Skocz do zawartości

Produkty Troton, Brayt


Dawit

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.troton.pl/brayt/

Ktoś miał styczność i może coś powiedzieć? Na forum znalazłem tylko kilka opinii sprzed ~7lat, chciałem sobie skonstruować jakiś zestaw do przygotowania auta do korekty i samej korekty. Maszyna, której będę używał do krauss S15, ktoś może coś powiedzieć, ocenić te produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść, fajny mają krążek do zdejmowania kleju po odważnikach na felunku i lampę inspekcyjną; kupiłem zestaw do regeneracji lamp i bałagan robi okrutny... wskoczyłem na kocha i od razu lampa idealnie wyciągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, bo znajomy ma fajne zniżki u nich i mogę mieć w fajnych cenach. 

Więc zestaw do reflektorów lipa. Dużo bałaganu czyli mocno pyli? 

Pasta cuttingowa piszecie to samo, a z pastą one step, glinka, mikrofibrami, lampką?

K2 wypada przy nich lepiej? W takim razie chyba jednak wezmę wszystko k2 + Clay sponge od adbl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rygryss napisał:

łuuuuuuuuuuu, tak porównujesz, to chyba lepiej Brayt

Aż tak źle? Widziałem w testach gostka na yt swagtv, że całkiem w porządku wypadają te pasty i pady. 

Będę to robił pierwszy raz, także chciałem polecieć budżetowo, jednak chyba pokupuję sobie te brayty jak będzie dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofibry są dobre, trwałe. Żółta bezszwowa bije na głowę wszystkie inne "puchatki" - doskonała do włosków i qd. Czerwone i niebieskie są spoko do docierania past etc. Żywotne, dobrze znoszą prania.

Akcesoria są bardzo dobrej jakości. Mam i używam ich futra, pady sztruks/jeans i finiszowe gąbki. Chwalę sobie.

Mają też fajny qd, nie jestem pewien czy jest już w sprzedaży. Mega podbija wygląd.

Glinka jest dość twarda, agresywna. Dobra dla doświadczonych ludzi.

Pasty również mam wszystkie ale w zasadzie używam tylko T1 Strong, to mój faworyt na zmęczone, twarde lakiery.

Wspomniany wcześniej zestaw do regeneracji reflektorów może i robi bałagan, ale pamiętajcie, że w składzie jest pasta T11 usuwa grad po p1000. Tak ścierne pasty nigdy nie zostawią przyzwoitego wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.r. Szkoda tylko, że nie mają twardszych gąbek, tylko albo finishowe albo futra. No i rozmiar 150mm, chyba za duże szczególnie jak na maszynę DA i będzie za słabe.

Chociaż do finishu z pastą t2 powinny być ok.

Używałeś może padów z mikrofibry? O wełnach i futrach niewiele wiem na ogół. Mam zamiar sobie  wziąć pady mikrofibrowe do cuttingu z koch 8.02, no chyba, że t1 strong jest faktycznie dobre, to może się na to zdecyduję zamiast kocha.

T2 używałeś? Dobra do finishu? Póki co do finishu jestem zdecydowany na kocha antiholo.

Albo tego preparatu http://www.troton.pl/brayt-quick-wax-shine-szybki-wosk/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają twardsze gąbki, po prostu ja ich nie używam. Padów mikrofibrych ich produkcji nie używałem, tutaj moim ulubionym producentem jest Rupes. T2 używam rzadko, jakoś mi nie przypadła do gustu. Robi robotę, ale ja na finiszu wolę pracować z pastami bardziej "oleistymi". Kwestia gustu.

Preparat który zlinkowałeś to qd o którym pisałem wcześniej. Banalna aplikacja i świetne podbicie wyglądu - nie wiem jak jego właściwości ochronne bo miałem z nim styczność tylko raz przez chwilę, zanim jeszcze wszedł do produkcji.

Żeby trochę podsumować: jeśli masz wybierać między K2 a Brayt, to bierz Brayta. Jeśli bierzesz pod uwagę też inne firmy to kup z Brayta to co uznasz za stosowne (ja bym na pewno na Twoim miejscu wziął fibry, pady, bp i qd/qw, T1 strong), a resztę wdłg uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.