Skocz do zawartości

Pierwsza korekta lakieru - pomoc w przygotowaniu


piotrek.p

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stałem się posiadaczem czteroletniego Golfa 7 w kolorze perłowym Night Blue (LH5X). Powłoka na całym samochodzie jest oryginalna, jednak jej stan pozostawia wiele do życzenia. Poprzedni właściciel mył samochód prawdopodobnie na myjniach automatycznych, stąd cała karoseria pokryta jest mikrorysami (swirle, rysy podłużne) widoczne przy ostrym świetle.

Wraz ze nadchodzącą wiosną, chciałbym skompletować zestaw potrzebnych kosmetyków i przystąpić do wykonania korekty lakieru. Szukam pomocy w kwestii dokupienia potrzebnych kosmetyków jak i dobrania odpowiedniej pasty polerskiej/padów.

Obecnie posiadam:

- Maszyna rotacyjna K2 Masner

- Pianownica Gloria
- Piana aktywna Shiny Garage o neutralnym PH

- Megs Ultimate Compound

- ADBL APC

- ADBL Vampire Liquid

- Glinka żółta

- Sonax QD

- Wosk collinite 476

Po lekturze forum zakładam, ze do wykonania mycia przed korektą będę potrzebował jeszcze - cleaner Dodo Juice, IPA, Prik Brot'a, Szampon (ADBL?). Czy coś jeszcze powinienem dokupić? Nie wiem też, jaką pastę polerską oraz jakie pady powinienem kupić? Czy UC zaaplikowany maszyną rotacyjną będzie dobrym rozwiązaniem na moje rysy? Chciałbym uzyskać najlepszy możliwy efekt przy minimalnym ryzyku uszkodzenia lakieru (będę robił to po raz pierwszy). Na dodatkowe kosmetyki mogę wydać do +/- 300zł.

Stan lakieru na zdjęciach:

Zbliżenie na lakier na słupku C:

UHVd0Ba.jpg

Słupek A - podłużne ryski:

3X84KHP.jpg

Głębsze rysy przy tylnych drzwiach:

TQQ3UhS.jpg

Rysy na masce plus ślady po wodzie (widoczne też w dużej ilości na dachu):

EDLN8MI.jpg

Rysy na słupku C:

SNcEKDJ.jpg

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zebrania zestawu nie trzeba znać jakichś tajników, powtarzać spisów czynności, list środków, itd., wystarczy odrobina logicznego myślenia. Potrzebujesz pasty tnącej, którą już masz, do tego pada tnącego i w takim razie wypada też wykończyć powierzchnię, więc pastę wykańczającą i miękkiego pada. Do czego chciałbyś tu używać cleanera?
Lakier ma dużą powierzchnię zarysowań, w dodatku wielokrotnie nachodzących na siebie, zakładam, że co ~10 rysa będzie głębsza niż się wydaje. Dla najlepszego efektu pad tnący to powinno być tnące futro na gąbce lub tnąca mikrofibra na gąbce.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20/03/2018 o 22:36, Kostek88 napisał:

Do zebrania zestawu nie trzeba znać jakichś tajników, powtarzać spisów czynności, list środków, itd., wystarczy odrobina logicznego myślenia. Potrzebujesz pasty tnącej, którą już masz, do tego pada tnącego i w takim razie wypada też wykończyć powierzchnię, więc pastę wykańczającą i miękkiego pada. Do czego chciałbyś tu używać cleanera?
Lakier ma dużą powierzchnię zarysowań, w dodatku wielokrotnie nachodzących na siebie, zakładam, że co ~10 rysa będzie głębsza niż się wydaje. Dla najlepszego efektu pad tnący to powinno być tnące futro na gąbce lub tnąca mikrofibra na gąbce.

Miałeś rację! Wrzuciłem UC na maszynę z twardym padem (Booski Heavy Cut niebieski) i powierzchowne rysy znikły, pojawił się blask i... sporo głębszych rys.

Kupiłem zestaw  pady Booski (czerwony - finishowy i niebieski twardy) oraz Kocha Antiholo. Potwierdza się to, co radzili chłopaki w sklepie - UC okazuje się za słaby do pozbycia się wszystkich rys z lakieru. Jaką pastę kupić, która będzie mocniejsza od UC i którą ładnie wyprowadzę drugim etapem Antiholo? Jeśli zmieściłbym się w budżecie 50-80zł byłby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, piotrek.p napisał:

Miałeś rację! Wrzuciłem UC na maszynę z twardym padem (Booski Heavy Cut niebieski) i powierzchowne rysy znikły, pojawił się blask i... sporo głębszych rys.

Kupiłem zestaw  pady Booski (czerwony - finishowy i niebieski twardy) oraz Kocha Antiholo. Potwierdza się to, co radzili chłopaki w sklepie - UC okazuje się za słaby do pozbycia się wszystkich rys z lakieru. Jaką pastę kupić, która będzie mocniejsza od UC i którą ładnie wyprowadzę drugim etapem Antiholo? Jeśli zmieściłbym się w budżecie 50-80zł byłby super.

Jak pisałem potrzebujesz futra, nie gąbki tnącej. Najlepiej takiego na podłożonej gąbce, jak Rupes Wool Coarse albo Flexipads Pro Wool. Na paście Koch H8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek.p Dokładnie jak kolega napisał. Jak użyjesz futra z kochem H8 to najprawdopodobniej w następnym kroku bez problemu uda Ci się idealnie wyprowadzić lakier antyholo. DO VW bez futra w takim stanie się nie podchodzi ;d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.