Skocz do zawartości

Alfa Romeo 156 [Rosso Proteo]


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Otwieram nowy temat bo chcialbym pokazac cos, czego nauczylem sie na tym forum. Obiektem "doswiadczen" jest moja 10letnia Alfa Romeo 156 w kolorze Rosso Proteo, ktora nigdy nie zaznala pasty polerskiej ani wosku, myta byla na myjniach recznych i mechanicznych. Zaczalem dzis od dachu, samochod byl wczesniej umyty i czekal w garazu.

Kroki:

1. glinkowanie - temachem bialy + woda z szamponem,

1.5 splukanie woda i wytarcie do sucha,

2. SSR3 - cutting pad meg's,

3. SSR2 - polishing pad,

4. SSR1 - polishing pad

Poniewaz auto musze robic po kawalku bo nie mam czasu, dopiero o 18tej zabieram sie do korekty, wiec bede dolaczal kolejne kroki ze zdjeciami.

(Z gory przepraszam za fotografie ale nie potrafie robic)

 

97958372.th.jpg 41940680.th.jpg 85200284.th.jpg 64362675.th.jpg 86173557.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się pracuje na kombinacji SSR z padami meg'sa ? Bo ostatnio również zakupiłem parę rzeczy z serii PB, ale jeszcze się za pady nie wziąłem...

No i wytrwałości w skończeniu pracy życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas auto nie jest skonczone - tylko dach skorygowany - staralem sie na zdjeciach uchwycic czesc przed i po korekcie - nie udalo sie?

Afi - nie jestem zachwycony bo dziwnie kulkuje sie pasta, czasem rozmazuje, nakladam tylko 3 krople wielkosci grochu - pracuje w garazu gdzie temperatura jest okolo 15 stopni.

 

75547686.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i staolo sie nieszczescie :thumbdown:

Konczylem dzis maske. W jednym miejscu, nie mam bladego pojecia dlaczego byl jakis defekt lakieru, wygladalo to jakby przebarwienie po kupce ptaszka. Jechalem druga polowke tak jak dzien wczesniej prezentowana, SSR3 na welnie scholla podjechalem w to miejsce i co sie stalo... patrze, a tu zmatowienie zamiast robic sie w polysk jest jakby co raz jasniejsze. Zatrzymalem maszyne patrze, a pad lekko rozowy. Niestety nie bylo w tym miejscu bezbarwnego, gdzie sie podzial?

 

maszkadefekt01.th.jpg maszkadefekt02.th.jpg

 

Przykre to bo calosc maski skonczylem i zamiast cieszyc sie z efektu usiadlem i chcialo mi sie plakac. Nie wiem czy da sie jakos to uratowac, bede musial podjechac do lakiernika i dowiedziec sie jak zla jest sytucja. Szkoda ze tak dramatycznie zaczela sie przygoda z AD.

Pozdrawiam i nie zycze nikomu tak przykrego doswiadczenia.

 

Tak juz bez entuzjazmu, cala maska:

 

maska03.th.jpg maska02.th.jpg maska01.th.jpg maska04.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis koncze powoli prawy bok, drzwi przod byly strasznie zmasakrowane kilka razy uzywlem papierka 2500, wyprowadzilem to farecla G3, potem jeszcze jeden raz SSR3 na LC CP i SSR2 na Meg's PP.

 

drzwi02.th.jpg drzwi03.th.jpg drzwi01.th.jpg

 

Tutaj cały bok juz po nałożeniu PWS:

 

dsc02935w.th.jpg dsc02936y.th.jpg dsc02937e.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.