Skocz do zawartości

Skórzana tapicerka - czyszczenie białym jeleniem a jego PH


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, co myślicie o białym jeleniu? Kiedyś ktoś pisał na forum że ph tego mydła w kostce jest neutralne więc myślałem że w 100% bezpieczne dla skóry. Kiedyś myłem skórę beżowa tym mydłem i efekt był bardzo dobry. Skóra była jak nowa. Przy silnych zabrudzeniach trzeba było poprawić dwa razy ale domywało. Oglądając filmiki instruktażowe colourlock Pan z filmików powiedział że ph tego mydła wynosi 11 a strong ma 9.5 co baaardzo mnie zdziwiło. Jakie jest wasze zdanie?

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
4 godziny temu, radziu797 napisał:

ktoś pisał na forum że ph tego mydła w kostce jest neutralne

Ktoś, coś. Kto?

Jak już napisał wcześniej @S3ci0r, jest to mydło sodowe. Jego pH, jak podaje producent to 9,5-11 dla 1% roztworu tego mydła.

4 godziny temu, radziu797 napisał:

więc myślałem że w 100% bezpieczne dla skóry

Była już o tym wielokrotnie mowa. 100% nigdy nie ma, ale skóra (ta w autach, a nie ludzka) ma kwaśny odczyn na poziomie nawet 4-4,5.

Odpowiedź nasuwa się sama. Czym wyższe pH, tym gorzej dla skóry. Nawet pH 7 (obojętne) nie jest w tym wypadku neutralne dla skóry, a co dopiero 11.

4 godziny temu, radziu797 napisał:

Kiedyś myłem skórę beżowa tym mydłem i efekt był bardzo dobry

Masz rację. Ale i umycie skóry wieloma innymi agresywniejszymi środkami, też da niezłe efekty ... , ale jedynie wizualne. Jeśli nie zależy Ci na kondycji skóry i jej 'przyszłości', to oczywiście możesz stosować takie środki. Nikt tego nie zabroni, ale z detailingiem w mojej ocenie, nie ma to wiele wspólnego.

 

4 godziny temu, radziu797 napisał:

powiedział że ph tego mydła wynosi 11 a strong ma 9.5 co baaardzo mnie zdziwiło. Jakie jest wasze zdanie?

 

Powiedział prawdę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział nie pamiętam bo jestem tutaj od 2011 i sporo czytam ale może to mydło się zmieniło tak jak kolega wyżej napisał i stąd to ph. Strong ma 9.5 więc ogarnięcie raz porządnie wnętrza skórze nie zaszkodzi ale podejrzewam mycie co miesiaca jasna skórę z jeansow pewnie już tak.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kecav Odczyn skóry ludzkiej jest lekko kwaśny, wartości pH wahają się pomiędzy 4 a 5,5 . Wnętrze ludzkiego organizmu pH jest zbliżone do obojętnego. Im skóra człowieka jest starsza i bardziej zrogowaciała tym bardziej jest kwaśna. Kwaśny płaszcz na skórze wykazuje działanie bakteriostatyczne w stosunku do bakterii chorobotwórczych. (Siostra jest dermatologiem - sam tego nie wymyśliłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
8 godzin temu, rkom napisał:

@kecav Odczyn skóry ludzkiej jest lekko kwaśny, wartości pH wahają się pomiędzy 4 a 5,5 . Wnętrze ludzkiego organizmu pH jest zbliżone do obojętnego. Im skóra człowieka jest starsza i bardziej zrogowaciała tym bardziej jest kwaśna. Kwaśny płaszcz na skórze wykazuje działanie bakteriostatyczne w stosunku do bakterii chorobotwórczych. (Siostra jest dermatologiem - sam tego nie wymyśliłem)

Napisałeś oczywistości, które ja wiem, ale nie bardzo rozumię co chciałeś mi przekazać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale myjac białym jeleniem i uważając żeby nie przemoczyc tapicerki mocno można jej zaszkodzić? Nie ukrywam że tak czyscilem swoją skórę bananową i w przeciągu 3 lat nic jej się nie stało A robiłem to 1 raz w miesiącu. Chciałem zapytać co sądzicie wy pracujący w detailingu zawodowo.

 

A mydło glicerynowe nie ma mniejszczego ph?

 

Prawdziwe szare mydlo potasowe jest bezpieczne jakie one może mieć ph?

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
W dniu 10.03.2018 o 10:47, radziu797 napisał:

Ok ale myjac białym jeleniem i uważając żeby nie przemoczyc tapicerki mocno można jej zaszkodzić?

Odpowiedział Ci już @Gozdziu23 .

Zawsze ją jakoś przemoczysz, zwłaszcza takimi płynnymi środkami. Dlatego np. colourlock stosuje pianowniczki, bo dzięki temu na skórę nie leje się płynu, a samą pianę, minimalizując możliwości przemoczenia skóry.

 

W dniu 10.03.2018 o 10:47, radziu797 napisał:

tak czyscilem swoją skórę bananową i w przeciągu 3 lat nic jej się nie stało A robiłem to 1 raz w miesiącu.

Co to znaczy nic się jej nie stało? W mojej ocenie, Ty nie widzisz co jej się stało, bo widzisz tylko zewnętrzną stronę, najczęściej lakierowaną. Przez 3 lata, pewnie nawet nie zauważysz różnicy, a degradacja postępuje powolutku, acz systematycznie. Jeśli nie zależy Ci, co się z nią stanie za kilkanaście lat, to oczywiście możesz postępować  jak dotychczas.

W dniu 10.03.2018 o 10:47, radziu797 napisał:

A mydło glicerynowe nie ma mniejszczego ph?

nie

W dniu 10.03.2018 o 10:47, radziu797 napisał:

Prawdziwe szare mydlo potasowe jest bezpieczne jakie one może mieć ph?

nie ma znaczenia czy sodowe, czy potasowe jeśli mówimy o pH. Szare mydło ma pH 9-11

 

Trochę dziwię się, że tak uparcie chcesz używać mydła :o. Jest tyle bezpieczniejszych środków do czyszczenia. Chociaż strong to też mydło, ale jednak zupełnie inaczej "podane".:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.