Skocz do zawartości

Sklep detailingowy w małym miasteczku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pomysł otwarcia sklepu z kosmetykami, chemią i akcesoriami w miasteczku powiatowym na lubelszczyźnie które ma ok 11 tys mieszkańców plus okoliczne wioski. Czy ktoś z was prowadzi albo w waszych miejscowościach funkcjonują takie sklepy? Czy myślicie że to ma szanse wypalić? Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat. Samo wynajęcie lokalu to minimum 1000 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno zacznij od zrobienia ankiety wśród zmotoryzowanych mieszkańców. 

Umieść pytania w stylu

 

- czy wiedzą co to detailing auta

- czy używali kiedyś wosków, APC, IPA, dedykowanych preparatów do opon, tapicerki, plastików itp. 

- czy kupili by na urodziny czy inne święta prezent w postaci chemii samochodowej

- czy myją na własnym terenie czy w myjniach

 

itp itd etc ...

 

 

To tak tylko +/- napisałem. Chodzi o to, żeby żeby zrozumieć jak tam świadomość ludzi i ich preferencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian_acc nie wiem jak u Ciebie w lubelskiem ale w mojej okolicy (Limanowa) nie ma ani jednego sklepu detailingowego. 

Co gorsza, ludzie którzy są zdani na łaskę i niełaskę lokalnych sklepów (gdzie szczytem kunsztu i wyrafinowana jest Nigrin, nie umniejszajac wartości produktów tej marki) nie mają zazwyczaj pojęcia że:

a) jest taki wybór różnorodnych srofkow/akcesoriów, 

b) że dane środki są zwykle w dobrej cenie oraz wydajne, a dodatkowo chronią ich przed niepotrzebymi kosztami (np lakierowanie a polerowanie). 

Myślę że promowanie środków pokroju ADBL/SG/SONAX (czyli ogólnie o dobrej relacji cena/jakość) plus promowanie środków na żywo (spotkania regionalne/zloty czy coś co ostatnio spotkałem - dni otwarte na terenie bezdotykówek) mogą realnie zainteresować ludzi. 

Sam wiem po swoich znajomych jak reagował jak widzieli moje podejście do tematu kosmetyki aut:

1) głupi się robisz :)

2) naprawdę to wypolerujesz? Lakiernik zaśpiewał mi 1.5k :/

3) daj namiary na polecane środki, 

4) Wojtek, w życiu nie powiedziałbym że wydam na chemie 300-500zl i że będę miał frajdę myjąc swoje auto. 

Spróbuj, myślę że warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne odpowiedzi.

Jest jeszcze kwestia hurtowni, te co znalazłem w google to ceny mają takie jak sklepy online, niby udzielają jakichś rabatów przy większych zamówieniach ale pewnie ceny nadal miał bym wyższe niż w sklepach online. Czy wy wolelibyście kupować na miejscu i płacić trochę więcej czy zamawiać przez internet?

Chyba że towar brałbym prosto od producentów. Ale to musiał bym się zorientować czy jest taka możliwość gdybym już zdecydował się otwierać sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, damian_acc napisał:

Chyba że towar brałbym prosto od producentów. Ale to musiał bym się zorientować czy jest taka możliwość gdybym już zdecydował się otwierać sklep.

Jest. Kwestia pewnego minimum które musisz zainwestować w zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to co koledzy wyżej napisali czyli dodatkowo sprzedaż internetowa, lub inna działalność typu sprzedaż olejów itd.
@vangsta ma dobry pomysł ze szkoleniami, dniami otwartymi. Profesjonalne kosmetyki jak adbl/sg itp wcale nie są drogie, tzn na poczatku wydajemy dużo np. 0,5l IWOW kosztuje 40zł, ale wydajnośc i efekt miazga,
@damian_acc oczywiście, że wolałbym kupować stacjonarnie, ale nawet w mieście jak Bydgoszcz (350tys mieszkańców około) od niedawna jest sklep z kosmetykami detailingowymi. Zobacz często chcemy zamówić jeden/ dwa produkty i wtedy zwlekamy aż uzbieramy dużą paczkę, żeby wysyłka nas nie zjadła :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.