Skocz do zawartości

Shiny Garage Glaze


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam.

Glaze - ciekawy temat, do tej pory był mi raczej obcy. Taka trochę szarlataneria, ale że wpadł mi w ręce nowy produkt z Shiny Garage Glaze - postanowiłem to sprawdzić. Czułem niedosyt po "porównaniu" z ADBL AIO.

Wypadało poduczyć się z zakresu glaze'ów, resin'ów, filler'ów.

Ważne sprawy i definicje:

Spoiler

Glaze:
Tłumaczenie:
    Rzeczownik:
        szkliwo    
        glazura    
        polewa    
        emalia    
        laserunek    
        gołoledź    
        połysk  
 
    Czasownik:
        glazurować    
        oszklić    
        zeszklić    
        polewać    
        szklić    

Resin:
Tłumaczenie:
    Rzeczownik:
        żywica    
        gumożywica
    
    Czasownik:
        zaprawiać żywicą
    

    

Definicja wiki - https://www.detailingwiki.org/correction/what-is-a-glaze/
Nakładanie wiki - https://www.detailingwiki.org/guides/how-to-apply-a-glaze/

Ważne informacje (eng):

Advantages and drawback of a glaze

Advantages:

    Gives that “freshly polished” look
    Hides imperfections, which can be useful when you go to a car-show
    It can be applied on top of any product when needed.
    Can be layered for better effect.
    Is very similar to work with as a polish, so it can be used as a safe way of practice before working with polish.

Drawbacks:

    Has a negative effect on durability of a wax, coating or sealant.
    A wax contains oil, and only suffers from a little bit less bonding because of an oily surface. A sealant will not properly bond with the surface because the polymers aren’t designed
    to work with oils.

    Coating need a perfectly clean surface to adhere to, a glaze is not the perfect clean surface it needs.
    It gives the impression of perfect paint, even when it isn’t.
    A glaze will perform the best when applied by machine.
    A glaze on it’s own will offer no protection.
    Much more then 2 or 3 coats will not give better results.

Common misconceptions

    A glaze does not offer protection on its own.
    A glaze does not remove swirls.
    In almost all cases, it will decrease the longevity of any protective product.
    The use of a glaze is just a temporary cosmetic fix
    Some products that have the word “glaze” in the product name, don’t have to be a normal glaze. They often just refer to the shine a glaze might give.
    A pre-wax cleaner is not a glaze, but can have certain fillers that give a similar effect.

    
Summary:

    - A glaze does not remove swirls.
    - The use of a glaze is just a temporary cosmetic fix
    - The results is a nice and smooth surface, which reflects light directly, making swirls and small imperfections much less visible.
      The big downside is that it has very short durability, and has a negative effect on the durability of any protective product you put on top of it.
    - A glaze hides surface imperfections rather then removing them. The surface of an object is rarely very smooth and perfectly flat.

    

    
 

Polecam również cały ten temat bo to skarbnica wiedzy:

 

oraz

 

Generalnie oba produkty dały mi popalić przez ostatni tydzień.

Mamy dwóch zawodników:

2017-12-28_14_06_16-_Shiny_Garage_Glaze_
 

Cytat

Shiny Garage Glaze to jeden z bardziej zaawansowanych produktów jakie do tej pory udało nam się opracować.

Mieszanina akrylowych polimerów, syntetycznych wosków i wypełniaczy gwarantuje uzyskanie połysku i głebi jakiej nie doświadczyłeś do tej pory.

Glaze mocno podkręca głebię szczególnie na ciemnych i czerownych lakierach maskując przy tym drobne niedoskonałości i przyciemniając lakier.

Dzięki Glaze uzyskasz efekt mokrego lakieru i idealna bazę pod Twój ulubiony wosk lub sealant.

Produkt opracowaliśmy głównie z myślą o pasjonatach i projesjonalistach, którym zależy na uzyskaniu bezkonkurencyjnego wet looku, połysku i głębi lakieru.


Sposób użycia:

1. Aplikuj na czystą, suchą, chłodną powierzchnię pozbawioną zanieczyszczeń.

2. Nanieś niewielką ilość Glaz ( ziarnko grochu) i rozprowadzć po elemencie.

3. Odczekaj 2-5 minut aż produkt zwiąże się z lakierem.

4. Przy pomocy szamtki z mikrofibry wypoleruj produkt do uzyskania połysku.


oraz

2018-01-03_15_41_59-_POORBOY_S_WORLD_BLA

Cytat

Poorboy’s Black Hole Glaze to niesamowita, łatwa w użyciu politura przeznaczona do ciemnych lakierów samochodowych, która delikatnie oczyszcza lakierowane powierzchnie i maskuje defekty. Pozostawia gładką, lustrzaną taflę lakieru i połysk godny najlepszego show samochodowego. Przygotowuje powierzchnię na zabezpieczenie powłoką ochronną w postaci sealantu lub wosku. Poorboy’s Black Hole Glaze jest mistrzem iluzji „mokrego lakieru”. Ukrywa powstające w skutek codziennego użytkowania ryski, tak widoczne na ciemnym lakierze. Produkt może być stosowany tak często, jak tylko potrzebujesz.

 

Sposób użycia:

Aplikacja ręczna – nakładaj kolistymi ruchami za pomocą aplikatora z mikrofibry, pozostaw do wyschnięcia na ok.15 min, poleruj uważnie do uzyskania połysku ręcznikiem z mikrofibry.

Aplikacja maszynowa – nakładaj za pomocą polerki orbitalnej i miękkiej gąbki z prędkością 3000-4000 oscylacji na minutę aż do uzyskania cienkiej powłoki, pozostaw do wyschnięcia na ok.15 min, poleruj do połysku ręcznikiem z mikrofibry.

Uważam, że lakier musi być we względnie dobrej kondycji.
Delikatne swirle i holosy. Taki przeciętny ale nie niezadbany lakier.

Wystarczy myć niechlujnie lakier i wycierać szmatami do sucha zaraz po pełnej korekcie :D 

Przed (3 stopniowa korekta: Megs 101, Koch 8.2, Sonax PF)
2017-12-29_20.04.56.jpg


2017-12-29_20.06.41.jpg


2017-12-29_20.07.24.jpg


2017-12-29_20.07.32.jpg

2017-12-29_20.09.13.jpg

2017-12-29_20.12.28.jpg



 

 


Po swirlowaniu:


2017-12-30_20.11.13.jpg


2017-12-30_20.11.20.jpg

2017-12-30_20.11.44.jpg


2017-12-30_20.12.11.jpg


2017-12-30_20.12.23.jpg

Efekt:

 

Zabieramy się do pracy. Puki nie dysponuje lepszym aparatem - będą krótkie filmiki z opisem.

1. Pierwsza sekcja to Poor Boy's Black Hole (PB BH) nakładany ręcznie tricolorem:
    a. góra PB BH ręcznie tricolorem
    b. dół PB BH recznie na SRP nałożone tricolorem.

  

   
    Wniosek:
Oczywiście lepszy efekt i lepsze krycie na cleanerze ale do ideału jeszcze daleko.
Oceniam na około 55%


2. Kolejna sekcja to PB BH nakładany maszynowo. DA + czarny pad finishowy Nat:

 

 

    Wniosek:
    Krycie PB BH maszyną DA oceniam na około 65%

3. Trzecia to sekcja to Shiny Garage Glaze. DA + czarny pad finishowy DM.    

  

 

    Wniosek:
    Krycie SG Glaze maszyną DA oceniam na około 60%
    Te 5% różnicy miedzy PB BH to bardzo mały margines błędu. Jednak moje oko uchwyciło że PB BH minimalnie lepiej pokrywał hologramy.
    Po SG Glaze czasem minimalny hologram na swirlu był widoczny.

    Dajcie znać czy jesteście tego samego zdania co ja po obejrzeniu WSZYSTKICH filmików w tym poście. Moja obecna kamerka nie jest mistrzynią optyki.


    
4. Czwarta to sekcja to Shiny Garage Glaze na tricolorze.

  


    
    Wniosek:    
    Z początku wydaje się, że nakładanie obydwu glaze'ów ręcznie robi lepszą robotę niż maszynowo, ale oba produkty są dość tłuste i docieranie MF zajmuje 2-5 minut.
    
    Krycie SG Glaze nakładanego ręcznie oceniam na około 50%
    
5. Ponieważ wszystkie sekcje byly docierane MF zaraz po aplikacji, dołożyłem sekcję piątą (PB BH na DA) i szóstą (SG Glaze na DA) a dotarcie nastąpiło dopiero po 10 minutach.
    Sekcja pierwsza, druga, trzecia i czwarta została wzmocniona o drugą warstwę produktu.

  

 

    Wnioski:
    Sekcja 1,2,3,4 czyli PB BH na Tricolorze, PB BH na DA, SG Glaze na DA, SG Glaze na Tricolorze z dwiema warstwami produktów nie wykazują zwiększenia krycia. Mógłbym powiedzieć, że
    warstwowanie może wspomaga w 2-3%.
  

    Sekcja 5,6 czyli PB BH na DA, SG Glaze na DA po odczekaniu 10 minut również bez zmian w kryciu - odpowiednio 65% i 60%.

  


    
    
    
    Wnioski po halogenie:
    Obydwa produkty nadają lakierowi śliskość, szklistość i głębię. PB BH jak i SG Glaze pokrywają rysy - na moje oko ;) - w stosunku 60-65%
    

2018-01-03_11.57.48.jpg


2018-01-03_12.01.15.jpg


2018-01-03_12.01.40.jpg

Widać linie po taśmie i krycie produktów po obu jej stronach.


2018-01-03_12.01.58.jpg


2018-01-03_12.02.11.jpg


2018-01-03_12.02.19.jpg


2018-01-03_12.02.43.jpg

Widać linie po taśmie i krycie produktów po obu jej stronach.


2018-01-03_12.02.49.jpg


2018-01-03_12.03.10.jpg

Widać linie po taśmie i krycie produktów po obu jej stronach.


2018-01-03_12.03.14.jpg


2018-01-03_12.03.33.jpg


2018-01-03_12.03.48.jpg


2018-01-03_12.03.51.jpg

Widać linie po taśmie i krycie produktów po obu jej stronach.


2018-01-03_12.03.54.jpg


2018-01-03_12.04.27.jpg


2018-01-03_12.04.42.jpg


2018-01-03_12.04.47.jpg
2018-01-03_12.05.21.jpg

 

Generalne Wnioski:

Szczególnie po ostatnim filmiku widać, że "jak wygląda tak samo to po co przepłacać ?"
Różnica w cenie to około 21PLN
PB BH         - 473ml     - 76.00PLN
SG Glaze     - 500ml     - 55.00PLN

Obydwa produkty mają fenomenalny zapach. Widać, że SG ostatnio nadaje im nutę czekoladowo, orzechowo, mleczną ;)

 

Moje przemyślenia:
Ja fanem glaze'ów na pewno nie zostanę. Wolę zrobić jeden etap Sonaxem 0406 albo Perfect Finish.
Ale luka dla tego typu produktu na polskim rynku detailingowym została zapełniona polskim produktem i to jest najważniejsze.
Jak miałbym wybierać czy kupić/użyć PB czy SG to wybrałbym SG - głównie ze względu na cenę, zapach a te kilka procent różnicy w kryciu - dla przeciętnego kowalskiego nie będzie zauważalne.

Dziękuje za uwagę. Zapraszam do dyskusji, opinii, oceny co się w teście podobało a co nie, co brakło a co było nie spójne.
 

 

 

Spoiler

Na koniec dodam, że SG Glaze działa tak że...

...lakier jest tak śliski, że nawet ogórki spierd###ją :D
Dawno nie widziałem tak śliskiego lakieru po jakimś produkcie ;)

Filmik robiony tydzień temu po aplikacji SG na połowie klapy:

2017-12-28_12.45.44.jpg

 

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test ( jak zawsze zresztą ;D ).
Po przejrzeniu dokładnie wszystkich filmików faktycznie da się zauważyć minimalne lepsze krycie PB BH, z tym ze tak jak wspomniałeś 99% ludzi nie będzie miało zielonego pojęcia co gdzie dokładnie leży, więc również dałbym tutaj +  dla SG Glaze za dobry produkt w dobrej cenie.

Jak jeszcze nie miałem maszyny to nie ukrywam spodobał się PB BH (krycie rys, zapach, mega podbicie czerni), natomiast po zakupie DA zdecydowanie preferuje (jeśli nie mam full czasu) przelecieć auto one step żółtym Koch Chemie F5.01 i jest bajka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.