Skocz do zawartości

ocena kosmetyków


ftr92

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , na stronie znalazlem to jako cały zestaw do czarnego lakieru ( ogolnie moje auto to  volvo s60 II ). Co o tym myślicie? 

Szampon Meguiar's Gold Class 473ml

Glinka ValetPRO 100g

Politura Poorboy's Black Hole 473ml

Wosk Collinite 476s 266g

Mikrofibra 40x40 1szt

Aplikator piankowy 1 szt

Mam pare pytań na temat dwoch produktów a mianowicie :

1. Politura Poorboy's Black Hole. Chodzi mi o to jak to uzyć w sensie czy zaraz po spłukaniu szamponu wysuszyc auto mikrofibą i na suche auto nałożyć ten srodek wcierając tez mikrofibą czy jak ?

2. Wosk Collinite 476s - nigdy nie nakładalem takiego wosku i czy taki wosk moge wcierac Glinka ValetPRO , mikrofiba , czy nawet aplikatorem piankowym?

 

Dzieki za pomoc 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdybyś jednak otworzyl 5 piw i nie zostało dużo w głowie to naprostuje tylko kuriozalny pomysł nakładania wosku glinką.Woskowanie z glinką nie ma nic wspólnego,woski nakładamy aplikatorami. 

od siebie polecę na YT kanał MX Nowicki

No I ogólnie ten zestaw raczej nie jest totalnie kompletny,najlepszy chyba też nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś z tego zestawu wymienił albo dodal coś ? Jaki zestaw polecił byś do czarnego auta mówię tu o szamponie , wosku ? Ogólnie poradnik na pewno przeczytam bo jestem w temacie detalingu nowy i kazda informacja jest dla mnie przydatna 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By przeprowadzic caly proces dekonttaminacji brakuje jakiegos deironizera(przydatny tez do felg) cos na smole/asfalt,no i po pod Colli 476 Black hole to tak nie za bardzo,wez jakis klasyczny cleaner jesli zalezy Ci na trwalosci wosku(domyslam sie ze tak skoro na ten wosk postawiles)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier jest mozna powiedziec spoko mało co rys , wiec stawiał bym na look , wiec dlatego pisze z prosba pomocy 🙂 taki zestaw znalazlem na jednej ze stron z kosmetykami , ogolnie nie dawno kupilem auto o kolorze czarnym i bardzo chcialbym zadbac o to zeby wizualnie prezentowal sie pieknie 🙂 jestem poczatkujacy powiem na marginesie , narazie uzywam do mycia auta ADBL Shampoo PRO 1000ml oraz Lucas Oil Slick Mist QD. Ogolnie fajny daje efekt ale chciałbym cos bardziej w stylu lustra nie wiem jak to dokladnie nazwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ftr92 napisał:

chciałbym cos bardziej w stylu lustra

Efekt "lustra" dadzą Ci syntetyki, oraz produkty zawierające w składzie SiO2. Colli 476s bazuje m.in. na carnaubie, więc nie da takiego połysku, jak produkty oparte na syntetycznych polimerach, bez dodatku naturalnego wosku. Kup Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0, do tego dedykowany cleaner Wolfgang Paintwork Polish Enhancer. Będziesz zadowolony z łatwości pracy z tymi produktami, z efektu "lustra" i z trwałości. Uważam, że to porządny zestaw dla początkującego - no, może poza ceną. Ale przy wydajności i trwałości tego zestawu, będziesz miał kilka lat na zebranie kasy na kolejne produkty....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Eidos71 napisał:

Kup Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0, do tego dedykowany cleaner Wolfgang Paintwork Polish Enhancer.

Dzieki podrzucenie pomyslu , widzialem efekty i powiem szczerze super nie wiem czy nie skusze sie na ten zestaw tylko mam kilka pytan odnosnie tego a mianowicie:

1. Czy do tego jakis konkretny szampon ? bo wiadomo zeby uzyc tych dwoch srodków auto musi byc wymyte

2. Jak czesto uzywać tych środków ? ja auto myje raz w tygodniu i czy uzywanie tych srodkow co tydzien to bedzie zbyt czesto? a moze raz na kilka myc a pomiędzy jakis inny jeszcze preparat?

3. Czy uzywanie tych produktów w/w ogolnie przedstawie plan . Wiadomo pierwsze umycie i wysuszenie auta , pozniej uzycie Wolfgang Paintwork Polish Enhance :

-Aplikacja ręczna – nałóż niewielką ilość produktu na czysty aplikator. Kropla wielkości ziarna grochu wystarcza na pokrycie ok.1/4 maski samochodowej. Rozprowadź równomiernie na powierzchni lakieru. Pozostaw do wyschnięcia, w momencie pojawienia się mlecznej powłoki wypoleruj powierzchnię mikrofibrą.

Deep Gloss Paint Sealant 3.0

- Aplikacja ręczna -  rozprowadź cienką warstwę produktu na powierzchni lakieru przy pomocy aplikatora.

 - Odczekaj 30-45 minut a następnie wypoleruj miękką mikrofibrą.

-Dla najlepszych rezultatów pełnego utwardzenia produktu, odczekaj 12 godzin w suchym miejscu, unikając wilgoci. (niekoniecznie ale zawsze moge spróbować)

Czy taki plan,  takie wskazówki uzycia tych środków Wolfgang Paintwork Polish Enhancer oraz  Deep Gloss Paint Sealant 3.0 są dobre?

Dzieki za odp 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki dotyczące użycia obu produktów są dobre, bo są to wskazania producenta. Samo mycie przed aplikacją zestawu to za mało - woda z szamponem i gąbka nie usuną smoły i powbijanych w lakier opiłków metalu, a późniejsza aplikacja cleanera może zaowocować rysowaniem lakieru przez odrywane aplikatorem cząstki smoły i opiłki. Tak więc po myciu glinka, lub chociaż chemiczna dekontaminacja lakieru i będzie ok. A po użyciu cleanera i sealantu od Wolfganga, przez co najmniej 4 miesiące tylko myjesz auto. Możesz jeszcze pokusić się na zakup Wolfgang Instant Detail Spritz i z tym QD, który możesz aplikować na czysty i suchy lakier po każdym myciu, będziesz miał super zestaw (używając QD po myciu, kolejna aplikacja cleanera i sealantu czeka Cię nawet dopiero po 6 miesiącach...). Co do szamponu - najlepszy będzie szampon bez żadnych dodatków, o neutralnym PH.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Eidos71 napisał:

Tak więc po myciu glinka, lub chociaż chemiczna dekontaminacja lakieru i będzie ok

Dzieki za odpowiedzi 🙂 Tylko jeszcze powiedz mi coś wiecej na temat tej glinki albo tej  chemicznej dekontaminacji lakieru ? Podpowiedz jaki środek by był dobry co i jak użyć ? Glinką jeszcze nie robiłem nigdy więc chyba dla mnie lepiej było by jakąś chemiczna dekontaminacja. Ogolnie sorry ze tak wypytuje szczegółowo ale jestem nowy w tym temacie i chciałbym duzo wiedzieć na ten temat zeby czegoś nie zrobić źle 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do substancji smolistych kup Vasco, lub Prickborta. Do opiłków kup Vampire Liquid ADBL. Najpierw na suchy lakier natryskujesz produkt p-ko substancjom smolistym; po ok. 3-4 minutach (zależnie od temp. - przy temp. powyżej 22-23 stopni kontroluj produkt, aby nie dopuścić do jego wyschnięcia) natryskujesz ADBL VL. Po kolejnych 3-4 minutach wszystko zmywasz silnym strumieniem wody, lub nanosisz pianę aktywną. Proste jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ftr92 napisał:

Glinką jeszcze nie robiłem nigdy więc chyba dla mnie lepiej było by jakąś chemiczna dekontaminacja.

Tu masz kompendium wiedzy na temat glinek:

Glinkowania nie trzeba się bać. Zbiera ona resztę po dekontaminacji chemicznej. Na początek kup jakąś miękką główkę, np. Pomarańczową Valetpro :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mati_antek napisał:

Aaa ok 😉 To prawda że wosk syntetyczny daje więcej nabłyszczenia?

@mati_antek pisał Ci przecież o tym @Eidos71

W dniu 21.08.2018 o 19:56, Eidos71 napisał:

Efekt "lustra" dadzą Ci syntetyki, oraz produkty zawierające w składzie SiO2.

Na Forda też się nada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2018 o 19:26, Eidos71 napisał:

Wskazówki dotyczące użycia obu produktów są dobre, bo są to wskazania producenta

ja mam jeszcze kilka pytan do @Eidos71 mianowicie zamawiam zestaw ktory poleciles kosmetyki od wolfgang zostało mi pare rzeczy o ktore musze zapytać:

1. Przy wyborze aplikatora do wosku syntetycznego na co zwrocic uwage  ? Moze jakis byś aplikator polecił ? bo do zestawu musze kilka kupic

2. Czy te aplikatory po użyciu mozna uzyc je z powrotem czy trzeba je jakos wyprać do następnego użycia?

3. Pisałeś o środkach do lakieru w cenie na opiłki metalu czy cząstki smoly. Chodzi o to jak nakłdać produkt czy nanieść na całe auto srodek chodzi mi o opiłki metalu bo czastki smoły wiadomo ze to chyba bardziej na dolnych partiach samochodu o ile glupot nie mowie 🙂

4. Czy aplikatory tej samej firmy co do wosku mozna uzywac do wnętrza tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ftr92 napisał:

1. Przy wyborze aplikatora do wosku syntetycznego na co zwrocic uwage  ? Moze jakis byś aplikator polecił ? bo do zestawu musze kilka kupic

 

25 minut temu, ftr92 napisał:

2. Czy te aplikatory po użyciu mozna uzyc je z powrotem czy trzeba je jakos wyprać do następnego użycia?

Zwykły aplikator z pianki (np. żółty Meg'sa, lub biały od Bilt Hamber - swoją drogą świetny i bardzo delikatny) będzie dobry. Do wosku wystarczy Ci jeden aplikator - po użyciu pierzesz go razem z MF i jest gotowy do kolejnego użycia. Do cleanera polecam (jeśli cleaner będziesz aplikował ręcznie) aplikator z MF.

 

25 minut temu, ftr92 napisał:

3. Pisałeś o środkach do lakieru w cenie na opiłki metalu czy cząstki smoly. Chodzi o to jak nakłdać produkt czy nanieść na całe auto srodek chodzi mi o opiłki metalu bo czastki smoły wiadomo ze to chyba bardziej na dolnych partiach samochodu

Jeśli nigdy nie dokonywałeś dekontaminacji lakieru, to produkt p-ko opiłkom metalu najlepiej nanieś na cała karoserię, łącznie z dachem. Środek p-ko substancjom smolistym ja nanoszę na maskę, oraz na boczne powierzchnie nadwozia do wysokości klamek/dolnej krawędzi bocznych okien, a także na tylne powierzchnie karoserii, mniej więcej do wysokości górnej krawędzi tylnych lamp (tu trudno jest mi podać dokładniej powierzchnię do oprysku, gdyż auta mają różnie usytuowane tylne lampy (pion/poziom, różna wysokość), ale - moim zdaniem - wystarczy, gdy zaaplikujesz taki środek na powierzchnię tylnego zderzaka). Przy grubszych cząstkach smoły/asfaltu na lakierze, działaj na nie punktowo przy pomocy np. płatka kosmetycznego nasączonego produktem.

 

25 minut temu, ftr92 napisał:

4. Czy aplikatory tej samej firmy co do wosku mozna uzywac do wnętrza tapicerki?

A do jakich elementów tapicerki chcesz używać aplikatorów z pianki ? Domyślam się, że chodzi o aplikację dressingu na elementy z tworzyw wewnątrz auta ? Jeśli tak - jak najbardziej sprawdzi się taki aplikator. Tyle, że do dressingu możesz kupić jakieś tańsze aplikatory z pianki/gąbkowe - nie muszą być aż tak delikatne (wyjątek stanowią elementy "piano" wnętrza), jak te do lakieru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.