Skocz do zawartości

problem z MAROLEX Axel 3000


kaktusPL

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko :D zaczynam bawić się w detailing a jako że mieszkam w bloku to nie mam jak myć auta myjką ciśnieniową i jeżdżę na myjnie, zakupiłem pianownicę MAROLEX Axel 3000 i używam piany adbl yeti, problem jaki zauważyłem to to że gdy opryskuję auto piana jest gęsta i nie zamienia się w wodę po jakimś czasie, daję dawkę polecaną przez adbl(z innymi pianami jest tak samo) macie pomysł o co może chodzić piana zamiast spływać z auta to wysycha i nic nie daję :D mam nadzieję rozumiecie o co mi chodzi, dzięki za pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaktusPL napisał:

a z tym filcem o co chodzi bo nie rozumiem

Czasem, aby poprawić właściwości pianotwórcze, w dyszy wymienia się/dokłada krążek z filcu, który zwiększa "pianowanie" mieszanki w pianownicy. 

Co do proporcji do ręcznej pianownicy: generalnie poleca się ok. 30-40 ml Yeti na litr wody. Mniejsze stężenie da roztwór, który będzie miał słabe właściwości myjące (Yeti nie jest tytanem siły domywania). Zrób próbną mieszankę: 1 litr ciepłej wody z 40 ml Yeti i sprawdź w łazience efekt, wymieniając dysze. Yeti tylko chyba raz, lub dwa razy użyłem z ręcznej pianownicy i nie pamiętam, jakie stosowałem wtedy proporcje - ale mam Axela 3000 i nigdy nie miałem problemu ze zbyt gęstą pianą (oczywiście gdybym dał piany pół na pół z wodą, pewnie miałbym bitą śmietanę, ale przy normalnych, producenckich rozcieńczeniach nigdy nie było problemu ze zbyt gęstą pianą - czasami nawet wręcz przeciwnie)...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

A ja mam takie pytanie posiadam marolex axel 3000 i puanę Sonax Actifoam energy i na niej pisze rozcienczenie 1:10-1:20 ale to tyczy sie chyba do pianownicy do myjki ciśnieniowej a moje pytanie jak rozcieńczyć pod tą pianownice ręczną też stosować 1:10-1:20 ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam takie pytanie posiadam marolex axel 3000 i puanę Sonax Actifoam energy i na niej pisze rozcienczenie 1:10-1:20 ale to tyczy sie chyba do pianownicy do myjki ciśnieniowej a moje pytanie jak rozcieńczyć pod tą pianownice ręczną też stosować 1:10-1:20 ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Ja wlewam 50ml na 1.5l wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem z marolex axel 3000 zepsuł mi się ten grzybek jak pompuje to on wyskakuje mi i nie da rady pianownicy napompować zauważyłem że grzybek się na tyle wyrobił że wypada za każdym razem czy istnieje jakiś zestaw naprawczy bo na stronie marolex są zestawy naprawcze ale do axel 3000 nie znalazłem chyba że od innych opryskiwaczy da radę coś dobrać ?


8363249cdd69b273ebe573ef14f32b77.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Problem z marolex axel 3000 zepsuł mi się ten grzybek jak pompuje to on wyskakuje mi i nie da rady pianownicy napompować zauważyłem że grzybek się na tyle wyrobił że wypada za każdym razem czy istnieje jakiś zestaw naprawczy bo na stronie marolex są zestawy naprawcze ale do axel 3000 nie znalazłem chyba że od innych opryskiwaczy da radę coś dobrać ?

Wydaje mi się że zestaw naprawczy do serii Master Ergo powinien dać radę. Tłoczek to bliźniacza konstrukcja.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie ile dajecie piany Angelwax na 1,5 l wody w pianownicy axel 3000?Kombinuje już różnie i zawsze jest albo zbyt wodnista,albo tak gęsta,że ledwo pluje z pianownicy.Chyba,że możecie polecić jakąś inna piane,która dobrze współpracuje z tą pianownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, Piter80 napisał:

Panowie ile dajecie piany Angelwax na 1,5 l wody w pianownicy axel 3000?Kombinuje już różnie i zawsze jest albo zbyt wodnista,albo tak gęsta,że ledwo pluje z pianownicy.Chyba,że możecie polecić jakąś inna piane,która dobrze współpracuje z tą pianownicą

Użyj najmniejszego filca i kombinuj kalkulatorem rozcieńczeń.

https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_kevinrijs.FreeDilutionCalculator&hl=en_US

Ostatni raz używałem pian AngelWaxa z tego co pamiętam z pierwszej dystrybucji MRC jakies 4-5 lat temu i nie było problemów. Ale może moja definicja problemów jest inna ;)

 

Cytat

AngelWax FASTFOAM - jest to wysokiej jakości aktywna piana, dzięki której bezpiecznie i bez większego problemu usuniesz bród oraz inne osady drogowe z karoserii Twojego samochodu. Produkt ten zdobył nagrodę "Recommended SnowFoam"  przyznawaną przez brytyjskie pismo AutoExpres - co tylko potiwerdza jego jakość. Wysoki poziom skoncentrowania tej piany pozwala na bezproblemowe dostosowanie mocy działania w stosunku do zanieczyszczeń jakich chcemy się pozbyć. Fastfoam'a można spokojnie stosować zarówno w pianownicy ręcznej, jak również w lancy pianującej z myjką ciśnieniową. 

 

Rozcieńczanie:

W przypadku lanc pianotwórczych (PA, MTM, Idrobase):

            Delikatny Pre-Wash - 1:25

            Silniejsze zabrudzenia - 1:9

 

W przypadku pianownic ręcznych typu Epoca, Gloria:

            Zaleca się stężenie od 1:30 do 1:50.

 

Rada Detailera: Rozpylić pianę na samochód, im dłużej pozostanie na pojeździe, tym mocniejszy brud i osad usunie. Należy jednak pamiętać, by nie pozostawić piany do zaschnięcia.

 

Firma AngelWax aby sprostać wymaganiom swoich potencjalnych klientów, każdy produkt poddaje serii testów które zawierają zarówno test w codziennym użytkowaniu, jak również testy laboratoryjne. Dzięki temu możemy mieć pewność, że oferowane przez Nich produkty są bezpieczne dla Naszych samochodów.

 

1:30 na 3 litry wody to 100ml piany. Powinno być ok. Zazwyczaj 1:50 jest ok. Kombinuj, nagraj filmik w odpowiednim dziale - nie tu.

Zależy tez czego oczekujesz bo to inna bajka niż PA. Trzeba niestety iść na kompromis że będzie bardziej wodnista. Ale to nie znaczy, że nie działa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.