Skocz do zawartości

Plamy na desce rozdzielczej Skoda Octavia III


Ozdar

Rekomendowane odpowiedzi

Czym potraktować deskę rozdzielczą w Skodzie Octavii III żeby pozbyć się plam ukazanych na zdjęciach?

Niestety nie znam okoliczności, w jakich one powstały. Nie są tłuste / klejące, nie czuć żadnego zapachu.

Na chwilę obecną przecierałem ValetPRO Classic APC (także bezpośrednio z odczekaniem 5 min) bez efektów. Nie wiem czy ma na to wpływ temperatura - samochód parkuję "pod chmurką", temperatura była około 5° C.

sqO2t7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ozdar napisał:

Na chwilę obecną przecierałem ValetPRO Classic APC (także bezpośrednio z odczekaniem 5 min) bez efektów.

W jakim stężeniu? Jeśli to tłusta plama tylko to powinno puścić. Wypracowywałeś pędzlem? Szczotką? Czy tylko MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozdar Jakiś plak albo odświeżacz powietrza w sprayu nie był grany? Uważaj ze stężeniami APC żeby nie uszkodzić plastiku bo szkoda świeżego auta. Ja bym polecił szczoteczkę jak np. colourlock i coś nie mocnego jak autoglym interior shampoo następnie przepłukaną w wodzie MF przetrzeć a nastepnie na sucho i dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC używałem z gotowym stężeniem:

a3484349ccf19bc88d36c9640249d34aabc1f82a

Zgodnie z instrukcją psiknięte bezpośrednio na zabrudzenie, 5 min, delikatnie pędzelkiem, mikrofibra do sucha. Zaraz po tym jeszcze przetarte drugą mikrofibrą z ciepłą wodą.

Patrząc na kropki na desce (zabrudzenia), wygląda to na coś rozpylonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudna plama. Tak na odległość wygląda mi to na jakiś odświeżacz zawieszony na lusterku w buteleczce lub podobnym ustrojstwie, który kiedyś tam komuś się rozlał i wszedł w reakcje z plastikiem. Obym się mylił i to nie było to, ale spotkałem się już z podobnym zniszczeniem deski w Volvo przez taki zapach samochodowy i niestety był to proces nieodwracalny. Pewnie zaraz zostanę zhejtowany, ale spróbowałbym potraktować to zwykłym Plakiem Czysty Plastik Vinet.  Kilka razy bardzo mi pomógł mimo tego że to tylko plak.  W razie ew. jego użycia zrób próbę w niewidocznym miejscu bo potrafi działać lekko wybielająco na niektórych tworzywach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za wszystkie podpowiedzi.

Zaopatrzę się we wspomniany wyżej AUTOGLYM Interior Shampoo i jakąś szczotkę. APC brać wspomiane Excede (który kolor?), od jakiego stężenia zaczynać, także pracować ze szczotką?

Jeżeli nie da się tego usunąć nawet kilkoma podejściami, są jakiś silne dressingi, które trochę by to przykryły w efekcie matowym?

Odnośnie zgadywania jak to powstało także pierwsza moja myśl to był zapach w płynie. Jednak plama jest bezwonna i też nie wiem czy zapach nie wszedłby w większą reakcję z plastikiem. Dodatkowo, tak jak ktoś dobrze to zauważył, dokoła głównej plamy i nad schowkiem są małe plamki, tak jakby powstałe po rozpylaniu czegoś w areozolu.

Przeglądając dziś dokładniej samochód rzucił mi się w oczy boczek kierowcy: jest ślad jakby ktoś nie rozprowadził jakiegoś środka po całości. Teraz się zastanawiam, czy plama na środku deski rozdzielczej nie jest od tego samego środka.

S9QsjB.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zapach w płynie mi to nie wygląda, zbyt duża ta plam, zapach kiedyś mi się wylał, miałem powieszony na lusterku wylał mi się na oryginalne radio w astrze II, plamy nie do wyczyszczenia, wbite w plastik, plamy spróbuj usnąć buldożerem zacznij od 1;30, najpierw zrób próbę w nie widocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.