opony - to temat mniej ważny, bo służy mi to jako dodatek. Jednakże akurat na to nie przykładam dość dużej uwagi, stąd wybór "ADBL Black Water Tire Dressing" ze względu na opinie również innych.

APC - EXCEDE Advanced APC 1l Skoncentrowane APC +GĄBKA - jednakże jak się z tym obchodzić? Co dodać? Mustang w środku strasznie plastikowy, więc chciałbym to porobić tak, by to ładnie wyglądało.

Pędzel - Red Top Brush - Pędzelek do Detali Pędzel - 18mm, będzie ok? Głownie chodzi tu pytanie jak sobie poradzić z np. nawiewami, jak przeczyścić to "mokre" by smugi nie zostały? 

@Emig zdecydowałem się na Rain-x ze względu na cenę, bo z opinii to jest adekwatna cena do jakości. Soft99 niestety kilkakrotnie droższy jest, a nie chce też ładować kasy w coś, co jest bardzo zbliżone jakościowo, ale dużo tańsze. Co do auta, to podeślij linka, może coś wiem na temat tego auta. Ja swojego nie sprzedaje, niedawno kupiłem 😄 Zdjęcia w załączniku.

@gordon Proszę bardzo, w załączniku dodałem.

 

Trochę się rozpisałem, ale jak wspomniałem - jestem totalnym amatorem. 

I teraz pytanie - jak sobie poradzić z uszkodzeniem na lakierze lekkim? Wczoraj na autostradzie w Niemczech z ciężarówki wyleciał odłamek opony centralnie mi w zderzak. Szkody duże nie są, ale jednak oko drażni. Jest to plastik, lampa minimalnie też ucierpiała, również plastik z tego co się orientuje. Dziś nie mam jak zrobić zdjęć by pokazać, ale znalazłem coś typu "K2 VENOX MLECZKO DO USUWANIA RYS", nada się?

41973976_2208762436070725_3443825732801789952_n.jpg

41990913_2226956200712743_3292411445374877696_n.jpg

42045110_728935140783928_9112394973893885952_n.jpg

42150641_2238826993013679_5340835301940002816_n.jpg

42179583_481288958948469_2737602383419801600_n.jpg

42197904_513361632512656_7884935450031292416_n.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. 

Potrzebuje pomocy co do kolejności mycia. Zamierzam to tak czyścić, jeśli coś zle, to prosiłbym o poprawienie:

Zewnątrz:

1) EXCEDE Advanced APC do plastików na zewnątrz

2) SHINY GARAGE - Bug Off Insect Remover

3) FX PROTECT NANO SHAMPOO

4) Work Stuff Monster Drying Towel

5) Wosk coolnite 476s

6) SHINY GARAGE - Quick Detailer Morning Dew

7) RAIN-X RAIN REPELLENT Niewidzialna Wycieraczka

Wewnątrz:

1) Odkurzanie + czyszczenie kurzu 

2) MEGUIAR'S Gold Class Trim Detailer Plastiki 

3) Good Stuff Glass Cleaner Falcon's Eye 

 

Co mi jeszcze brakuje, co dokupić, by polepszyć? Zależy mi na ładnym lakierze zewnątrz, niewyblakłych plastikach zew. i wew. auta, by auto ładnie prezentowało się podczas ślubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szampon to się nadaje do mycia maintenance a nie przed woskiem - dodaje coś od siebie i ciężko powiedzieć czy wosk a w zasadzie sealant nie spłynie zaraz. Potrzebujesz szampon czysty i możesz go wzmocnić nawet apc przed woskiem.

Po nałożeniu sealanta wstrzymaj się z detailerem do kolejnego mycia lub chociaż kilkanaście godzin. Zupełnie utwardza się po jakimś czasie a nie moment spolerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.