Skocz do zawartości

Duragloss Total Performance Polish #105 czy Track Claw Racing


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

ja zrobiłem na zestawie bouding agent + #111 jeden samochod a na #101 + #111 drugi - nieco starszy. Na żadnym nie było problemu z wypolerowaniem efekt jest swietny jak dla mnie, ale to także z uwagi na to, że po raz pierwszy uzyłem glinki aby dobrze wyczyścic lakier. Po dokładnym wyglinkowaniu lakier powinien być bardzo gładki, co czyni potem łatwym nakładanie i poźniejsze polerowanie wosków. POdobnie ma sie sprawa z wydajnościa - podstawa to bardzo dobrze wyczyszczona powierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 11 miesięcy temu...
Takie pytanie laika, czym się różni 105 od 111?? Ceną na pewno. Ale czym jeszcze??

 

111 to czysty sealant bez żadnych dodatków, 105 natomiast zawiera jakieś tam delikutaśne bardzo cleanery i do tego nie jest czystym sealantem, tylko mieszanką sealanta z dodatkiem wosku. Więc wniosek z tego taki że 105 lepiej pasuje do ciemnych kolorów ze względu na dodatek wosku, natomiast 111 jako że jest w pełni syntetyczna lepiej pasi do kolorów lekkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można Bonding Agenta nakładać maszynowo na miękkim padzie (niebieski 3m)? Jeśli tak, to wypracowywać do końca czy zostawić lekką mgiełkę i później nakładać #111? Czy #111 mogę nakładać aplikatorem soft foam od Megsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można Bonding Agenta nakładać maszynowo na miękkim padzie (niebieski 3m)? Jeśli tak, to wypracowywać do końca czy zostawić lekką mgiełkę i później nakładać #111? Czy #111 mogę nakładać aplikatorem soft foam od Megsa?

 

Napewno można, ale wtedy zużyjesz więcej produktu niż jakbyś to zrobił ręcznie, bo 601 tylko delikatnie rozsmarowujesz zostawiasz na 30min żeby wyschła i zapodajesz 105 czy 111 to już wedle uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pi razy oko" #601 po skończeniu nakładania jest już wyschnięty na elementach od których się zaczynało pod warstwę #111/#105 .

 

Ja robię tak jak napisałem, Ty robisz tak jak napisałeś, obydwie metody spełniają swoją funkcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie poleruje tego #601, tylko odrazu #111, czekam do godziny i poleruje puszystą MF?

 

Tak jest, 601 nakładasz i zostawiasz nie wycierasz jej, bezpośrednio na nią zapodajesz to co tam chcesz 111 czy 105. Czekasz aż sealant wyschnie (możesz zrobić słynny test palca) i wycierasz fibrą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

111 to czysty Sealant bez żadnych dodatków, 105 natomiast zawiera jakieś tam delikutaśne bardzo cleanery i do tego nie jest czystym sealantem, tylko mieszanką sealanta z dodatkiem wosku. Więc wniosek z tego taki że 105 lepiej pasuje do ciemnych kolorów ze względu na dodatek wosku, natomiast 111 jako że jest w pełni syntetyczna lepiej pasi do kolorów lekkich ;)

Wszystko się zgadza, ale ja jednak preferuję #111 na ciemne kolory, a #105 na jasne :) #111 daje większy połysk (mokry), #105 większą głębię. Osobiście preferuję wygląd #111, ale wiele osób woli #105. To już kwestia gustu.

 

#105 lepiej kropelkuje, jeśli dla kogoś ma to znaczenie, i jest trochę bardziej trwałe od #111.

 

Napewno można, ale wtedy zużyjesz więcej produktu niż jakbyś to zrobił ręcznie, bo 601 tylko delikatnie rozsmarowujesz zostawiasz na 30min żeby wyschła i zapodajesz 105 czy 111 to już wedle uznania.

#601 nakłada się ręcznie. Tak jak pisali koledzy powyżej, nie zostawia się go na 30 minut - to nie ma naprawdę żadnej zalety :) On nie musi zaschnąć, choć zaraz po nałożeniu robi się praktycznie niewidoczny na lakierze.

 

Można też zrobić mix #601 i #111 (lub #105) w osobnym pojemniku. Stosunek 1:4 (czyli jedna część #601 i 4 części sealanta). Ale taka mieszanka musi być użyta bezpośrednio po stworzeniu. Nie można tego przechowywać w takiej formie, bo po kilku godzinach traci swoje właściwości. Ja wolę standardową metodę. Ciężko wyliczyć ile zużyje się dokładnie na jedną aplikację. Pozostałą mieszankę trzeba wyrzucić, bo jak pisałem, straci swoje właściwości.

 

I nie poleruje tego #601, tylko odrazu #111, czekam do godziny i poleruje puszystą MF?

 

Tak jest, 601 nakładasz i zostawiasz nie wycierasz jej, bezpośrednio na nią zapodajesz to co tam chcesz 111 czy 105. Czekasz aż Sealant wyschnie (możesz zrobić słynny test palca) i wycierasz fibrą :)

I tutaj muszę zaprotestować :D To nie są sealanty na test palca. Są maksymalnie łatwe w aplikacji, ale potrzebują czasu. Nie można wytrzeć za szybko, bo nie zwiążą się poprawnie z lakierem. Wszystko zależy od temperatury i wilgotności. Latem wystarczy zostawić na około 25 minut i można wytrzeć pozostałości. Przy obecnej pogodzie należy zostawić na około 60 minut. Dlatego w opisie na stronie zalecam zostawić je na około 30-45 minut.Trzeba też pamiętać, że minimalna temperatura do nałożenia to 10 stopni Celsjusza.

 

Jak ktoś lubi liczyć to stosuje się wzór: wilgotność/temperatura (w Fahrenheitach) *60. Wynik jest ilością minut, po których możemy wypolerować pozostałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale ja jednak preferuję #111 na ciemne kolory, a #105 na jasne :) #111 daje większy połysk (mokry), #105 większą głębię.

 

Ooo a ja zamowilem #105 na ciemny lakier bo czytajac forum wyczytalem ze daje wiekszy wet look :o

 

edit:

 

jakis zakrecony jestem przeciez wlasnie to pisze nad twoim postem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wax Paradise rozumiem że gdybym miał ochotę w połowie zimy dla świętego spokoju nałożyć kolejną warstwę #105/#111 to przygotowanie lakieru kończy się na dokładnym jego myciu? Przyznam szczerze, że jeszcze nie praktykowałem takiego odświeżania bo jakoś sceptycznie do tego podchodzę, wolę dla świętego spokoju nałożyć wszystko od nowa ale wiadomo, że nie zawsze można... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wax Paradise rozumiem że gdybym miał ochotę w połowie zimy dla świętego spokoju nałożyć kolejną warstwę #105/#111 to przygotowanie lakieru kończy się na dokładnym jego myciu? Przyznam szczerze, że jeszcze nie praktykowałem takiego odświeżania bo jakoś sceptycznie do tego podchodzę, wolę dla świętego spokoju nałożyć wszystko od nowa ale wiadomo, że nie zawsze można... :)

 

Jeżeli przed zimą dobrze przygotowałeś lakier, czyli mycie glinka itd.... to pewnie że wystarczy samo mycie i nałożenie kolejnej warstwy, tylko dobrze by było to zrobić w ogrzewanym garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bąku autko było 3 tygodnie temu glinkowane i do dzisiaj siedział na nim Coli także o to się nie martwię, garaż ogrzewany też jest ;) Tylko ciekaw jestem jaki stosunek do "odświeżania" wosku ma Wax Paradise :) Zaraz idę nałożyć #601 i #105 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#105 to jest środek typu AIO a Duragloss Track Claw to czysty sealant i oba mają porównywalną wytrzymałośc na lakierze ?

 

Mam dosłownie końcówke #476 i chcę ją zostawić, nie ruszać więc w połowie zimy pewnie będę potrzebował czegoś takiego co proponuje Duragloss.

 

W koszyku jest już "podkład" bonding agent #601 oraz QD/wosk w płynie Duragloss Aquawax.

 

Wiem, że wszystkie sealanty Duarglossa raczej zadowolą mnie jeśli chodzi o wytrzymałośc (w lato 3-4 miesiące mi wystarczy ale na więcej się nie obrażę) ale teraz chodzi o kropelkowaniel. Mam zjare na mega dobre kropelkowanie i śliski lakier. Który z tych sealantów mi to da ? (nie ukrywam, że cena Track Claw jest spora pomimo większej pojemności ale ilość mnie nie interesuje w tym wypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.