Skocz do zawartości

Fiat Punto MY2012, 2014r. GRIGIO INTELLETTUALE


KUBAS_95

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić Wam mojego Pieszczocha:

Fiat Punto Easy 1.2 8V 69KM

kolor: GRIGIO INTELLETTUALE 348/B METALIC

doposażony o światła przeciwmgłowe i tempomat (w trakcie).

Do auta używam poniższych środków środków:

Lakier - Nanoshine Ceramic Pro Light

Plastiki - AutoGlym Bumper&Trim Gel

Opony - Shiny Garage Back2Black

Felgi - Soft 99 Fusso 12 mths Light

Wnętrze - Poorboy's Natural Look

do tego Shiny Garage Pink APC, Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil, Shiny Garage Tire&Rubber Cleaner, Shiny Garage Monster Wheel Cleaner Plus Gel i QD Shiny Garage Morning Dew. 

Tak się prezentuje moje Punto:

w trakcie nakładania powłoki ceramicznej 

20170807_182656_01.JPG.c40f6b4cf07fae1d3cff742b95b4b43e.JPG

tak się auto prezentowało po nałożeniu w naturalnym świetle

20170811_121603_01.JPG.fca22aee62121698359386e92d5618b1.JPG

komora silnika umyta i plastiki nasmarowane AutoGlym Bumper&Trim Gel

20170821_144157_01.JPG.b0015ddce78bcd7279c78cf6f7a8c9a4.JPG

W zimowym setupie po myciu i nasmarowaniu Morning Dew'em

TMS_6123_01.JPG.2ad25db3c41c83df05fc8988d56e4e34.JPG

wnętrze po przygotowaniu do zimy:

odkurzony i pozbawiony śmieci,

dywaniki i nakładki na pedały umyte za pomocą SG Tire&Rubber Cleaner

uszczelki umyte SG Tire&Rubber Cleaner i nasmarowane SG Back2Black

TMS_6046.JPG.b22a70261de56a2128cafa1e0e1c3711.JPG

20171210_114618.JPG.5b1350a99a456a9b0eb44e420b7ba9ce.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, zadbane autko. Kierownica tak wyszła tylko na zdjęciu, czy na żywo też jest taka różnica kolorów ? I co z tablicami rej? Nie widać nawet miejsc na wkręty pod ramki.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo nie widać praktycznie różnicy między poduszką a obszytym kołem kierownicy, a różnica w kolorach wynika stąd, że do zdjęcia wnętrze było oświetlone lampą led.

Obecnie tablice są bez ramek, przynitowane do zderzaków. Nie pokazywałem auta z tablicą przednią ponieważ jest strasznie odrapana, ale i tym mam zamiar się zająć w niedalekiej przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z MD, co prawda wystarcza tylko do pierwszego mycia ale efekt po aplikacji rozwala, robi się mega gładki lakier i jest świetnie nabłyszczony :D Kropelki też super, znacznie mniej się brudzi auto po aplikacji MD, także robi to co ma robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja:

Z ciekawostek: Temat tempomatu ukończony, w dodatku wpadła kierownica ze sterowaniem radia, które niebawem zrobię.

Z racji poprawy pogody postanowiłem się zabrać za "Kropka" i oto zostały wykonane następujące prace:

-odkurzenie,

-wymycie plastików APC z ciepłą wodą (Shiny Garage Pink APC),

-czyszczenie dywaników gumowych,

-nałożenie dressingu na plastiki wewnętrzne (Poorboy's Natural Look),

-umycie auta z zewnątrz,

-suszenie, 

-QD (Shiny Garage Morning Dew).

Pacjent prezentował się następująco:

brud.jpg.4a001b57ad7db511960f2a4952b886d1.jpg

5aa3fdf805221_brud2.jpg.c7381ccc365ee73cc4009d277b4534e5.jpg

5aa3fe0130ccd_brud3.jpg.0b4279476179c03d082cc530626cd6da.jpg

5aa3fe47851a9_brud4.jpg.d9e011f20e7d3056261466e7d6007281.jpg

5aa3fe62c49c6_brud5.jpg.b421e74ed659d4e1b517548b37ed3e4c.jpg

Sama kierownica, ponieważ pochodzi z używanego auta wymagała czyszczenia - tu do akcji wkroczył K2 Leather Cleaner, całkiem niezły preparat:

fragment przed:

brudna.jpg.85c18d0af6c6c3d23e9ae3dcd0be21d9.jpg

ten sam fragment po:

czysta.jpg.3ebb5bf423155d56810721b25d156cc8.jpg

i tu już wnętrze skończone:

czysto.jpg.951ae70ef279d77c839233076357cfc5.jpg

5aa3ff4d7dfa1_czysto6.jpg.5441286098d2269e43d9cd9367dd5c87.jpg

5aa3ff6396976_czysto5.jpg.9f0f9b611f15b17139242e4760734b5a.jpg

5aa3ff8403531_czysto4.jpg.7ab1c2fb0775bb57ceb6933eb08f3eea.jpg

5aa3ffade8492_czysto2.jpg.00cd1a252a06b4f73dbf5559ccba9d65.jpg

tutaj widać trochę plamy na fotelu - niestety nie da się ich pozbyć za pomocą szczotki czy odkurzacza, tapicerka na razie czeka na wiosnę/lato i wtedy fotele wyjmę i wypiorę.

Niestety, zdjęć z mycia nie mam - takie kolejki na myjniach były, że zdążyłem tylko go umyć bezdotykowo, potem wytrzeć i prysnąć QD, po czym auto prezentuje się tak:

5aa400c7d192d_IMG_20180310_140920_HDR1.jpg.bb8e5c96fa387cddd06ed6d42703338b.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawiid dzięki, miło słyszeć :) Choć idealnie nie jest bo na fotelach są oznaki intensywnego użytkowania przez 3 lata tego auta w postaci drobnych plam, to jednak staram się całą resztę na razie utrzymać w jak najlepszym porządku, bo tapicerkę to wyjmę sobie na spokojnie latem z auta i ją porządnie wypiorę :)

@pixma Punciak to auto które na ulicy nie rzuca się w oczy, a już zwłaszcza w srebrnym kolorze, natomiast jak z niego wychodzisz to aż chce się obrócić i na niego popatrzeć, tym bardziej, że bardzo przyjemnie jeździ i jest naprawdę bardzo praktycznym autem, a do tego mało problematycznym w eksploatacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się :) Uważam, że warto, używam go na trzech autach i nie narzekam, bardzo podbija kolor i poprawia kropelkowanie szczególnie w dolnych partiach auta, szczególnie tam, gdzie powłoka ceramiczna straciła trochę swoich właściwości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazło się kilka chwil na przedświąteczne odświeżenie Fiacika. 

Dywaniki out i do szorowania przy pomocy pędzla i Shiny Garage Tire&Rubber Cleaner:

6.jpg.9ce61eea7f14859badb6c241e6337f4d.jpg

5.jpg.a49dfddb9a74a6f23e650b9bafa23d3a.jpg

potem płukanie i suszenie:

7.jpg.4f6705c75179a94ca88f714006d5d263.jpg

Dywaniki się suszą więc przechodzimy do mycia szyb i odkurzania. Zdjęć tutaj nie mam bo zależało mi na tym, żeby zrobić to sprawnie. Do umycia szyb posłużył Shiny Garage Perfect Glass Cleaner - świetny produkt, szybko odparowuje, nie zostawia mazów czy innych brudów i bardzo skutecznie domywa.

W międzyczasie dywaniki wyschły i na szybko zostały wrzucone do auta bo trzeba było do miasta pojechać, więc i fotka na szybko:

1.jpg.57b9828d5a0cdccd01cc88416c841c19.jpg

Wpadły dzisiaj letnie kółka na wózek z samego rana i po powrocie z miasta zostały ogarnięte. Ponieważ tuż po sezonie były zdjęte ciężarki, wyszorowałem je deironizerem, usunąłem smołę i przygotowałem do leżakowania. Dzisiaj tylko je spłukałem po montażu na auto i ogarnąłem same oponki, na felgi zabrakło czasu żeby je czymś wysmarować...

Opony wyszorowane dwukrotnie Shiny Garage Tire&Rubber Cleaner i wysuszone i na to poszedł Shiny Garage Back2Black w dwóch warstwach - oto efekt:

3.jpg.67aaaec4fce33504e6a54b57eb832fa3.jpg

4.jpg.018e282a4ad3eb80af8033363e643e95.jpg

A tak wózek wygląda po wszystkich zabiegach upiększających (hak założony tylko na chwilę, ponieważ smarowałem mechanizm):

2.jpg.2a661969d43566277b6ea0bd5682a4b5.jpg

Z zewnątrz przygotowany do wiosny :) Dodatkowo wyjąłem wkładkę sportowego filtra do czyszczenia i w jego miejsce tymczasowo wleciał zwykły papierowy filtr.

Z tego miejsca z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzę wszystkim Forumowiczom zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt i bezpiecznych świątecznych wyjazdów :) 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ari napisał:

Patologia, ale przy srebrnym nic nie widać.

Bez przasady, tym bardziej że auto jest zabezpieczone i nie było szalenie brudne.

1 godzinę temu, rustin napisał:

Widzę, że manetka od tempomatu od Alfy 147? :) mam u siebie podobnie zrobione.

Powiedz proszę czy pb do wnętrza przyciemniania deskę w fiacie? U mnie jest taka miejscami siwawa, wyblakła delikatnie

Dźwignia, a w zasadzie cały przełącznik nie jest z Alfy a jest to nowy oryginalny zespolony do Fiata Punto Evo :)

Pb przyciemnia i maskuje miejscowe zmatowienia samego plastiku, więc uważam że warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KUBAS_95 napisał:

Bez przasady, tym bardziej że auto jest zabezpieczone i nie było szalenie brudne.

Czym zabezpieczone? Folią ?
Polecam identycznie postąpić z czarnym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to auto nie jest czarne a srebrne, nie zawsze jest czas, żeby go szorować na dwa wiadra, o czym napisałem wcześniej. Póki co, nie zauważyłem rys na lakierze, a przed położeniem 4 warstw powłoki był bardzo dokładnie wypolerowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to auto nie jest czarne a srebrne, nie zawsze jest czas, żeby go szorować na dwa wiadra, o czym napisałem wcześniej. Póki co, nie zauważyłem rys na lakierze, a przed położeniem 4 warstw powłoki był bardzo dokładnie wypolerowany. 
To masa energii psu... w sumie racja, lakieru nie rysyjesz tylko powłokę.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari, nie bardzo rozumiem co mają na celu Twoje wypowiedzi. Nie powiedziałeś nic konstruktywnego póki co. 

Zrobiłem tak, bo nie był upieprzony tylko lekko brudny. Dla mnie mycie na szybko auta polega na myciu tylko ttm co jest dostępne bez wnoszenia własnych zabawek więc bez pianowania, mycia na 2 wiadra itp, natomiast został wstępnie opryskany, umyty gorącą wodą z detergentem i spłukany, więc wszystko co miało zejść z lakieru to zeszło. Ręcznik nie był brudny po wysuszeniu auta, co świadczy, że jeśli już coś ściągnął to niewiele. 

Wiem co robię i brudnego auta nie szoruję mikrofibrą, także wpisy na poziomie, że to patologia nie są na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari, nie bardzo rozumiem co mają na celu Twoje wypowiedzi. Nie powiedziałeś nic konstruktywnego póki co. 
Zrobiłem tak, bo nie był upieprzony tylko lekko brudny. Dla mnie mycie na szybko auta polega na myciu tylko ttm co jest dostępne bez wnoszenia własnych zabawek więc bez pianowania, mycia na 2 wiadra itp, natomiast został wstępnie opryskany, umyty gorącą wodą z detergentem i spłukany, więc wszystko co miało zejść z lakieru to zeszło. Ręcznik nie był brudny po wysuszeniu auta, co świadczy, że jeśli już coś ściągnął to niewiele. 
Wiem co robię i brudnego auta nie szoruję mikrofibrą, także wpisy na poziomie, że to patologia nie są na miejscu.
Na poziomie no nie jest Twoja robota.. więc sam wyluzuj. Szorowanie auta po bezdotyku to grzech w myciu wstępnym. Jeśli to nie jest konstruktywna krytyka to ok. Zwracam honor.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ani razu nie powiedziałem że moja robota jest mega profesjonalna. Ale też nie sądzę, że to dno. Nie jestem ortodoksem, ale też nie szoruję auta ceramiką czy woskiem po myciu bezdotykowym. A QD z tego co wiem jest do szybkiego odświeżenia lakieru po myciu podbijając look i kropelkowanie. Chyba że czegoś nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ani razu nie powiedziałem że moja robota jest mega profesjonalna. Ale też nie sądzę, że to dno. Nie jestem ortodoksem, ale też nie szoruję auta ceramiką czy woskiem po myciu bezdotykowym. A QD z tego co wiem jest do szybkiego odświeżenia lakieru po myciu podbijając look i kropelkowanie. Chyba że czegoś nie rozumiem. 
Po myciu... właściwym

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KUBAS_95 napisał:

Ja ani razu nie powiedziałem że moja robota jest mega profesjonalna. Ale też nie sądzę, że to dno. Nie jestem ortodoksem, ale też nie szoruję auta ceramiką czy woskiem po myciu bezdotykowym. A QD z tego co wiem jest do szybkiego odświeżenia lakieru po myciu podbijając look i kropelkowanie. Chyba że czegoś nie rozumiem. 

Rób swoje bo jest mega i bezsensowną krytyką się nie przejmuj.

9 godzin temu, rustin napisał:

Widzę, że manetka od tempomatu od Alfy 147? :) mam u siebie podobnie zrobione.

To oryginalna manetka z Punto- były takie-  alfa ma inną ;-)

10 minut temu, Ari napisał:

Po myciu... właściwym

Ja mając czarne Ave nie myłbym wcale, ponieważ co by nie robił i tak będzie odrapane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając czarne Ave nie myłbym wcale, ponieważ co by nie robił i tak będzie odrapane.
Buahaha to merytoryka powiało. Zapraszam na oględziny po 2 latach bez korekty.
Zapomniałem. To już valeting, a ja ze starych dobrych czasów forum ;)

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.