Skocz do zawartości

Zestaw do ciemnego lakieru - pomoc początkującemu


kamilall234

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od ponad roku czytałem forum i dokonałem kilku zakupów w tamtym roku, teraz zbliża się nowy sezon i mam pytania.

Auto ma ciemny lakier SAAB 9-3 kod 288. Lakier jest w b.db stanie.

Posiadam:
- QD Morning Dew Shinny Garage (ok. 0,5l z tamtego sezonu)
- szampon FX PRO Zielony (jeszcze spora dawka z tamtego sezonu)
- ADBL APC Pro (jestem zadowolony i chyb jeszcze raz zakupię, chyba że jakaś dobra alternatywa?)
- ADBL Interior - (tutaj 3 mycia felg i już prawie nie ma,  chyba musze co innego spróbować)

- pędzelki do felg i wnętrza,
- ADBL Puffy Towel,
- WAXPro Fluffy

Moje pytania:
- co by się jeszcze przydało? Myślę o wosku w płynie QW od ADBL (albo jakaś alternatywa), raz na 3 tygodnie QW a potem QD MD co tydzień? Czy QW zagra z QD?
- czy na felgi mogę stosować QD?
- Czy może przed sezonem zrobić go też twardym woskiem? Jak tak to jakim? Przed przydałoby się glinkowanie? Pewnie też specjalnym trzebaby go było umyć? I jeszcze jakiś lubrykant do glinki? - trochę duże koszta mi się wydaje.

Proszę o jakieś porady. Wstawiam zdjęcie, dla poglądu lakieru. Innego niestety nie mam.

17692562_1473118762719480_354706105_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD na pewno będzie współgrać z QW. Lakierowane felgi możesz zabezpieczać tak samo jak lakier, czyli wybór od QD po powłoki. Masz nawet preparaty przeznaczone specjalnie do felg jak FW Talisman. Co do wosku to masz setki forumowych stron rozważań na ten temat. Jeżeli czytałeś forum to na pewno też trafiłeś na wątek jak przygotować lakier do wosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilall234 aplikacja samego QW ma sens. Jest to takie minimum dla leniwych/cierpiących na brak czasu. ADBL pisze przecież, że:

Cytat

Można go stosować samodzielnie oraz jako dodatkową warstwę na wcześniej nałożony wosk lub sealant.

Jeśli będziesz odświeżał co wspomniane 3 tyg., to możesz iść w stronę tego minimum. Oczywiście namawiam do zakupu twardego letniego wosku i szeregu innych współtowarzyszących kosmetyków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamilall234 napisał:

Jaki wosk twardy polecasz do ciemnego koloru? Jakieś 3 typy jakbyś mógł podać z ceną do 100zł

Pakiet standard. Do wyboru przykładowo:
-Finish Kare 1000P HI-TEMP
-Collinite 476s
-Soft99 Fusso

Podaje te najtrwalsze bo strzelam, że auto nie będzie często woskowane.

Edit: jakbys chciał to bede miał do sprzedania pod koniec tygodnia FH 1000p (pojemność dowolna do 200g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilall234 tak jak piszą koledzy wyżej: kup mały testerek wosku i zobaczysz czy Cię temat wciągnie. Na początek również proponuję FK1000P ze względu na łatwość aplikacji. Testerek kupisz za ok. 27 zł. Może być też Dodo Juice Blue Velvet naturalny wosk twardy ciemne lakiery. Ważne żebyś liznął temat i sam stwierdził co i jak. Nic tak nie buduje doświadczenia jak własna praktyka :good:

Co do przygotowania poczytaj: 

Możesz też się wzorować na mojej relacji, w której przygotowywałem auto pod położenie popularnego Collinite 476s:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.