Skocz do zawartości

Nurtujące pytanie dotyczące punktów procesu autodetailingu


locash

Rekomendowane odpowiedzi

o odpowiednie środki już pytałem ale nurtuje mnie jedno

 

1.mycie

2.glinka

3.mycie+osuszenie

4.np. UC

5.mycie + osuszenie

6.np. SRP

7.mycie z osuszeniem a potem wosk czy wosk zaraz po 6. ?

 

po tym procesie mamy "super" wyglądające auto

 

więc przy kolejnych myciach między nakładaniem wosku skoro jest jeszcze wosk:

 

1.mycie

2.suszenie

3.konserwacja np. ultimate quick detalier

 

czy taki proces jest ok ?

czegoś brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle myślę, ale dla mnie punkty 3,5,7 nie są wymogiem koniecznym. Powiedzmy, że można, ale nie zawsze trzeba ;)

 

1.mycie

2.suszenie

3.konserwacja np. ultimate quick detalier

 

Punkt 3 możesz zastąpić różnymi detailerami w zależności od tego, jaki masz wosk/sealant. Pamiętaj, że pewne detailery trzeba dobierać do wosku, bo inaczej może on spłynąć. Detailerów masz sporo do wyboru: Megs, PB, SW, Zymol, SV itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie nurtowały te pytania o kolejność wykonywania aplikacji środków.

wosk zapewne coli 915 lub megsa #16

 

co do konserwacji myślałem coś od POORBOY'S np. spray&gloss albo quick detalier

będzie odpowiedni na woski o których wspomniałem?

 

rozumiem że i UC i SRP i wosk nakładam np. żółtym padem od megsa wcierając przez czas do póki nie będzie znikał a później docieram mf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aro_77, tenzi rollex jest taki sobie w efekcie. I aplikacja dziwna: albo z myjki albo opryskiwacza (25ml na 10l wody) cenowo wychodzi tanio, niby na polimerach. Ale można zamiast prostego QD. mam 1l, a właściwie już nie :D i jeszcze postoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote 147ke zony popryskalem rollexem po myciu i plukaniu. Polalem prosto z dozownika na detergent karchera - rozrobilem chyba z 50 ml z woda. Wytarlem do sucha - auto nie bylo woskowane nigdy ale ladnie w poniedzialek na deszczu kropelkowalo. I tak sobie pomyslalem ze moze jako konserwator mozna tego uzywac, nie kosztuje majatek i szybko spryskuje sie cale auto - pomaga tez osuszyc bo nadmiar wody rollex "spychal" z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenzi rollex jest taki sobie w efekcie. I aplikacja dziwna: albo z myjki albo opryskiwacza

 

QD aplikowany za pomocą myjki lub opryskiwacza ? :shock: :shock: :shock:

W sumie nie ma co się dziwić, że efekt słaby, bo sposób mizerny i ekonomiczny to on raczej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa to już więcej wyjaśnia. Może się mylę, ale zawsze uważałem Tenzi za taką firmę produkującą preparaty tzw. masówkę czyli idącą na ilość nie na jakość. Może się jednak mylę.

 

aro_77, ja bym się chyba jednak skusił do Twoich celów na użycie konkretnego QD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.