Skocz do zawartości

Lakiernictwo - co, jak i czym?


S3ci0r

Rekomendowane odpowiedzi

zakładam ogólnorozwojowy temat bo nie znalazłem takiego, mam nadzieję że się przyda :laugh:

jeśli mamy kogoś na forum specjalizującego się w lakiernictwie to prosiłbym o poradę.

szukam lakieru bezbarwnego i nie wiem na który się zdecydować, wstępnie postawiłem na firmę Novol. zależy mi na tym aby klar nie przyciemniał, żeby można go było dobrze rozlać i żeby był w miarę łatwy do położenia. MS, HS, VHS, który wybrać do pierwszych przygód w lakierowaniu? jako tako umiejętności/sprawną rękę mam, ale jeszcze nie miałem okazji pracować z pistoletem. gun to devilbiss flg 5 z dyszą 1.4

 

ktoś, coś podpowie?:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glasurit 923-255 jeśli chcesz dobrze rozlewający się bezbarwny i mega efekt.
PPG D800 - jeśli dopiero raczkujesz w lakiernictwie to możesz na nim zacząć swoją przygodę. Leciwy już bezbarwny, ale jest dobry do nauki. Na utwardzaczu D802 lubi dłużej schnąć.
MaxMeyer 440 - jeden z tańszych bezbarwnych. Łatwy w nakładaniu, w miarę poprawny (MS)

MaxMeyer 200 - ładnie się rozlewa, dobry look. Po czasie nie gaśnie. Do niego zalecam utwardzacz 6000 w ciepłe dni (HS).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ogoniasty dzięki za odp ;) już inna osoba właśnie mi poleciała ten D800, także chyba się na niego zdecyduję. to jest MS czy HS?

pytanie - do czego dodaje się plastyfikator w przypadku malowania plastikowych elementów takich jak zderzaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z utwardzaczem 802 jest to tak naprawdę LS. Na utwardzaczu 841 lub 803 jest to MS. Jeśli masz taką możliwość to najlepiej kupić D800 i do tego kupić utwardzacz MaxMeyer 8000. Idealnie się razem komponują. MaxMeyer i PPG to jedna firma ;)

Tutaj masz efekt tego lakieru. Nic nie polerowałem.

DSC_0601.jpg

DSC_0619.jpg

 

Plastyfikatora dolewasz do lakieru bezbarwnego do 2%. Dosłownie parę kropli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki układ D800 + MaxMeyer 8000 nada się pod pistolet SICO LVLP, aby w miarę ładnie wylać? Mam do pomalowania obudowę lusterka i chciałbym, aby to fajnie wyszło :) Plastik kokpitu też bym machnął jeszcze raz samym bezbarwnym. Jest ok, ale nie do końca jest taka głębia jakiej bym oczekiwał. Niestety nie wiem, czym to malowałem w sensie nazw - ot dostałem w sklepie z lakierami 200ml + utwardzacz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez znaczenia będzie też kompresor. Ja np mam marketowy jakiś ze zbiornikiem 40l i jednym tłokiem, na małe elementy jest ok, ale już np na maskę to za mało żeby wylać całą bez spadku ciśnienia. W każdym razie, fajnie, że mamy taki wątek będę śledził i może któregoś dnia zdecyduje się na przelakierowanie swojego zderzaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.