Skocz do zawartości

Krauss p7 vs ADBL Roller 9mm d09125


tomi227

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wyżej wspomniano. Jak będziesz robić coś od święta czy tam od czasu do czasu nakładać jakiś cleaner, glaze to bardziej ci się sprawdzi DA. Rotacja ma lepszą siłe cięcia, swobodnie możesz tam zmieniać BP ale jednak wymaga wprawy i skupienia. Sam na pierwsza maszyne wybrałem właśnie Kraussa p7 trochę się nią już pobawiłem i jakoś mi to wychodzi i wydaje mi się, że z odrobiną wprawy każdemu by wychodziło 🙂 Jednak do DA podchodzisz na większym lajcie niż do rotacji więc dobrze sobie pomyśl i podejmij decyzje, wszystko ma swoje plusy i minusy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic smialo od siebie na poczatek maszynke DA. Sam mam krausa db5800 i P7.

P7 - CISZEJ pracuje jak DA, nie dasz prowadzic rady jedna reka i mocniej czlowiek sie meczy po rotacji.

Jezeli chodzi o sile ciecia to mamy duzy wybor agresywnosci padow i past wiec sila ciecia zaciera sie pomiedzy rotacja a DA.

Osobiscie najczesciej siegam po maszynke DA tak w 90%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie proszę o pomoc ponieważ przeczytałem całe forum i nie uzyskałem odpowiedzi co jest lepsze. Mianowicie chce wykonywać polerowanie one step pastą koch f6 z padem żółtym i to zabezpieczać woskiem soft99. Teraz która maszyna będzie do tego lepsza ? Adbl roller 9mm DA vs krauss p7 Którą maszyna szybciej wypoleruje auto aby był zadowalający efekt ? Auta głównie europejskie, Niemcy + Francja + Szwedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, powalla napisał:

Tyle w temacie . 

@powallaNie boję sie rotacji ponieważ pracowałem już na niej i to na ciemnych lakierach także jest ok.

Mi chodzi o głównie o szybką korektę. Odświeżenie lakieru jak najmniejszym nakładem pracy. Czas jest dla mnie najważniejszy. Tylko pytanie czy rotacja dobrze wyciągnie mi lakier, nie będę hologramy.

 

Wydziałem testy da 9mm i da 15mm vs rotacja no i rotacja uzyskała lepszy wynik ponieważ z rotacja może dopiero konkurować 21mm DA.

 

Potrzebuje maszyny kompaktowej tak jak wspomniałem wcześniej na szybką korektę one step z pastą koch f6.01 na to wosk soft99 i koniec pracy.  Jakby efekt się utrzymał nawet pół roku to i tak będę mega zadowolony.

Mam obawy że z DA 9mm będę musiał poświęcić więcej czasu aby uzyskać taki sam efekt jak w rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1992Robiłem polerkę one stepem od rupesa. Niektóre elementy robiłem dwa razy pierwszy 3m zielony korek i Biały twardy Pad i drugi raz one step rupes i do tego Pad one step(głównie elementy po kolizji, po obcierkach). Nie miałem nigdy hologramów. Ale teraz chce zmienić model mojego polerowania czyli biorę pastę f6.01 od kocha i do tego wosk tak już wspominałem. Ale mam dylemat co do maszyny. Bo w opisie f6.01 jest że mogą powstać hologramy. Dlatego pytam o dobór maszyny..

Dzięki za odpowiedź Marcin. A pracowałeś może z pasta f6 lub podobną na rotacji ? Chodzi mi tylko o one step. Nie interesują mnie korekty wieloetapowe 

 

Ps: Pytam bo wszędzie piszą że jeśli robimy jednoetapowe korekty to najlepsza jest maszyna DA na takie zabiegi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoctorX na takie szybkie odświeżenie używalem kiedyś menzerny 3w1 do tego  pomarańczowy Royal Pads na rotacji. Problemów nie miałem. Do tej kocha f6.01 , podobna jest menzerna 2500 z która kiedyś się robiło w pracy i też nie zauważyłem jakiś kłopotów z holo. Noo wiadomo rotacja szybciej zrobisz zaś DA nie zrobisz bałaganu (zależy też od skoku) może ktoś się wypowie z kolegów co pracuje dużo na Dualkach

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1992 nie rozumiem zaś dlaczego wszyscy polecają DA do korekt jednoetapowych. Obejrzałem mnóstwo filmów jak i przeczytałem chyba wszystkie fora w ostatnich 3 dniach. I tak stałem się jednym z użytkowników tego fora xd

Wracając do tematu wyczytałem że najlepszą opcją jest DA ze skokiem 15mm na taki szybki one step. Niestety takie polerki swoje kosztują, a kraussa p7 mam za 4 stówki. W tej samej cenie mam adbl 9mm ale od niego całkowicie odszedłem ze względu na czas polerowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1992 zależy mi na czasie pracy. Tak jak wspomniałem ma to być szybki one step + wosk i elo. Mogę dołożyć i kupić coś innego jak i również mogę poczekać. Mogłem kupić hamrona ale za późno się obudziłem że potrzebuję polerkę. Moja jest duża i ciężka waży 3.5kg ale wszystko nią robię to stary flex. Dlatego pomyślałem że kupie coś co polepszy mój komfort pracy jak i usprawni. Dlatego znalazłem kraussa p7 i adbl 9mm ale z tego co widzę żadna z nich nie jest odpowiednia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.