Skocz do zawartości

Gdzie w Wawie można samemu ręcznie umyć auto ?


cosin

Rekomendowane odpowiedzi

Może nic nie wniosę do tematu, ale jak by ktoś był przejazdem w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 30 km na północ od stolicy) i chciał dokładnie, na spokojnie umyć auto, to jest gdzie.

Przy ulicy Paderewskiego, za przejazdem kolejowym, niedawno powstała nowa myjnia bezdotykowa. W godzinach popołudniowych w tygodniu jest mało ludzi, stanowiska szerokie, wygodne, ciśnienie bardzo dobre, przyzwoite oświetlenie, za 1 zł można pryskać ok 2 min. 8-) Bez problemu wystawiałem wiadro, swoje płyny i na spokojnie bez pośpiechu myłem auto. Jest tam pomieszczenie między stanowiskami w którym siedzi jakiś człowiek, ale najwyraźniej nic mu to nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

lakikwap, może nie mieszkam w wawie, ale często jadąc gdzieś w Polskę np. tydzień temu droga 11 w stronę Koszalina miejscowość Podgaje myjnia na BP, w Żerkowie stacja paliw orlen, czy też u mnie w mieście tak trafiałem, pytam na normalnych myjniach ręcznych czy mogę skorzystać z ich myjki w zasadzie wody, umyje sam swoimi produktami na 2 wiadra a zapłacę jak za zwykłe mycie i nie spotkałem się z odmową, może dla tego ze trafiałem gdzie nie było dużego ruchu. Warto spróbować podjechać z godzinkę przed zamknięcie na myjnie ręczną zapłacić te 20 zł za zwykłe mycie a zgodzą się byś sam to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podjzezdzam przed pracą (około 7 godz) na myjke cisnieniową. NIkogo jeszcze nie ma. Spokojnie myje cisnieniowo (opcja płukanie), wyciągam z bagażnika wiadro + 10 butelek 1,5L z gorącą wodą i spokojnie myje 20min, później płukanie cisnieniowo. Następnie podjeżdżam pod odkurzacz, odkurzam, suszę karoserię ręcznikiem, nakładam AG aquawax, poleruję. Dalej szuwaxy na oponki + wszelkie plastiki + czyszczenie wnętrza. Ogólnie 1-1,5godz bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podjzezdzam przed pracą (około 7 godz) na myjke cisnieniową. NIkogo jeszcze nie ma. Spokojnie myje cisnieniowo (opcja płukanie), wyciągam z bagażnika wiadro + 10 butelek 1,5L z gorącą wodą i spokojnie myje 20min, później płukanie cisnieniowo. Następnie podjeżdżam pod odkurzacz, odkurzam, suszę karoserię ręcznikiem, nakładam AG aquawax, poleruję. Dalej szuwaxy na oponki + wszelkie plastiki + czyszczenie wnętrza. Ogólnie 1-1,5godz bez najmniejszych problemów.

:good: tak też zrobie, zobaczymy czy nikt mnie nie zabije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myje na niebieskim słoniu ul wysockiego. (róg wysockiego i bazyliańskiej) ale domyślam się, że taka sama sytuacja będzie na wszystkich bezdotykowych wolnostojących (nie stojących przy stacji benzynowej na której zawsze jakiś pracownik się kręci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżam temat

Kiedyś chyba można było tutaj wynająć halę do mycia http://www.w-spa.com.pl/index.php

 

Czy uważacie że marka firmy (Ehrle, Karcher, niebieski słoń czy auto spa) różnią się tylko ustawieniem ciśnienia czy wynika to z parametrów technicznych samej myjni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odświeżam temat

Kiedyś chyba można było tutaj wynająć halę do mycia http://www.w-spa.com.pl/index.php

 

Link niestety nie działa...

 

też chciałbym się dowiedzieć gdzie mógłbym własnoręcznie bezproblemowo umyć auto. Może ktoś ma jakieś nowe wiadomości, może coś się zmieniło od 2010?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz mi działa.. nie wiem czemu wczoraj coś mi nie chciało wejść.

 

Jeżeli byłaby taka mozliwość by w paru wynająć halę na czas mycia naszych aut, to można by się zgadać.

 

Przynajmniej tak zrozumiałem info pobka "wynająć halę do mycia"...

 

Aktualizacja 13.04.2014.

 

Właśnie wróciłem z myjni samoobsługowej na ul Partyzantów 19, Pruszków. (Aleje Jerozolmskie 498) - jak się jedzie na Pruszków, za biedronką, na światłach:

 

https://goo.gl/maps/VCZQB

 

Pilnujący w porządku, mówi, że nie ma nic przeciwko by myć swoimi własnymi kosmetykami. O ile jest to robione wcześnie rano/późno wieczorem, ze względu na kolejki. Pojechałem tam o 6.30 rano, zagadałem. Nie miał nic przeciwko. Może komuś się przyda to info. ;)

 

P.S. Wie ktoś jak dodać mapę do postu by się wyświetlała, by nie dodawać linku jak ja to zrobiłem powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeje kotleta.

 

mam dwa miejsca:

 

1. Połczyńska przy ciepłowni Wola. Całodobowa myjnia ręczna + inne uslugi.

tak jak mycia przez pracowników raczej bym nie polecił to stanowiska samoobsługowe są OK.

Duży plac pozwala wiele zrobić, kilka samochodow sie mieści.

same myjki jedne z lepszych jakie spotkalem.

Wielokrotnie korzystałem na stanowisku ze swojej chemii - pianownicy jeszcze nie wyciągałem ale irona i t&g zawsze i nikt nie miał pretensji, a jest monitoring oglądany przez znudzona acz sympatyczna panią w recepcji.

jedyny minus to ledwo działający odkurzacz.

 

2. Ulica Szyszkowa jadąc od al. Krakowskiej. Po prawej stronie czerwona. Zalety:

- dobra chemia

- obsluga tylko w godzinach 13-18 chyba

- brak, lub niewidoczny monitoring

- i chyba najlepsze - oświetlenie przez całą dobę !!!

 

minusy - praktycznie brak placu, jedynie cztery miejsca przy dwóch odkurzaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na wiekszosci myjni czepiaja sie... dla nich to strata pieniedzy...

 

no nie wiem czy taka strata. Ja wrzucam tam wiecej niż przy 'normalnym' myciu. Bo np po glince lece drugi raz. Jedyny powod do czepiania sie to bym widzial gdyby któryś z właścicieli zaczął mi wmawiać, że moja chemia moze mu uszkodzić filtry, pompy czy co tam jeszcze. Taką argumentację bym przyjął.

No chyba, ze są tacy co pianują auto potem moczą (bo nie płuczą) za 1zł, leca rękawicą i na koniec 'splukanie' za 2 zlote. Takich też bym gonił ale tylko dla dobra ich samochodu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemu z dwoma wiaderkami nie ma na bezdotykówce na Warszawskiej, zjazd z S8, przed Górczewską, jest trzech gości co pilnuje na zmianę, jeśli nie ma ruchu, czyli z samego rana, bądź późnym wieczorem to otwarcie mi powiedzieli, że mogę śmiało działać, z normalnych powodów nie polecam około 17-18, duży ruch i świeci słońce, choć raz mi się zdarzyło z dwoma wiadrami ganiać o tej porze, złotówa poszła na skargę do gościa, który pilnował, to jedynie poprosił mnie, żebym się pospieszył, bardzo kulturalnie, zrobiłem swoje, odjechałem.

 

druga miejscówka na Bemowie to myjnia przy Rudnickiego, koło Opla, kiedyś jeździłem, teraz wolę tą na Warszawskiej, bo mam tam 3 minuty samochodem :)

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszyh00, jego myjnia, jego biznes i jego reguly. Moglby nawet nie wpuszczac czerwonych samochodow jak nie lubi :)

 

nie chodzi mi o kłócenie sie z właścicielem czy obsługą, tylko o to jak to wygląda z mojej obserwacji jeżeli chodzi o opłacalność.

 

p.s. Co do odmowy obslugi czerwonych samochodow to trochę naciągasz wolność rynku pod dyskryminację a tego mu nie wolno :D

eot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z tego co ja widze, a nie mam myjni to- wjezdza detailer i zajmuje stanowisko na 30min. Wrzuci w maszyne z 10-15zl. W tym czasie wjezdza 3 Kowalskich i wrzucaja lacznie 30zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zajmuje stanowisko na 30min.zl.

 

A widzisz, nie pomyślałem, że ludzie zajmują stanowiska 'na stale', ale przy kolejce to pewnie sami czekający by takiego gnoili. Ja wlasnie na jednej staje obok, stad wspomniałem o dużym placu, a na druga jadę w nocy (jak zona z dzieciakami zasnął) bo wlasnie jest stale oświetlenie a chetnych brak - jest mi o polowe bliżej niż na Polczyńską, stąd taki wybór.

I właśnie miałem wrażenie, że w tym temacie chodzi o wskazanie takich miejsc.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.