Skocz do zawartości

Zakładanie myjni mobilnej jakie narzędzia potrzebne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do założenia myjni mobilnej, pranie tapicerki samochodowej meblowej, dywany itp itd.

 

Co potrzeba do takich usług?

Z tego co mi się zdaje to:
Odkurzacz piorący
Odkurzacz zwykły czy taki co też zbiera wodę?
Myjka ciśnieniowa
Myjka parowa ( nie wiem czy to ma sens i czy potrzebne)
Bafownica

Jakie modele danych produktów warto kupić?
Do dyspozycji 23k PLN.

Myślałem też pełnić usługi polerowania ogólnego detailingu aut.

 

Czy warto inwestować w taką firmę i szkolić się w tym zakresie?

 

  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Malinek napisał:

 

Żeby się podszkolić to już pasuje na czymś pracować. A inwestować swoich pieniędzy w sprzęt mierny nie mam zamiaru temu pytam, bo chcial bym kupić profesjonalne w miare możliwości finansowych urządzenia.

Odkurzacz piorący myślę nad Santoemma Sabrina

  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się szkolił na dywanach i autach  klientów? Super!!!! 

Wiesz jak to ma działać? Jedziesz na szkolenie produktowe i tam pokazują Ci co z czym się je i tam decydujesz co Ci będzie potrzebne w dalszej drodze . 

 

PS: uwielbiam podobne tematy na różnych forach  > pany dajo mi z urzędu pracy /UE 30 tys na firmę , co kupić?

Potem już tylko 2 lata trwania/trzymania firmy bo umowa tak nakazuje  i to na tanim zusie , a potem ... sprzedać na OLX za bezcen sprzęt i rozejrzeć się za jakąś posadką  ...znam osobiście z 4 takich przedsiębiorców :/

  • Lubię to 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to już nie pierwszy raz jak ktoś pyta co musi mieć żeby robić detajlingi :D 

Najpierw się doszkol. Są szkolenia z prac przy aucie. Jak ty nie wiesz jaki sprzet kupić to jak możesz mieć pojęcie o pracy którą chcesz wykonywać?

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd twierdzenie że będę to robić na autach klientów, cóż ale jak wiesz lepiej to spoko. W dalszym ciągu czekam na odpowiedzi, lecz po przemyśleniach błagać o pomoc nie będę.

 

Dosyć płaczu Januszy, kupie zwykłego jamnika z PRL'u. I tak da rade, i ten płacz że odbieram klyentów.

 

Nie powiedziałem że szkolenia nie będzie, nie widzę problemu. Tak samo mam dużo swoich aut na których chętnie bym się uczył, dużo już też takich które stoją i się kurzą i mogę z nimi robić co chcę. Ale lepiej jest od razu ocenić. Już raczej nie odpowiem w temacie. Dzięki za pomoc, Cześć.

  • Nie lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buKKa 

1. Bądź @buKKa

2. Proś o pomoc Forumowiczów

3. Zminusuj wszystkich udzielających się w poście. 

4. Profit? 

Naprawdę zrozum - tu nikt Ci nie broni zakładać myjni, wręcz przeciwnie, rób to - za to z głową. 23k zł to kwota za którą kupisz górę sprzętu i chemii - i kwota której szybko Ci braknie, doktoryzując się na autach Klientów, a potem płacąc im rekompensaty. 

Widząc Twój raczej slomiany zapał, sugeruję zrobić na początku kilka aut i przekonać się że to kawał ciężkiej roboty - żebyś nie myślał że detailing to tylko takie machanie maszyną jak na filmach. 

Przejrzyj spokojnie forum, skompletuj zestaw i daj do zaopiniowania - chętnie podpowiemy co jest ok a co lepiej zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buKKa po prostu każdy ma inną technikę/podejscie/ulubione środki/maszyny zatem nie oczekuj że przy tak ogromnym wyborze ktoś poda Ci złoty środek. Forum na pewno podpowie czego unikać, zaś resztę kompletujesz sam, na miarę swoich umiejętności/budżetu, motywowany uwagami 'smęcących' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buKKa Zakładasz temat na forum najprawdopodobniej bez przeczytania żadnego innego w którym piszesz że chcesz otwierać myjnie a nie masz nawet podstawowej wiedzy na temat maszyn, chemii, akcesoriów.. Wszystko na forum jest opisane bardzo dokładnie, wystarczy poświęcić czas i poczytać, ale nie, lepiej czekać aż ktoś wystawi Ci wszystko na tacy a jeśli tak się nie stanie to nazywać Januszami.. troszeczkę pokory człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.