Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do korekty lakieru


Dawit

Rekomendowane odpowiedzi

Maszyna: Krauss s15 (dual action)

pasty + pady: http://showcarshine.pl/home/876-menzerna-zestaw-premium-3x250ml-pady-3-pack.html

Menzerna + NAT

Fast Gloss FG500 250ml

Power Finish IP2500 250ml

Final Finish FF3000 250ml

Gąbka polerska biała - twarda 135 x 35mm

Gąbka polerska pomarańczowa - średniej twardości 135 x 35mm

Gąbka polerska żółta - wykańczająca 135 x 35mm

Tylko w tym zestawie pady nie są dedykowane dla DA - nie mają dziury na środku, będzie to problem? Dysk wsporczy na maszynie ma 125mm, pady 135, także ok?

Jako glinka: Clay sponge ADBL

+ pierdoły do mycia auta - mikrofibry ściereczki, ręczniki, rękawica, szampon i środek do owadów z tesco, jeszcze muszę kupić IPA i chyba wszystko mam. 

Będę działał sobie na różnych autach znajomego mechanika/handlarza, od nowych nowych audi po stare hondy.

I prosiłbym jeszcze o polecenie jakiegoś fajnego środka na wet look po korekcie, żeby auto ładnie wyglądało i się świeciło do klientów :) jakiś wosk?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienilbym 500 na 400, a gabek to potrzeba minimum 5-6 duzych i 4-5 malych na auto (z kazdego rodzaju) Do ciecia wole pady z mikrofibry, anizeli gabki. No i np. malego Kraussa i talerz 75mm tez bym zakupil, bo padem 135mm nie da sie wszedzie dojsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubee  Oo, bardzo fajna rozpiska, dzięki. 

Tak sobie patrzę i myślę:

MENZERNA FAST GLOSS FG400 250ML - MOCNO ŚCIERNA

+

MENZERNA Power Protect Ultra 250ml PP ULTRA  -   opis

Co powiedzielibyście na taki zestaw? 3in1 raczej za wiele nie zdziała, w szczególności na DA.

A przy tym, który ja podałem byłaby dobra ścierność + dobre wykończenie, dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od celu. Maja byc to jakies szybkie numerki czy porzadna jakosc. Po power Protect Ultra Auto jest gladkie i cos tam kropelkuje ale szalu nie ma i nie trzyma sie zbyt dlugo. Dobre dla auta do sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiałyGTi napisał:

lepiej ciac juz padem z MF szybciej idzie i tez na auto min to 3 sztuki tak samo z gąbkami tak jak pisze @Hubee nie ma tak ze jedna gabka oblecisz całe auto

Przy średnim aucie 2 pady wystarczą, robisz jednym, zmieniasz, myjesz pierwszy i suszysz, w tym czasie robisz drugim, potem wracasz do pierwszego umytego i suchego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Kocha H8 + białego pada Flexipads, i mam takie same spostrzeżenia jak dużo ludzi na tym forum - taka kombinacja często umożliwia nawet One step na wielu lakierach. Na początku ma bardzo mocne cięcie, a na końcu wypracowywania pasty zostawia bardzo ładne wykończenie. Co ciekawe to występuje tylko na takim setupue H8 + Flexipads biały. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojego rozumu - efekt powinien być dobry, ponieważ FG400 ściągnie ładnie rysy, a Power Protect Ultra jest odpowiednia do wykończenia, na dodatek auto będzie ładnie wyglądało dzięki woskowi zawartemu w paście.

@BiałyGTi Może będzie lepiej, może nie, nie chce mi się od nowa czytać systemów innych marek, szukać sklepu w którym kupię wszystko co potrzebuję, Menzerna była polecana wiele razy na forum i od niej chciałbym zacząć, póki co mam mętlik w głowie.

@YOBACK Jakiej maszynki używasz i na jakich lakierach uzyskujesz onestepy jedną pastą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej bym nie używał - używalem Lare rotacji, używałem taniej Einhell rotacji(250zł) i wszędzie tak samo. Lare ze stabilizacją obrotów - einhell nie. Naprawdę jest to świetny setup. Miałem menzernę, miałem 3m, ale Koch to inna półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Porownujac kocha do menzerny to bez porownania inna półka.  Kup lepiej kocha i bedziesz zadowolony nie dosc ze szybciej ci to pójdzie to lepsze wykończenie 

 

Ps. To zaden rarytas kazdy sklep to ma koch h8 plus pad mf potem koch antyholo i czarny badz czerwony nat i masz ladnie zrobione auto  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, alexander.p napisał:

to jest roznica pasty do DA vs do rotacja?

 

w sensie łatwosci pracy

 

 

Moim zdanie nie, pasta to pasta ma polerowac. Nie rozumiem podzialu past na typy maszyn . Kazda zadziala na kazdej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przekonaliście mnie do tego kocha. 

Pasta, którą mi polecacie to Koch Heavy Cut H8.02, mam rację? link do pasty

2 pady Flexipads Cutting gąbka polerska 135mm pad biały twardy tnący link do padu

2 małe pady Flexipads Cutting gąbka polerska 80mm pad biały twardy tnący link do małych padów

Przypominam, że mam DA, a wcześniej polecaliście mi pady z MF, te dadzą sobie radę w przypadku tej pasty, tak?

No i przydałby mi się jeszcze dysk wsporczy do zamocowania padu 80mm, bo krauss ma w standardzie dysk 125mm.

Jeszcze potrzebna mi pasta na wykończenie z padami wykończeniowymi, jest koch antihologram na stronce, chociaż wolałbym coś z woskiem albo z czymś co nada lakierowi ładny wet look bez konieczności nakładania jeszcze czegoś po polerce.

edit: dobra obejrzałem odcinek Nowickiego, wg niego nie ma sensu kupowania twardych padów jak flexipads, tylko MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar robić więcej pojazdów(marek) to zalecam jeszcze dokupienie do tego na pewno jakiegoś mikrofibrowego pada(może też być od Flexipads), do tego Koch Antiholo + miękkie pady Nat'a(bądź jakiekolwiek inne dobrej firmy). Z góry powiem, że skoro to hanldarz, to pewnie będzie chciał najniższym kosztem, więc jak będzie malo płacił, to możesz zawsze robić AIO pastą tylko i koniec. Żeby nie było, że będziesz robić tak, że nawet pasty się nie zwrócą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup zestaw Koch.
kup zestaw gąbek.
zacznij zabawę od miękkiej.średniej=delikatnej gąbki.i zobacz jak i ile wycinasz.
po wycięciu jedziesz z antyholo.

zestaw Koch 8 +biały.pad mf to jest hardcore. dla zaawansowanych że tak powiem.

ja zaczynałem od AIO Adbl + miękka gąbka. po dwóch trzech autach używałem twardszych gąbek. Jeżeli masz u tego mechanika/handlarza jakieś dziś maskę to zrób na próbę. chyba że od razu zaatakujesz Nowe Audi klienta mając przekonanie że DA zrobi magię i robotę za Ciebie.

zrób jak @BiałyGTi radzi
"koch h8 plus pad mf potem koch antyholo i czarny badz czerwony nat i masz ladnie zrobione auto "
ps. to mój następny zestaw

tylko ostroznie bo jak coś popsujesz będziesz płakał hihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
28 minut temu, alexander.p napisał:

tylko ostroznieemoji41.png bo jak coś popsujesz będziesz płakał hihi.

Nie popsuje sam po sobie wiem ze bedzie uwazal tak jak ja uwazalem nie dociskajac maszyny robiac mniej przejazdow zeby sprawdzic itd. Da sobie rade. @Dawit Dalem ci przyklad fajnego zestawu pad MF moze byc flexipads plus kocha h8 wytnie duzo ale tez zostawi lekki balagan, jesli pozbedziesz sie tyle rys ze cie efekt zadowoli, wymywasz paste ipa badz zmywaczem badz co tam masz do wymywania i lecisz kochem antiholo  plus czerwona gabka badz czarna gabka z firmy NAT i caly balagan znika i masz ladnie wykonczony lakier. Pasty typu z woskiem itd to nie sa pasty tnace tylko kryjace wiecej rys zakryja. Oblecisz 2 badz 3 auta złapiesz troche wprawy bardziej bedziesz pewny siebie i bedzie ci coraz lepiej szlo.:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.