Skocz do zawartości

Zabezpieczenie lakieru nowego samochodu


michalmiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Bardzo proszę mnie nie "zjeść" na początek za pytanie laika ;)

Za dwa miesiące odbieram nowy samochód i chciałbym zabezpieczyć samodzielnie lakier powłoką ceramiczną.
Budżet powiedzmy do 1000zł.
Czym wcześniej umyć samochód (jakie preparaty i gąbkę kupić)?
Jakiej firmy kupię w miarę dobrą i przystępną cenowo powłokę ceramiczną?
Skoda Kodiaq w kolorze lava blue.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeśli nie masz dużego doświadczenia kup coś łatwego w aplikacji. FX Protect zestaw do lakieru, felg, szyb, mycia i przygotowania lakieru kupisz spokojnie w tych pieniądzach a jeszce trochę zostannie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalmiko najpierw powinieneś odebrać autko. Sprawdzić jego stan. Może się zdarzy że auto będzie pełne "fabrycznych" swirli i autko będzie potrzebować finisza na maszynie :)

Na początku przyda Ci się dobra rękawica do mycia, szampon np FX protect odtłuszczający, gritguardy 

Jeśli masz już myjkę i pianownice to jakaś piana do tego np. magifoam

Mnóstwo mikrofibr. Lepszych gatunkowo ok. 350 - 450 GSM

Odbierzesz autko umyjesz i zobaczysz :)

Ps. Od razu informuj ich w salonie żeby nawet nie ściągali folii ani nie myli auta. To bardzo ważne !!!

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem o Tenzi Q10, ale przeczytałem opis i wymiękłem. Do niego według instrukcji potrzebny jest promiennik IR, a to już jak dla amatora za dużo :)
-Czyli jako powłokę kupić FX PROTECT Glass Coating S-4H - czy 30ml wystarczy?
-Do felg FX PROTECT Wheel armour 15ml (koła 19 cali wzór triglav)
-Do szyb FX PROTECT Rain Shield R-6 15ml
Do pierwszego mycia FX Protect odtłuszczający, a później do kolejnych myć z powłoką kwarcową, ewentualnie magifoam?
Mam obecnie szampon Shiny Garage Strawberry, ale jakoś tak słabo się pieni w pianownicy, a Tenzi tworzy konsystencję bitej śmietany na samochodzie :)
Oczywiście Pianownicę mam i ręczną i do myjki (ze zbiorniczkiem 1l) i samą myjkę oczywiście też (Karcher K5).

Mam nadzieję, że polerki nie będę musiał robić, bo jakoś tak strach, ale jak by co to maszynę mam :D
Tomas22, czyli mam takim ofoliowanym wyjechać do domu? Ludzie będą mi zdjęcia robić :D Wolałbym zobaczyć czy nie ma gdzieś wgniotek na lakierze itp., ale o myciu im powiem, chyba, że robią to bardzo delikatnie, bezdotykowo, mogą umyć?

Jaką rękawicę do mycia możecie polecić?

Jest jeszcze coś dobrego do zabezpieczenia jasnej skórzanej tapicerki, aby nie zmieniło jej struktury (miękkości)?

Czy możecie podać na forum gdzie najlepiej kupić te wszystkie rzeczy w jednym sklepie internetowym? Pierwszy w Google wyświetlił mi się MRC.....r, tam kupić?

Sorry, że tak namieszałem, ale sam się w tym wszystkim gubię ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

U naszego partnera jest 15% rabatu na kosmetyki znajdziesz tutaj :)

https://bestseller.pl/manufacturer/fx-protect

KOD RABATOWY: DETAILING

wykorzystaj sobie szampon a później myj powłokę nano shampoo od FX jest tani i dedykowany dla tej powłoki

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, bardzo dziękuję za kod :)
Zamówienie będę robił w dwóch sklepach, bo nie wszystko jest dostępne u bestseller, a dobry rabat więc skorzystam :)

Czy taki aplikator będzie dobry do aplikacji powłoki ceramicznej FX Glass coating: https://autonablask.pl/produkt/kisho-aplikator-powlok-1szt/

Czym aplikować wheel armour na felgi? 

Czy dobrym pomysłem jest pokryć powłokę ceramiczną preparatem FX top coating? Po jakim czasie najlepiej to zrobić?

Czy rękawica do mycia Meguiar's Microfiber Wash Mitt jest ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
12 minut temu, michalmiko napisał:

O super, bardzo dziękuję za kod :)
Zamówienie będę robił w dwóch sklepach, bo nie wszystko jest dostępne u bestseller, a dobry rabat więc skorzystam :)

Czy taki aplikator będzie dobry do aplikacji powłoki ceramicznej FX Glass coating: https://autonablask.pl/produkt/kisho-aplikator-powlok-1szt/

Czym aplikować wheel armour na felgi? 

Czy dobrym pomysłem jest pokryć powłokę ceramiczną preparatem FX top coating? Po jakim czasie najlepiej to zrobić?

Czy rękawica do mycia Meguiar's Microfiber Wash Mitt jest ok? 

aplikator może być jak najbardziej ale dokup ścieki suede do aplikacji powłok
wheel armour możesz aplikować płatkami kosmetycznymi lub scierką suede
tak jak najbardziej top coating jest wskazany wręcz
Megsa rękawica może być chociaż lepszym wyborem będzie work stuff

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalmiko co do rękawic: mam jedną i drugą, i rzeczywiście Work Stuff wypada lepiej :good:

Od siebie polecam powłokę do "pozostałych pierduł" Carpro dlux. Mega łatwo się aplikuje i dociera. Dodatkowo możesz ją kłaść na wszystkie plastikowe elementy na zew. (grill, czarne plastiki zderzaka, lampy, itp.) oraz alufelgi, ramiona wycieraczek, chromowane końcówki wydechu. Świetnie leży i zrzuca wodę :good:

Do mycia/odtykania powłoki może być dedykowany kwaśny szampon od 4detailer Simply Sour Shampoo.

Od siebie polecę sklep @ANB Karol autonablask.pl Bardzo szeroki asortyment, błyskawiczna dostawa i świetna obsługa :good:

Do bieżącej konserwacji nowych skór możesz użyć Zymol Leather Conditioner lub budżetowo Tenzi Skóra pielęgnacja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
48 minut temu, paperson napisał:

Od siebie polecam powłokę do "pozostałych pierduł" Carpro dlux. Mega łatwo się aplikuje i dociera. Dodatkowo możesz ją kłaść na wszystkie plastikowe elementy na zew. (grill, czarne plastiki zderzaka, lampy, itp.) oraz alufelgi, ramiona wycieraczek, chromowane końcówki wydechu. Świetnie leży i zrzuca wodę :good:

powłoka od FX nadaje się do zabazpieczenia plastików i innych pierdółek :) więc nie musi kupować kolejnego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem wszystko :D

Czyli plastiki i "inne" można powłoką ceramiczną FX, czy lepiej zrobić to FX Top Coating, a przy nakładaniu powłoki ceramicznej omijać plastiki i je okleić?

Po jakim czasie mogę nałożyć Top Coating od nałożenia powłoki FX Glass? Na następny dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 minuty temu, michalmiko napisał:

Już zamówiłem wszystko :D

Czyli plastiki i "inne" można powłoką ceramiczną FX, czy lepiej zrobić to FX Top Coating, a przy nakładaniu powłoki ceramicznej omijać plastiki i je okleić?

Po jakim czasie mogę nałożyć Top Coating od nałożenia powłoki FX Glass? Na następny dzień?

Plastiki można zabezpieczyć powłoką ceramiczną ja jednak jestem zwolennikiem dressingów, co do topa to można go położyć po minimimum 6 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, e36ace napisał:

powłoka od FX nadaje się do zabazpieczenia plastików i innych pierdółek :) więc nie musi kupować kolejnego produktu

Można, tyle że moim zdaniem po dlux efekt jest przyjemniejszy dla oka i trwalszy :)

Idąc Twoim tropem można spokojnie pozostać przy AIO, bo po co kupować oddzielnie: cleaner, glaze i wosk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Godzinę temu, paperson napisał:

Można, tyle że moim zdaniem po dlux efekt jest przyjemniejszy dla oka i trwalszy :)

Idąc Twoim tropem można spokojnie pozostać przy AIO, bo po co kupować oddzielnie: cleaner, glaze i wosk ;)

testowałeś glass coating na plastikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
47 minut temu, paperson napisał:

@e36ace zabieram głos tylko wtedy, gdy wiem o czym piszę :)

to się chwali, ja natomiast wiem że gdyby glass coating był sprzedawany z etykietą produktu do plastiku to..... no właśnie. Tutaj producent nie nabija nikogo w butelkę serwując powłokę do plastiku, po prostu powłoka nadaje się do zabezpieczenia elementów lakierowanych jak i nielakierowanych plastików, poliwęglanu itp

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michalmiko napisał:

Mam obecnie szampon Shiny Garage Strawberry, ale jakoś tak słabo się pieni w pianownicy, a Tenzi tworzy konsystencję bitej śmietany na samochodzie

Szampon nie służy do pianowania. Albo pomyliłes produkty albo używasz go nie w tym celu. Szampon ma umyć dotykowo z rękawica :). Nie trzeba za każdym razem myć FX, używaj swojego SG a co trzecie mycie ( zależne jak często myjesz, ale załóżmy że co tydzień) umyj z FX.

I ogólnie powiem tak:

Ja auta z salonu jeszcze nie odbierałem ( jeszcze się nie dorobiłem) ale coraz częściej pojawiają się zdjęcia lakieru z aut odebranych "przedwczorej" z masą swirli... Wiadomo teraz wszystko miękkie waterbased... Przykład w dziale PSB Pajko robił nowiuskiego Passata.

I zdaje mi się że folia jest swojego rodzaju zabezpieczeniem przed salonowym myciem ( ja bym jechał do domu takim :D ale może i można łatwo zerwać na miejscu naprawdę nie wiem ). Tam to chyba działa na zasadzie myć (po swojemu ) albo nie myć wątpię by była opcja opłukania :) im mniej osób dotknie twoje auto tym mniej pracy dla Ciebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, michalmiko napisał:

Jest jeszcze coś dobrego do zabezpieczenia jasnej skórzanej tapicerki, aby nie zmieniło jej struktury (miękkości)?

Jeśli jeszcze nie kupiłeś zabezpieczenia do skóry to od siebie moge polecić Ci środki od  CarChem (do wyboru Leather Oil lub Leather Armour).
Stosowałem Leather Oil w weekend i mega fajny olejek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plastików to mam jakiś dressing (nie pamiętam nazwy, przezroczysta buteleczka z zielono czarną etykietą) i Poorboys natural look.

 

18 godzin temu, Tomas22 napisał:

Szampon nie służy do pianowania. Albo pomyliłes produkty albo używasz go nie w tym celu. Szampon ma umyć dotykowo z rękawica :). Nie trzeba za każdym razem myć FX, używaj swojego SG a co trzecie mycie ( zależne jak często myjesz, ale załóżmy że co tydzień) umyj z FX.

I ogólnie powiem tak:

Ja auta z salonu jeszcze nie odbierałem ( jeszcze się nie dorobiłem) ale coraz częściej pojawiają się zdjęcia lakieru z aut odebranych "przedwczorej" z masą swirli... Wiadomo teraz wszystko miękkie waterbased... Przykład w dziale PSB Pajko robił nowiuskiego Passata.

I zdaje mi się że folia jest swojego rodzaju zabezpieczeniem przed salonowym myciem ( ja bym jechał do domu takim :D ale może i można łatwo zerwać na miejscu naprawdę nie wiem ). Tam to chyba działa na zasadzie myć (po swojemu ) albo nie myć wątpię by była opcja opłukania :) im mniej osób dotknie twoje auto tym mniej pracy dla Ciebie :) 

Tomas, haha a ja SG do pianownicy dawałem nawet bez dużego rozcieńczania :oops: 
Pogadam z salonem i zapytam jak myją. Może jak robią to bezdotykowo, to się zgodzę na umycie. Tylko żadnego wycierania szmatkami itp. Muszę sprawdzić lakier przed odbiorem, bo tak w folii to trochę odbieram kota w worku ;) Nie wiem czy nie wyjdę na szaleńca, ale chcę auto zbadać miernikiem lakieru. Różne już rzeczy słyszałem o nowych, które były naprawiane, bo np. spadły z lawety, czy coś w tym stylu.

 

7 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Jeśli jeszcze nie kupiłeś zabezpieczenia do skóry to od siebie moge polecić Ci środki od  CarChem (do wyboru Leather Oil lub Leather Armour).
Stosowałem Leather Oil w weekend i mega fajny olejek.

Kupiłem FX Leather Cleaner, ale on jest chyba bardziej do czyszczenia, tak więc do konserwacji jeszcze coś dokupię :) Powiedz, czy ten Leather Oil nie robi śliskości na tapicerce? Raczej chciałbym zachować matowość, delikatność i miękkość skóry. Ta tapicerka taka ponoć ma być :) 

Żona jak zobaczyła moje zamówienie, aż się złapała za głowę ile rzeczy, że się połapałem co kupić :D Nie narzekała na cenę, bo ją wcześniej uprzedziłem i sama powiedziała: KUP :)
Tak to wygląda:
zam_wienie.jpg

Jakieś sugestie?

Jeszcze raz bardzo dziękuję e36ace za kod rabatowy!!!! :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Carchem Leather Armour, był znakomity. Skóra miękka elastyczna. W tej chwili testuje Shiny Garage Care for me Leather cream i też jeszcze złego słowa nie mogę powiedzieć. Choć powinienem aplikowac to buteleczka spieniajaca dla lepszej wydajności.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Powiedz, czy ten Leather Oil nie robi śliskości na tapicerce? Raczej chciałbym zachować matowość, delikatność i miękkość skóry. Ta tapicerka taka ponoć ma być


Możesz śmiało brać. Skóra jest bardzo miękka, nie śliska i daje fajny mat.
Produkt dodatkowo jest bardzo wydajny. Kilka kropel na aplikator MF i siedzisko nasmarowane :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze robię zamówienie w Carchem :D
Powiedzcie, czy Total Clean, który dodają gratis do Tyre Dressing, to dobry preparat do czyszczenia plastików w środku http://carchem.pl/pl/p/CarChem-Zestaw-do-pielegnacji-opon-maly-250-ml-GRATIS-APC-250-ml/76 ?

Czym różni się Total Clean od Multi Clean? Opis praktycznie taki sam jak i zastosowanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podepnę się pod temat bo problem mam właściwie ten sam 🙂

odebrałem nowy samochód z salonu, kolor biały. stoi właśnie pod wiatą, a ja mam zagwozdkę jak go zabezpieczyć. pierwsza myśl to powłoka w studio ale cena jest jednak za wysoka. jako, że lubię dbać o auto i od zawsze używałem jakiegoś tam wosku (zazwyczaj średnia półka) pomyślałem, że sam się za to zabiore.

założenia:

budżet wyjściowo 300 zł

fajnie jakby zabezpieczenie zaaplikowane teraz, utrwalane qd czy też reloadami działało do wiosny i dało radę zimie (omijam proszki z bezdotyków, zwykłe mycie neutralnym szamponem, ewentualnie spłukanie samą wodą)

 

samochód chcę czymś odtłuścić (dajmy na to k2 klinet lub coś podobnego), czymś zabezpieczyć i okazjonalnie czymś utrwalić (qd, reload itp). raczej cierpię na brak czasu dlatego chcę osiągnąć dobre zabezpieczenie na względnie dlugi czas (do wiosny).

czego chciałbym uniknąć? jakiejkolwiek korekty lakieru na wiosnę czy nawet na przestrzeni całego przyszłego roku. wolę krótkotrwałą powłokę uzupełnianą reloadem i przyjazną w ponownej aplikacji, niż coś co będzie wymagało grubszej roboty.

 

pierwszy typ to k2 gravon lite (odtłuszczenie klinetem, a później okazjonalnie reload). z tego co się „dowiedziałem” to okres ochrony jest do roku, później da się go łatwo zmyć (pomijając polerkę).

inne typy to gyeon q2 one i cquartz uk 3.0 oraz coś innego niż typowa powłoka czyli tacsystem moonlight sio2 spray.

myślałem o wosku i qd ale żywotność krótsza i pewnie koło listopada wymagałaby poprawki. wolałbym coś trochę trwalszego, utrwalać szybko co drugie-trzecie mycie jakimś sprejem, a na wiosnę pożądne mycie, mocniejszy szampon, odtłuszczenie i aplikacja czegoś nowego.

 

tak jak wspomniałem brakuje mi czasu na eksperymenty, a i nie zawsze pogoda dopisuje w wolnym czasie.

efekt wow się nie liczy bo biały kolor i tak w tym nie pomaga. liczy się ochrona, zabezpieczenie przed syfami i szybkie daily mycie tak żeby był czas na szybki sprej

 

walcie tu wszystkie sugestie, na pewno dzięki nim coś zdziałam 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihau12 Przy nowym aucie i braku czasu na zabawy zainwestowalbym w powloke 😉 cena nie jest niska ale mozesz to potraktowac jako kolejny gadzet przy zakupie auta ktore i tak kosztuja krocie….a powloke masz i na 2 lata,jesli w studiu chca duzo to popytaj na forum,moze ktos sie znajdzie kto zrobi taniej po forumowej znajomosci 🙂 Jesli nie to klasyk,glinka+cleaner +trwaly wosk(np.klasyk fusso) i jakis QD do pielegacji,w 300 powinienes sie zmiescic(zakladajac ze inne gadzety juz masz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.