Skocz do zawartości

Działanie wosku Tenzi Carnauba


QuaresmaR7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy to odpowiedni dział do tego czy raczej powinien być w " inne " najwyżej admini przeniosą. Otóż jakiś miesiąc temu, może ciut więcej nakładałem na auto ( pierwszy raz odkąd je mam ) wosk Tenzi carnauba wax. Tak wiem, nie jest to najlepszy wosk itd. Ale uczę się dopiero detallingu i jak już kiedyś pisałem, chce się go uczyć testując chemie od najtańszej w górę. A więc do sedna, niżej wstawiam zdjęcia gdzie auto stało po dość mocnej burzy i po zrobieniu zdjęć przejechałem się ok. 10 km przy prędkości 90-130km/h. Efekty są takie jak na załączonych obrazkach. I moje pytanie jest takie, czy takie kropelkowanie + ew. takie zrzucenie wody to oznaka, że wosk jeszcze coś działa? Czy to już raczej zwykłe krople jak na każdym aucie po deszczu. Powiem jeszcze tylko tyle, że powiedzmy w połowie tego miesiąca auto odświeżałem tym co miałem w zestawie czyli Tenzi Quartz Spray ( chociaż ledwie on sobie radził z waterspotami i raczej nie jest zbyt dobrym QD ). Może te pytanie jest nie na miejscu i ciężko to ocenić ale być może coś się dowiem :)

 

1a.jpg

2a.jpg

3a.jpg

1p.jpg

2p.jpg

3p.jpg

 

Tak wyglądał zaraz po dotarciu wosku.

po.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 Właśnie przedwczoraj przyszło mi ADBL QD1. Nie wiedziałem co lepsze bo właśnie się zastanawiałem nad SSW a QD1. Powiem Ci szczerze że bardziej mi zależy na czymś co nie będzie bardzo kurzu ciągło, bo jak krople wysychają to mam straszne waterspoty. Ogólnie założę chyba osobny temat co kupić do mojego często kurzącego się lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, QuaresmaR7 napisał:

@Fredi88 Właśnie przedwczoraj przyszło mi ADBL QD1. Nie wiedziałem co lepsze bo właśnie się zastanawiałem nad SSW a QD1. Powiem Ci szczerze że bardziej mi zależy na czymś co nie będzie bardzo kurzu ciągło, bo jak krople wysychają to mam straszne waterspoty. Ogólnie założę chyba osobny temat co kupić do mojego często kurzącego się lakieru.

Krople = plamki po deszczu. Nie unikniesz tego. QW który dobrze ściąga wode z lakieu a nie daje kropel ma Detailers Magic w swojej ofercie. Spray wax magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Efekt jaki daje Carnauba Wax jest proporcjonalny do wysiłku, jaki się włożyło w aplikację. Jak na pierwszy raz, to dość wymagający wosk. Jeśli nie zależy Ci na hydrofobowości=kropelkowaniu, to wybrałeś bardzo dobrze. Więcej informacji tutaj:

Na wierzch po myciu najlepiej użyć teraz Carnauba Spray, który też był już testowany na tym forum. A w razie pytań - pisz, chętnie odpowiemy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.