Skocz do zawartości

Co właściwie jest skorzane w Avensisie 2015 FL


Lux10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
- auto wchodzi w trzeci rok życia, ma skórzaną tapicerkę, wiec zabrałem się za czyszczenie i konserwację tejże.
Wysmarowałem siedzenia i kierownicę i już miałem się zbierać za drzwiowe boczki, ale po dokładnym obejrzeniu dochodzę do wniosku, że to może nie jest skóra, a jakiś plastik? Niby to banalne, ale w środku auta z czarną tapicerką wszystko jest podobne. O ile siedzenia są skórzane ewidentnie, to już te boczki, kokpit, podłokietnik, drzwiczki skrytek wydają się wykonane z skóropodobnego tworzywa.
Mógłby mnie ktoś, kto też się na tym zna lub to przerabiał nieco mnie oświecić? Pytam, bo jak posmaruję tym dziegciem do skóry np. kokpit, który jest być może nieskórzany, to pozostanie on tłusty do końca świata.
Jeśli moje podejrzenia są prawdziwe, to czym najlepiej czyścić te skóropodobne elementy?

Z góry dzięki za pomoc.

inside.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam taki sam samochód tylko w niższej opcji gdzie jest skóra + alcantara, również jestem zdania że skóra jest tylko na fotelach i kierownicy natomiast wszystkie boczki, podłokietnik i tylna część foteli to coś skóropodobnego.

Osobiście stosowałem  już zestawy do skóry od Furniture Clinic, Colourlocka i Zymola i wszystkie  spisywały się jak należy. Wszystkie elementy traktowałem tak jakby były skórzane. 

Osobiście najlepiej przypadł mi do gustu Zymol (Cleaner + Conditioner), którego kladlem zawsze 2-3 warstwy w kilkunastogodzinnych odstępach czasu. Efekt był moim zdaniem najlepszy i najbardziej trwały. 

Korzystając z okazji chciałbym poprosić o radę kogoś obeznanego w temacie skóry. Po ostatnim czyszczeniu Colourlock Strong dostrzegłem coś takiego na boczku siedziska: 

http://i63.tinypic.com/2re2rli.jpg

Nie wiem czy dobrze kombinuję ale wygląda to na przetarcie, bardzo proszę o poradę co mogę zrobić z tym zmartwieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
W dniu 6.04.2018 o 19:08, 333knn napisał:

ale wygląda to na przetarcie

Wg. mnie masz rację. Z tym. że to chyba początek przetarcia. Farba jeszcze jest, ale bezbarwnego już chyba brakuje.

Aż tak się nie znam, ale osobiście dał bym w tym miejscu tylko Versiegelung. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.