Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem jak to wyglądało w jednym z salonów w których pracowałem. Co miesiąc dostępna była lista rabatowa dla wszystkich dealerów w Polsce. Zwykle marża dealera to do 4% na osobówce. Cenna cennikowa-rabat z centrali-marża dealera wg widzimisię handlowca. Salon mógł zarobić 4%, mógł nic nie zarobić. Największe zyski dealerom przynoszą nagrody kwartalne za wykonanie planu sprzedaży oraz audyty wewnętrzne. Marża to w wielu przypadkach fikcja, chyba, że w ogromnych salonach, gdzie dealer jest w stanie wynegocjować pod stołem o wiele wyższe rabaty dla siebie. Ogólnie każde dealerstwo rządzi się swoimi prawami.

 

Ps. ceny katalogowe i rabaty oraz wyprzedaże rocznika dyktuje centrala, od salonu zależy jedynie marża. Więc nie ma się co napinać, że salon X zarobił w uj pieniędzy w ciągu roku skoro pod koniec mogą sobie pozwolić na ogromne wyprzedaże.

 

Do tego trzeba doliczać koszt transportu wewnętrznego z placu centralnego, koszty przygotowania samochodu, pierwszego przeglądu itd. a małe kwoty to nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
gary, jezdziles? :)

 

 

Thomas207, golfem?

 

[ Dodano: 20 Luty 2013, 16:19 ]

a ty jeździłeś czymś oprócz golfa r? masz do czego porównać? chętnie podyskutuje na ten temat ;)

 

 

Ręce mi opadaja...czy umiejejtność NORMALNEJ konwersacji już do reszty zanikła ? Rzucasz jakąś teza, kolega Ci zadaje na ten temat pytanie i nagle stajesz okoniem, zamiast odpowiedź proste "TAK" lub "NIE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo nie nie jeździłem... po co ja w ogóle zabieram głos :dontknow:

 

Ja ogólnie szukam auta które daje zabawe z jazdy ;)

i moim zdaniem gt 86 będzie pod tym względem super....

Chociaż na forum nie została dobrze przyjęta, to myślę że będziesz mega zadowolony. No cóż tu jeździ się momentem :P

 

 

no ale dla jednego frajda z jazdy to upalanie od świateł do świateł, a dla innego zabawa od zakrętu do zakrętu ;)

 

już się nie odzywam, o samochodach nie mam pojęcia :cry::/

 

Ja jeździłem ZA golfem R Krótką chwilę, dopóki nie przypier*** na zielonym i tyle go widziałem. Zrobiony na 370KM+DSG jedzie niemiłosiernie.

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas207, golfem?

 

[ Dodano: 20 Luty 2013, 16:19 ]

a ty jeździłeś czymś oprócz golfa r? masz do czego porównać? chętnie podyskutuje na ten temat ;)

 

Jeździłem Golfem R. Moim zdaniem jako daily driver jest super, tzn wykonanie w srodku naprawde fajne, wyposazenie wystarczajace, motor i zawieszenie dają sporo frajdy z jazdy. Auto jest przy tym użyteczne i dla przecietnego Kowalskiego mocno niepozorne, co może być tu zaletą.

 

Z 'porownywalnych' to jezdzilem jeszcze E92 335i ze zrobionym wydechem, GT86, Leonem Cupra R dlubnietym na 3xx km itd.

 

Temat na dłuższą dyskusję, bo 'szybkie auto do 100k' to temat rzeka, pytanie kto co oczekuje. Z tych aut które wymieniłem:

 

Golf R - dupowoz na codzien, ktory potrafi byc szybki, a jak potrzeba uzyteczny i oszczedny

GT86 - moze i daje frajde z jazdy, ale wnetrze w tej cenie to kpina, moc tez bez szału

335i - drogie w utrzymaniu, ale daje duzo wiecej frajdy niz oba powyzej, jest tez najlepiej wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas207, nie wiem dlaczego nikogo nie zachwyca gt86 :dontknow: tzn czemu was nie zachwyca? :dontknow:

 

co w tym 335i jest takiego fajnego, że daje tyle frajdy z jazdy? bo rozumiem, że w kwestii frajdy, wnętrze nie ma nic do rzeczy, tak? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :) nie ma takiego który jeździł wszystkim ..chyba ;-)

 

Buka może Evo X? ..oczywiście pomijam jego nieszczęsny wygląd. Jako codzienną zabawkę go chwalą. I zakręca :)

 

gary 335 ma moc, niesamowity potencjał tuningowy i dość dobrze się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zachwycilo GT86, bo jezdzilem slabym automatem, odbiera duzo frajdy z jazdy. Poza tym jest za drogie w stosunku do tego co oferuje.

 

Co do 335i to mozna nim pojechac duzo szybciej, pewniej, niz GT86. Szczególnie polecam przejazdzke z kierowca który ogarnia takie auto. O jakosci wykonania wnetrza nie wspomne, ale skrzynia, silnik czy zawieszenie to inna liga niz Toyota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

335 ma moc, niesamowity potencjał tuningowy

to akurat wiem ;)

 

chodzi mi tylko o to, że nie zawsze moc=frajda z jazdy

 

Ale nie dyskutuje dalej, bo nie jeździłem ;)

 

Denerwuje mnie tylko, jak wsiada Kowalski do np takiej toyoty i mówi : "totalna beznadzieja, bo nie jedzie" :wallbash:

 

A jak nie jedzie od świateł do świateł to złom.. Z mojej strony koniec dyskusji, bo można gadać o tym godzinami ;)

 

 

 

Najważniejsze, żeby każdy miał to co mu będzie dawać frajdę z jazdy, bo przecież tym będzie jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT86 jeździłem i z i bez automatu, ogólnie spoko, ale po raz nie ta kasa, po dwa nie ta moc, po trzy nie to wykonanie ;)

 

Dlatego jak GT86 to tylko w USA jako Scion FRS za 25 tyś dolców. Z taka cena pewnie by się lepiej przyjęło ;) U nich robi szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.