Skocz do zawartości

Problem z praniem tapicerki


Rekomendowane odpowiedzi

Prałem dzisiaj tapicerkę w Golfie 4. Problem polega na tym iż niebieskie miejsce wyprało się może w połowie. Ciemne boczki wyszły bardzo dobrze lecz siedzenie prałem z 5 razy, leciałem szczotką, przed tym pre spray, który leżał chwilę i nic.. dalej już nic nie schodzi  jakieś pomysły?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/G1gzx~d5rao1cHPxkljMv77M672wq7
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

po pierwsze czym prałes

po drugie jakie srodki

a po 3 jak tyle razy pryskałeś presprayem to podejrzewam ze przemoczyłeś to i musiałeś wyciągnąć brud z gąbki na materiał dlatego wyglada tak jak wyglada

odpowiedz na te dwa pytania a postaram sie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zdjęcie to jest przed praniem czy po....jak po to 

1. prespray wcale sobie nie poradził spróbuję coś innego albo dużo większe proporcje bo jak dla mnie 1:80 to lipa i do tego pożądane szczotkowanie i, pre spray musi mieć odpowiednią temperaturę

2. Bez płukanki raczej się nie obejdzie ....jak już odciagniesz i wyplukasz pozadnie pre spray to  możesz jeszcze raz  natryskiwac płukankę , szczotkujesz ja i plukasz 

3. Tak jak mówił kolega BiałyGTI mogłeś przemoczyc i wyciągnąć syf z gąbki który zaschnol na materiale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor wody odsysasz? biały czy czarny, jak czarny to nadal jest brudne, jak białe lub kremowe to czyste.

Do prania możesz użyć Red Devila (1:20-1:50) , Valet Pro (1:60-1:80) CCC, ADBL etc.

No chyba że klient się nie przyznał co wylał na fotele wcześniej? Możliwe że jakiś enzymatyczny środek pomoże (nawet jako preespray)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same czarne boczki wyprały się ładnie. Pre spray miał temp około 40 stopni. Na pewno był ciepły ale nie wrzątek. Jak odsysałem brud to leciał bardziej ciemno brązowy kolor. Potem już praktycznie czysta woda jak leciałem to samo miejsce jeszcze raz. Nie lałem dużo pre sprayu tylko tak aby pokryło fotel, był wilgotny przez niego i potem szczotą mocno leciałem. Zeszło sporo, a zdjęcie było robione przed praniem. Płukanka wygląda tak samo jak pranie? Wlewam chemie do płukania z ciepłą wodą do odkurzacza tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
34 minuty temu, Genax napisał:

Płukanka wygląda tak samo jak pranie? Wlewam chemie do płukania z ciepłą wodą do odkurzacza tak?

chcesz mi powiedzieć ze prespray miałeś w odkurzaczu i to z odkurzacza nanosiłeś prespray na tapicerkę ? jesli tak to nie tedy droga

prespray do opryskiwacza badz butelka z atomizerem nanosisz go na tapicerke następnie szczotka, odczekasz 5 min i płukankę jaka masz w odkurzaczu odciągając brud od razu plukasz

proponuje ogladnac jakis filmik na youtube bo chyba ze za bardzo wiesz co i jak  z tego co piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. to ciekawe, że na szkoleniu, żadnej płukanki nie było tylko valet pro i na filmikach to samo w większości :/ 

1. Spryskuje pre sprayem z valet pro używająć spryskiwacza z atomizerem
2. Szczotkuje
3. Płukam odkurzaczem

Jeśli jest nadal brudne to powtarzam wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ze tak zapytam gdzie ty byleś na szkoleniu ??

 

Prespray z opryskiwacza badz butla z atomizerem

Szczotka

2-5 min czekasz

odpalasz ssanie w odkurzaczu oraz natrysk

Odciągasz prespray i od razu płuczesz czyli trzymasz spust w ssawce

nie ma opcji ze cos będzie brudne wyprałem juz dużo aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, Genax napisał:

to ciekawe, że na szkoleniu

jakie szkolenie ? gdzie, kiedy i przez kogo robione ?

13 godzin temu, Genax napisał:

na filmikach to samo w większości :/ 

o jakich filmikach mówisz ? daj przykład co oglądałeś.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.