Skocz do zawartości

Skoda Octavia II, 2008 - inside & outside - odświeżenie po zimie


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Poniżej zamieszam relację z ogarnięcia wnętrza swojej Skody. Auto co prawda miało prane wnętrze, ale to było zaraz po jej zakupie tj 6lat/60 000km temu. Pranie było zlecone firmie - wtedy jeszcze byłem na etapie Plaka :kox:, a wiadomo, że jak coś ma być dobrze zrobione, to trzeba to zrobić samemu :D. W zeszłym roku kupiłem Georga i postanowiłem sobie, że "wypieszczę" swoją Skodzinę - no więc nadszedł ten dzień. Pogoda zapowiadała się wyśmienita i taka też była - ciepło i bezwietrznie - idealnie do takich tematów.

Kilka fotek przed praniem już po demontażu siedzeń i uchwytów z drzwi - może za brudne to nie jest, bo na bieżąco pielęgnowane i odkurzane:

JdVIsmch.jpg

oo7Ov7bh.jpg

Niestety jednej części tylnej kanapy nie dałem rady zdemontować - nie mogłem odkręcić pasa:

wpvKt6hh.jpg

jdC00Gxh.jpg

kdHPysNh.jpg

uesyF8ph.jpg

aCoffLNh.jpg

VuQgi1Kh.jpg

Trochę zbliżeń na stan foteli - tragedii nie ma, ale szału też nie:

uZhafvTh.jpg

ZicaSWCh.jpg

XYAzRPuh.jpg

8u7Fwqbh.jpg

r2pmOjih.jpg

Na początek z foteli zostały zdemontowane plastiki:

5Cfroulh.jpg

x5k3VO1h.jpg

Pod plastikami także nie jest różowo:

4KUZVFUh.jpg

KimwEShh.jpg

MvqQnYbh.jpg

NGnp2qlh.jpg

4Jt2h8qh.jpg

2y7VACEh.jpg

Najbardziej mnie wkurzał brudny i wyświecony podłokietnik:

XfTOa6Kh.jpg

Q4DRxW4h.jpg

Na początek wszystkie elementy zostały dokładnie odkurzone:

EQ67lq9h.jpg

Bohaterowie całego przedsięwzięcia:

DwtxZGeh.jpg

Po praniu wszystko wystawione w cieniu żeby sobie powoli schło - już widać, że pranie przyniosło efekty. Może nie są jakieś spektakularne, bo nie było mocno zapuszczone:

NX8Nsxah.jpg

Z2Fs35Ch.jpg

gFlE4hPh.jpg

u6zaN8nh.jpg

sGQbaJNh.jpg

G0rQjEvh.jpg

poes668h.jpg

DKSPOysh.jpg

8npAeKih.jpg

zHog3zIh.jpg

ybj0GPUh.jpg

EKDJIWwh.jpg

Fotele zostawiłem by sobie schły i zająłem się wnętrzem auta - kilka fot przed - w bagażniku widać niewielkie plamy - wiadomo jak to kombi musi czasami coś przewieźć:

PxnMFsbh.jpg

JGARQpDh.jpg

ZT85nEVh.jpg

Odkurzamy:

TDojHI6h.jpg

fDWhL8Lh.jpg

pIAN3Weh.jpg

Qg9JCnnh.jpg

Następnie poszedł pre-spray i czochranie:

nd78qAhh.jpg

vF5uVSKh.jpg

1Ruz8Sih.jpg

Niby było czysto, a w odkurzaczu takie cuda:

7qWMBNbh.jpg

Po praniu autko pozostawione do wyschnięcia - pogoda była zajeb... nic wiatru:

14LwHGeh.jpg

cWMXaSRh.jpg

nNgkWvZh.jpg

iR5A7Ihh.jpg

0XBjQXhh.jpg

W międzyczasie postanowiłem zająć się zdemontowanymi plastikami oraz wyczyścić plastiki wewnątrz auta:

anufdU6h.jpg

wrdcLlih.jpg

Na tym zakończyłem sobotę. Niedzielę rozpocząłem od nasmalcowania plastików PB NL - pierwszy i najlepszy dressing jaki do tej pory miałem: mega wydajność, super zapach, banalna aplikacja:

- przed

wdDmzgzh.jpg

eHWxBVDh.jpg

6m9kVNjh.jpg

- po

FY1K886h.jpg

I8O75erh.jpg

6Yq6AHDh.jpg

Fotele na gotowo - ciekawostka, że po montażu nie zostało mi żadnych części :biggrin: - wstępnie wysuszone i nasmalcowane plastiki:

AtcXtGeh.jpg

RCjn6foh.jpg

urcjFsuh.jpg

BZRIZ46h.jpg

KchaHS7h.jpg

jWfFyoXh.jpg

Wszystko zostało zamontowane w aucie, które wystawiłem na słońce:

JZn2plqh.jpg

aPhhD4ih.jpg

If7PhITh.jpg

2D3ViYKh.jpg

fJO2qrKh.jpg

RKy6KjKh.jpg

Wszystko już wyschło i auto na gotowo prezentowało się tak:

D23JihPh.jpg

neI3CMDh.jpg

KRuyEA5h.jpg

N0Xu9jWh.jpg

e1ftEmah.jpg

BrP5RsPh.jpg

aGkLBIih.jpg

sXAwP6Bh.jpg

Na zewnętrze nie starczyło już mi czasu.

Z efektu prania jestem bardzo zadowolony, fotele i tapicerka odzyskały dawny blask. Efekt może nie jest widoczny jak w wielu relacjach tu na forum, ale auto nie było zapuszczone. W samochodzie czuć świeżością - ciekawe tylko jak długo :o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo @sT3VE @zmorka Dzięki za pozytywne opinie - skoro dywan tak się podoba, to myślę by nim zastąpić dywaniki w samochodzie - będę wtedy w skodzie czuł się jak w domu :mrgreen:

Trochę roboty było - zwłaszcza z demontażem tych plastików z foteli - obawiałem się, że kolejnego dnia nie będę pamiętał jak co było, ale jakoś się udało.

Fotele wcześniej były takie jakby szare, a teraz widać, że są czarne - warto było trochę się pomęczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update...

Dziś udało mi się ogarnąć Skodę z zewnątrz. Siedział na niej Fusso 12 i ADBL QW - postanowiłem to zerwać i położyć Fusso Mirror Shine, dodatkowo na felgi nałożyłem powłokę Mr Fix 9H.

Z zewnątrz podobnie jak w środku tragedii nie było, na bieżąco kilka razy była myta, ale na lato coś należało nałożyć fajnego - z zewnątrz tak to wyglądało:

huPPJmhh.jpg

Gtcmpoqh.jpg

RU8reTeh.jpg

BkNyYhYh.jpg

78y8DGKh.jpg

HdAfzywh.jpg

dDsnHNoh.jpg

XXjVk5th.jpg

Próba kropelek - jak widać woski trzymają się dobrze:

W8jfoKlh.jpg

UZDlgith.jpg

Na początek poszła piana z Alfanol Truck (1:10) na felgi(2 tygodnie temu odebrane z malowania :biggrin:) - pędzelkowanie i ściągnięcie K2 Bold, potem był K2 Roton: 

VjabyJyh.jpg

Następnie piana poszła także na karoserię by "wyrwać chwasta":

laSLi7ih.jpg

Robaki się rozpuszczają :D

rw25E2vh.jpg

Po tym zabiegu kropelki osłabione, ale jeszcze są:

UrNzqdbh.jpg

M0IymVBh.jpg

Co ciekawe SG Jet Black ma się nieźle:

dgu7jklh.jpg

DoDYEVrh.jpg

Zrobiłem nową dawkę piany i także ogarnąłem zakamarki przy pomocy pędzelka:

9SZAbYch.jpg

Dodatkowo auto zostało jeszcze umyte aktywnym szamponem Autolandu do usuwania starych wosków.

Po osuszeniu, przetarciu odtłuszczaczem silikonowym i IPA tak to wyglądało:

wwYM4Ylh.jpg

ehzu3ORh.jpg

yOepL3ah.jpg

vcQ1ImAh.jpg

d7i4R2Sh.jpg

VpoPC3Yh.jpg

Poszła jedna warstwa Fusso Mirror Shine:

aMbdCyOh.jpg

L185tL4h.jpg

YiPZmAzh.jpg

ifgpWFQh.jpg

09KHaABh.jpg

PJ33AJuh.jpg

olHy0dnh.jpg

Felgi zostały przemyte odtłuszczaczem silikonowym oraz IPA. Następnie na felgi wpadła wspomniana powłoka Mr Fix 9H - nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale aplikowałem przy pomocy płatka bawełnianego - robiłem podejście dołączoną gąbką, ale do felg była za duża - mam nadzieję, że nie odbije się to na trwałości

D1pjzMph.jpg

Po drugiej warstwie Fusso:

DxznAHZh.jpg

vytrM7vh.jpg

EKXvfN1h.jpg

PauucpNh.jpg

u0GQx1eh.jpg

RJoYNpdh.jpg

Na plastikach wylądował SG Jet Black - zajeb...y dressing do plastików zewnętrznych - mega trwały i super przyciemnienie. Wcześniej miałem PB Trim Restorer i myślałem, że już nic lepszego nie ma, a tu proszę mega niespodzianka:

xDXOAwCh.jpg

Na szybki standardowo Rain-X:

vnOCupoh.jpg

Wewnętrzne progi oraz wewnętrzne części drzwi otrzymały "szczała" z Sonax BSD:

HMOhTLsh.jpg

Na oponki jeszce poszedł SG B2B.

W końcu można było wyjechać na sesję :-]

jUWLwJPh.jpg

lzikmyoh.jpg

zIDJvCQh.jpg

OIZFsj9h.jpg

TIzPCpQh.jpg

K3YwNBXh.jpg

CfX2yv0h.jpg

dKfnWJ9h.jpg

No to z grubsza auto przygotowane do sezony wiosna-jesień ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chochlik437 Dzięki - staram się by ładnie się prezenciła. Niby zwykła Skoda, a może wyróżnić się czystością. Na początek mycie chemią/APC, potem papierki wodne 1000,1500, 2000 i na koniec na dremelku Autosol. Teraz raz na rok wystarczy "popieścić" Autosolem i świeci się jak psu jajca :tongue:

Dodam, że autko ma już prawie 265tys km przebiegu, a może zawstydzić wyglądem niejednego "młodziaka" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W ten piękny weekend Skoda zaliczyła:

  • mycie
  • dekontaminacja
  • pieszczenie Menzerną 2500, 4000 oraz cleanerem
  • nałożenie Mr Fixa - 2 warstwy - na lakier i plastiki
  • na szyby poszedł Rain-X

aB002Vlh.jpg

xj1hhWfh.jpg

qUnjJQzh.jpg

IqH4zihh.jpg

VW9sZuRh.jpg

MwxNDath.jpg

TRBRMEjh.jpg

clCEQUjh.jpg

14DkoLgh.jpg

my7aAggh.jpg

Cvm2PY6h.jpg

BTPkCUxh.jpg

TSjT8egh.jpg

Bardzo podoba mi się końcowy efekt 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41 dzięki robię co mogę żeby ładnie się prezenciła. Wątek Twojej Skody śledzę na bieżąco i zazdraszczam 😍. Mega sztuka. Może kiedyś też sobie sprawie, chociaż marzy mi się Superb. Póki co trochę pracy włożyłem w auto zarówno pod względem wizualnym i mechanicznym także dopóki będzie jeździć to nie grozi nam rozstanie 😅

Jak do tej pory ani razu nie nie zawiodła i niech tak zostanie 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@sharkin hmm... qrde szkoda, że nie zapytałeś zaraz po tym jak wrzuciłem zdjęcia 😜 - po zerknięciu na moje zdjęcia, z tego co sobie przypominam na ich podstawie, to w środkowej części za dwoma klamrami do pasa trzeba odkręcić śrubę i podnieść zapadkę, którą ta śruba była przykręcona. W tym momencie już będziesz mógł podnieść oparcie i zsunąć je do środka by wyciągnąć z bocznych bolców. Popatrz na to foto:

wpvKt6hh.jpg&key=892aff222797163bf106f54

Niestety po takim czasie, to już ciężko mi sobie przypomnieć, ale ja to robiłem pierwszy raz, nie przygotowując się wcale - no może poza dokupieniem odpowiedniej końcówki do śrub 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.