Skocz do zawartości

Kierownica z alcantary


irol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz , a czy może być impregnat Colourlocka, czy tamten lepszy ?

Pytam , bo są takie zestawy z tej firmy (płyn do czyszczenia+impregnat+szczoteczka+mikrofibra)

16 godzin temu, paperson napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2017 o 11:43, e36ace napisał:

Do czyszczenia alkantary wystarczy apc w słabszym stężeniu a impregnacja hmm na kierownicy i tak długo nie pożyje

Tak z ciekawości , a co ożywi alcantarę jak już się trochę zużyję np. jaśniejsza w jakimś miejscu czy przytrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, irol napisał:

Tak z ciekawości , a co ożywi alcantarę jak już się trochę zużyję np. jaśniejsza w jakimś miejscu czy przytrze ?

Nic, mozesz wyczyścić żeby wyrównać kolor.
Kierownice z alcantary jak i fotele z niej mają to do siebie, że po jakimś czasie robi się z niej zwyczajna szmata i się przciera wyciaga, przebarwia.
Ładnie to wygląda ale troche nie praktyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 31.12.2017 o 18:18, Donik napisał:

Gozdziu masz rację ale w przypadku słabej jakościowo alcantary. Na kierownicy ma to rację bytu podczas używania dedykowanych rękawiczek, w innym wypadku to bezsens.

Dokładnie tak jak kolega napisał DOBRA JAKOŚCIOWO ALCANTARA. Często "tanie" firmy robią (obszywają kierownice) z podróbki alcantary. Samej oryginalnej alcantary jest kilka rodzajów, a do obszywania kierownic jest dedykowany tylko jeden rodzaj tzw multilayer. Trochę na ten temat już wiem, bo sam mam już obszytą kierownicę alcantarą. Na początku sam się dziwiłem, że niby wszyscy obszywają kierownice  z alcantary ale jeden zakład obszywa za 200 zł drugi 350 zł trzeci za 500 zł... skąd taka przepaść cenowa ??? Ano właśnie kto jak i czym obszywa... Na szczęście poczytałem trochę na ten temat i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem kierownicy obszytej oryginalna alcantarą multilayer. Długo niedługo, ale mam już jakieś 3-4 miesiące i nadal wygląda jak nowa. Trzeba regularnie czyścić ale są do tego dedykowane kosmetyki i to kilka minut. Ja do czyszczenia swojej kierownicy z alcantary używam tego zestawu: sklep.colourlock.pl/zestaw-do-czyszczenia-impregnacji-alcantary-tkanin Gotowy zestaw i się świetnie sprawdza.

jak ktoś ma ochotę trochę poczytać na temat rodzajów alcantary - czym obszyć kierownice, to podaje link (dość przejrzyście opisany) do tematu obszywania kierownicy alcantarą: mforum.com.pl/viewtopic.php?f=4&t=5759#p115828

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.