Skocz do zawartości

Mercedes V-klasse czarny 2016 - szybkie sprzątanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako użytkownik Forum czuję się wyróżniony mogąc przedstawić Wam moją pierwszą relację Wash&Wax.

Przedstawiony samochód to służbowa V-ka z 2016r., lakier czarny metaliczny.

Samochód niezapezpieczony żadną powłoką, myty ręcznie na jednej z lokalnych myjni - stąd brak wykończenia progów, wnęk i innych detali - za to plaka pod dostatkiem ;/

Z racji zbliżającego się wyjazdu miałem do wyboru: oddać auto na myjnię i kadzić się środkiem do kokpitu w aerozolu przez 2000km lub zrobić porządek samemu.

Czas i miejsce prac dość mocno ograniczone - spakowałem swoje graty i pojechałem rano na pobliski bezdotyk, potem sprzątanie wnętrza przed domem.

Łącznie prace zajęły około 4h - zdaję sobie sprawę że jest to relatywnie niewiele, widząc stan pojazdu, natomiast musiałem się liczyć z tym że prac w samochodzie jest na jedną sporą korektę, stąd nie skupiałem się nad niektórymi doskonałościami auta.

Użyte środki:

1. Dekontaminacja:

 - Prickbort,

 - ADBL Vampire Liquid.


2. Pre-wash + mycie właściwe:

 - mocno ograniczony czas - piana aktywna z myjni bezdotykowej, pędzelki ADBL do detali,

 - mycie na dwa wiadra, szampon Sonax, suszenie Fluffy Dryer'em.

3. Zabezpieczenie lakieru:

 - Sonax BSD.

4. Opony:

 - ADBL Tyre&Rubber Cleaner,

 - Sonax żel do opon

4. Mycie wnętrza:

 - pędzelki silikonowe ADBL,

 - pędzelki gąbkowe do nawiewów,

 - APC ExCeDe 1:10,

 - Nielsen Finesse.


Tak auto wyglądało na początku prac:

NrWAe6R.jpg

FXRuiP1.jpg


Pakujemy manatki i w drogę:

nHLmi68.jpg

Jesteśmy na miejscu:

bTHh3Tw.jpg


Mamy sobotę rano zatem muszę się śpieszyć zamin się ludzie zjadą na weekendowe mycie :)
Pianujemy:

fGB7bh3.jpg


Pędzelkujemy detale:


GtGSfWR.jpg


uRV6PGW.jpg


We wnęce wlewu paliwo aż grubo od skrystalizowanego AdBlue - lecimy z pędzelkiem:

nPfkp2o.jpg

U4XMc6l.jpg


Na kołach aż grubo:

FTzwJaG.jpg


Deironizer miał co robić na felgach:

Fdh1N4j.jpg


W międzyczasie domywam opony z Tyre&Rubber Cleaner'em:

qMcvF5A.jpg


Niestety nie mam zdjęć z deironizacji/odsmalania karoserii - zrobiła się 9 rano i Janusze z Grażynami na widok mycia auta przez dłużej niż 5 minut chcieli mnie zjeść :)
Nie obeszło się bez przytyków typu:

1kAetCQ.png


Nic - płukamy auto i wyjeżdżamy ze stanowiska:

D6WMqDu.jpg


Suszymy auto Fluffy Dryer'em, następnie mniejszymi fibrami - wnęki:

DxWJsIG.jpg

wz9Mb89.jpg

PlSUFHk.jpg

Jeszcze wneki tylnych wrót (ta klapa ma chyba z hektar):
Przed:

HlTbsnI.jpg

I po:

orMPIPi.jpg


Szybki rzut oka na koła - czysto, fajnie, zatem zabezpieczam Sonaxem Extreme + gąbkowe aplikatory:

X1d8hMn.jpg

oePZF15.jpg


Dobra, biorę się za wnętrze - panował tam lekki bałagan, ostatnio wiele osób jeździło tym autem, zaś lokalna myjnia na ten brud dawkowała solidne ilości Plaka ;/

8V81CCD.jpg


Błyszczące skóry od Plaka :|

nps8Ysc.jpg


Kolejne rzeczy do ogarnięcia:

1L2V3BJ.jpg

HWh9HFQ.jpg

sdm39nW.jpg


Wyciągam dywaniki z auta - z racji załadunku ograniczam się tylko do przedniej części wnętrza:
Przed:

ttF1jtt.jpg

I po (widoczne ciemniejsze miejsce to jedynie lekkie zawilgocenie):

Alwgx5I.jpg


Biorę się za wykładzinę wnętrza oraz fotele:

G2b0i3q.jpg

BQPXjqj.jpg


Nie zdecydowałem się na czyszczenie skór - miałem na stanie tylko dwa fotele, pozostałe były jeszcze gorsze :|
Po odkurzeniu:

peHP3J2.jpg


Po stronie kierowcy podobnie - tak było, procedura podobna do tej powyżej:

KDEL1He.jpg

Przy okazji biorę się za pedały - na pomoc przyszły silikonowe pędzelki oraz APC ExCeDe 1:10:

QCOYVvn.jpg

JVChcPx.jpg

wlPpbui.jpg


Progi wcale nie były lepsze - po przemyciu drzwi APC widać ile plaka leży na progach...

mPY4lfL.jpg


Nic, lecę z tematem:

OEdZisL.jpg


Aluminiowe dekory niestety dość mocno porysowane - zabrakło czasu na polerowanie Autosolem, póki co muszą zostać jedynie czyste:


6gflsZr.jpg


Jako dressing wybieram Nielsen'a Finesse plus aplikatory gąbkowe:

OZC5IQr.jpg


Efekt:

Xk9SSeN.jpg


Wspomniany wcześniej boczek drzwi po wymyciu APC oraz zaaplikowaniu Nielsen'a:

MT36pJh.jpg

THRgQNm.jpg

Detale również byly w słabym stanie - różnicę widać gołym okiem:

tght0Cj.jpg

4w9zgPL.jpg


Domywam przełączniki (tworzywa wyglądają na granatowe chociaż w rzeczywistości są czarne):

nLWwMDW.jpg

evB9Zqa.jpg


Boczek kierowcy:

8gBo2MC.jpg


Pędzelkowanie konsoli roztworem APC 1:10:

AQorHma.jpg


Suszenie:

LYDPsMx.jpg


Mycie kierownicy (w tym skóry delikanym stężeniem APC):

dhrGnkj.jpg


Wyszło tak:

tfteu2w.jpg


Czyszczenie kratek wentylacyjnych przy użyciu pędzelków gąbkowych:

35mTwO6.jpg


Finał (przepraszam za spalcowany ekran, w międzyczasie odbierałem rozmowę - na koniec poprawiłem):

4b1RXZj.jpg


Przenosimy się spowrotem na zewnątrz - jak widać, lakier jest w słabym stanie (bardzo miękki) - ma na sobie także kilka grubasów:

0P1CBTq.jpg


Jak wcześniej wspomniałem, jest to jedynie szybkie ogarnięcie auta - nie decydowałem się na przemycie karosierii rozcieńczonym IPA, tylko od razu aplikowałem Sonax'a BSD:

V1IvFHN.jpg


Na koniec dwa zdjęcia uzyskanego rezultatu:

wqKK79F.jpg

mwLEZEs.jpg


Oczywiście zdaję sobie sprawę że całość prac można było poszerzyć o dodatkowe operacje (polerowanie szyb Autogym'em, polerowanie listew Autosol'em, Koch NanoPlast Magic na zewnętrzne tworzywa) jednak czas mocno gonił :/
Samochód i tak czeka korekta - póki co robię co mogę aby auto wyglądało możliwie schludnie.
Dziękuję za poświęcony czas, mam nadzieję że relacja się spodoba.
Pozdrawiam!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na grubą robotę - teraz musisz iść za ciosem i pokazać, jak toczy się wojnę z plakiem w nowym aucie, żeby nie myślano, że odszczurzanie to domena tylko starych strucli. :D

Ja uważam, że czarny w BSD spoko wygląda i mam nadzieję na renesans tego siuwaksa. Wielu się podnieca ADBL SSW, a moim zdaniem to taki BSD na sterydach. :) A stary, dobry BSD doczekał się hejtu na emeryturze. Bezeceństwo! :D

Jak oceniasz dressing Sonaxa? Mam nadzieję, że nie wtopiłem polecając :D Bo ja go kocham po prostu. <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Michał126 napisał:

Jak oceniasz dressing Sonaxa? Mam nadzieję, że nie wtopiłem polecając :D Bo ja go kocham po prostu. <3

Gdzie ten żel można kupić? W sklepach internetowych nie widzę a i na stacjach w PL na których bywam jakoś nie wpadł mi w oko. Jedynie allegro...

Znalazłem w sklepie który mam niedaleko domu ale prawie 2x drożej niż w PL :) czy w pl też jest w zestawie z aplikatorem? Może ta gąbeczka taka droga :-]

https://www.forstinger.com/Produkte/AUTO/Reinigen-Pflegen/Aussen/Reifen-Felgen/SONAX-Xtreme-ReifenGlanzGel-250-ml.html?listtype=search&searchparam=Sonax&params=eJyVkk1uwjAQhTlKNSfID21hsqqQqLohNFHXkUkmrSUTp3aMSFHuXscJYtMA3Y3t-d68ZzvGwEfQxFT-pUkdeE6Zom9DugGc40ljGCDM_myYZTKuGy4rDVGMwXJCJ5NjEz71enN_Su_cOMv4ln1Syn8IIo7hMrJUeCe1MfsdqZ6b99ik-QumU6maNSdRgCX8BUKtZGFy21KWpGplKfiPVqyK3oG9OoSXdNVXj3eE1gnp2lb0VlDV8JIPIs8IshItL7QzsbwttBMfmtZcNKRelTS1BXfoR921CHb8SnA7Nx32N2zvQvsewjpOHlIHuVDeFY13Q6p1gRFSWbGjIxbTBBt8JuOXixj6eOLo2SJ0vwWhOlsJLi_TtDWNYw5MGBovajscjys65sIU1Kf3oq7rfgE0hwhO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88, widywałem go w sklepach typowo detailingowych, np. MrCleaner. A oprócz tego w motoryzacyjnych. Na 100% jest w Norauto. To jest to samo co w linku, ale ja kupiłem bez aplikatora. A drugi dostałem jako część nagrody z konkursu zorganizowanego przez Sonaxa na fejsie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal126, żel jest bardzo w porządku - warunek aby zrobić dobra przygotowke tj Tyre&Rubber Cleaner. 

Fredi88, szkoda że nie zgadalismy się wcześniej - w ubiegłym tygodniu jechałem przez całą Austrię w kierunku Słowenii, jakbyś miał po drodze to kupiłbym Ci w Polsce ten żel i dał na testy próbkę Autoglym'do szyb :/

Co do aplikatorów, są to ADBL-e - 10-pak za niecałe 10zl, są w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vangsta napisał:

Co do aplikatorów, są to ADBL-e - 10-pak za niecałe 10zl, są w porządku. 

Mam te aplikatory ;) śmiałem się tylko dlaczego cena 2xwyższa.

17 minut temu, vangsta napisał:

całą Austrię w kierunku Słowenii, jakbyś miał po drodze to kupiłbym Ci w Polsce ten żel i dał na testy próbkę Autoglym'do szyb :/

Sprawdź Hönigsberg na mapie. Następnym razem pisz :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.