Skocz do zawartości

Volkswagen Up! by dareme89


dareme89

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dzisiaj Wam pokażę odgruzowywanie vw up! którego kupiliśmy kilka dni temu z Żoną. Poprzedni właściciel chyba od roku nie sprzątał w środku, w takim stanie pokazywał auto :D przekonała nas historia auta i stan powłoki lakierniczej, wiedziałem że odgruzować da radę wszystko :)

stan auta z zewnątrz:

zzGJukE.jpg

6Anh9uT.jpg

QrWdPC8.jpg

0OjHJhL.jpg

 

Zestaw do mycia: 

4djrwRN.jpg

nnZ8vmc.jpg

 

Najpierw apc od shiny garage i lecimy uszczelki i loga:

 

TESMXhA.jpg

jSBi9At.jpg

Pyvhuln.jpg

2OYsxDV.jpg

Nb3bVRf.jpg

 

Teraz felgi:
- monster wheel cleaner shiny garage

- adbl tire and rubber cleaner

7vWdIJY.jpg

bn4O3lN.jpg

 

Piana: wymieszane 50:50 snow foam good stuff +Snow White time shine

eh4OkOq.jpg

UJUbDtl.jpg

IAKy9fN.jpg

 

Nadkola wyszorowane szczotka wygrana tu na forum :)

 

pJ2IcAX.jpg

 

Mycie: szampon presta maxi sudzz

IJrRX5d.jpg

ReK7vpA.jpg

 

po myciu:

MZAKjCI.jpg

LJQlpIN.jpg

ZLNmPu5.jpg

 

zjeżdżamy do garażu, opony trochę się ubrudziły, zabieramy się za małe otarcia lakieru, gąbka bordowa scholl + scholl s17+

bnlEx3S.jpg

arclFzN.jpg

PHnjQtT.jpg

m3qyYqs.jpg

g8hLkGk.jpg

GOXN7bh.jpg

 

Teraz wosk: fusso soft

6IbtIqg.jpg

fXEw6cw.jpg

 

docieramy i ląduje qd od angelwax

K2JDWLF.jpg

 

szyby karcher window cleaner

 

KvQbDmm.jpg

 

pozniej glaco

 

6plFpw7.jpg

 

plastiki zewnętrzne: koch refresh cockpit care

 

dpPgRYx.jpg

nxFjGDG.jpg

6Ki1VB8.jpg

 

opony black mamba shine, Felgi sonax bsd

slA8iQR.jpg

jiZHBBq.jpg

 

niestety felgi są w czarnym macie i bsd to średni pomysł, macie pomysł co fajnego można na nie kłaść?

 

wnęki apc + sonax bsd

 

bE9wbGt.jpg

YwPdAoF.jpg

aE9S3fK.jpg

qdM269Q.jpg

 

i teraz stan środka :D:D:D 

hqMmrRz.jpg

DeAVHSD.jpg

ZVL7ern.jpg

AlC1FVK.jpg

FOZLdMW.jpg

5TM1hFO.jpg

on6pUz8.jpg

HT2swDl.jpg

Gjy1BIO.jpg

 

Zaczynamy od podsufitki ( auto od palacza elektrycznych papierosów ): karcher rm760 + mikrofibra

v8BMJpr.jpg

 

przejrzystość szyby w szyberdachu przed i po myciu karcherem

ttHWP7C.jpg

WiistG1.jpg

 

odkurzamy, oczywiście niezawodny zestaw ssawek w akcji

6HXTs6z.jpg

b4MPs9l.jpg

kp39OOH.jpg

 

czyścimy środek apc shiny garage, plasttiki wysmarowane kochem, fotele leather cleaner + gliptone, szyby karcher

7X0yHX5.jpg
 

środek na gotowo

TvDkSU2.jpg

Vtqy5dH.jpg

ytJEZVM.jpg

Zh9FCu7.jpg

B6oaV64.jpg

HhxIGYL.jpg

FYqz4Pw.jpg

8ZBjThx.jpg

 

I auto na gotowo:

aqhGk8z.jpg

mXQoWVt.jpg

EGSC35H.jpg

UYwmA4Z.jpg

tz4wtib.jpg

YysQ0VN.jpg

Ph8hwYu.jpg

cxOJKIE.jpg

Całość zajęła ok 7h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taki ekspres, to mega wypas :D Ja bym się pierdzielił lekko 2x tyle ;)

Dwa pytania:

1. Psikasz Mambę prosto na oponę? Przecież przez to masz jakieś kosmiczne zużycie ;)
2. Umweltplakette chyba nieaktualna? :D Ze złym numerem rejestracyjnym jest nieważna, można kupić aktualną za całe €5 i przykleić ładnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Widac ze od razu auto wyglada jak nowe jedynie co ja zauwazylem to na lakier przed piana i myciem nie poszedl zaden t@g oraz nic na lotna rdze. A moze akurat ma na sobie duzo tego badziewia. Pozatym na jednym zdjeciu z polerowania bodajże to bylo nadkole to przed usuwaniem otarc lakier wydaje sie byc w lepszym stanie niz po (sadze po odbiciu lampy) chodz moze to kwestia zdjecia 

 

Zycze duzo km bez awaryjności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki już odpowiadam na pytania:
1. Odnośnie szczotki to poszukam jakiś zdjęć później bo sam nie wiem co to za firma.
2. Co do kocha. To sprawdzone na innym aucie. Miałem inne wcześniej preparaty specjalnie do zew i różnicy w trwałości nie zauważyłem. W okresie wiosna lato miesiąc leży a w zimę to wiadomo ze zależy jaka pogoda.
3. Mamba na pierwsza oponę idzie spryskiwacz, rozprowadzał aplikatorem a następne opony już samym aplikatorem robię
3. Naklejki wszystkie zejdą z szyby bo blachy są jesCze po poprzednim właścicielu i zmienia się.
4. Co do polerowania to wina zdjęcia. Nie złapał ostrości. Rysy były miejscowo tylko ściągane typu gąbka w rękę i pasta, nie chciałem lecieć maszyny właśnie ze względu na niepełna dekontaminacje. Auto na wiosnę będzie polerowane i wtedy będzie robione zgodnie ze sztuka. A teraz po prostu miało być odgruzowana tak jak czas pozwoli :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dareme89 napisał:

To sprawdzone na innym aucie. Miałem inne wcześniej preparaty specjalnie do zew i różnicy w trwałości nie zauważyłem. W okresie wiosna lato miesiąc leży a w zimę to wiadomo ze zależy jaka pogoda.

proponuję zarzucić kocha typowo na zewnątrz i będziesz zadowolony, na chwile obecną dla mnie nr1 po gyeon trim... wydajność na bardzo wysokim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, dareme89 napisał:

Co do polerowania to wina zdjęcia. Nie złapał ostrości. Rysy były miejscowo tylko ściągane typu gąbka w rękę i pasta, nie chciałem lecieć maszyny właśnie ze względu na niepełna dekontaminacje. Auto na wiosnę będzie polerowane i wtedy będzie robione zgodnie ze sztuka. A teraz po prostu miało być odgruzowana tak jak czas pozwoli :)

No to wyjaśnione i zastrzeżeń  nie mam :D robota dobra teraz zeby zona dbała. Takie brudne auta sa fajne i nie fajne

 

Fajne bo widac efekt pracy jakie sie w nie wlozylo

Nie fajne bo tyle trzeba sie napracowac zeby osiagnac efekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znam tego up!. Nie kupiles go przypadkiem w Policach na krzyzowce w msciecinie w domku jednorodzinnyn. Wlascicielka nie byla.mloda dziewczyna o imieniu Magda. Jej ojciec nie jezdzil Infiniti czarnyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znam tego up!. Nie kupiles go przypadkiem w Policach na krzyzowce w msciecinie w domku jednorodzinnyn. Wlascicielka nie byla.mloda dziewczyna o imieniu Magda. Jej ojciec nie jezdzil Infiniti czarnyn

Ja go kupiłem już od kogoś innego, to co Ty opisujesz to mówisz o pierwszym właścicielu chyba :) jak masz jakieś ciekawe info to pisz na priv :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tego karchera natomiast robotę dla mnie robi ten płyn, zero smug i bardzo dobrze doczyszcza, na pewno o wiele lepszy od kilku płynów które są tu zachwalane i przetoczyły się prZez mój garaż



691bcf94de91416b355f06237a69eda0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynki nie używam na aucie tylko samego płynu. Docieram zawsze ręcznikiem papierowym chłonnym i nie ma problemu z mazami. Natomiast w domu jak używam maszyny do luster okien to po użyciu maszynki tez docieram małe paski ręcznikiem. Na pewno o wiele szybciej niż tradycyjna metoda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy super.
Nie rozumiem czemu przy takim arsenale produktów zabrakło troszkę prawidłowej kolejności ich użycia.
Zdecydowanie lepiej było wypędzlować auto po użyciu pre-washa zamiast ciorać piaskiem po lakierze (szczególnie przy wlewie paliwa).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Efekt końcowy super.
Nie rozumiem czemu przy takim arsenale produktów zabrakło troszkę prawidłowej kolejności ich użycia.
Zdecydowanie lepiej było wypędzlować auto po użyciu pre-washa zamiast ciorać piaskiem po lakierze (szczególnie przy wlewie paliwa).
 


Wszystko było podyktowane wygoda. Tak jak mówiłem na wiosnę będzie korekta wiec za bardzo się nie martwiłem o lakier. Mycie z zew to bardziej był dodatek po prostu, główny cel to był środek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.