Skocz do zawartości

Meguiar's Perfect Clarity 2-step Headlight Kit - polerowanie reflektorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałem Was prosić o opinię na temat produktu: Meguiar's Perfect Clarity 2-step Headlight Kit. Miał może ktoś z Was z nim do czynienia? Zastanawia mnie trwałość takiej regeneracji. Moje reflektory mają już 5 lat, nie są tragiczne ale idealne też nie są dlatego chciałem dokonać małej korekty wizualnej. A wiem z doświadczenia osób które znam że z polerką reflektorów różnie bywa. Znajomy kiedyż użył podobnego środka, pierwsza buteleczka do polerowania, druga to środek do zabezpieczenia. Pacjentem była Vectra C z 2006r i efekt był naprawdę rewelacyjny. Niestety po roku czasu lampy były do wymiany co tak zmatowiały że ledwo co było przez nie widać. Dlatego też wolę zapytać przed zakupem i użyciem bo nie chciałbym za chwilę wymieniać lamp na nowe bo to nie jest tania rzecz a ja jeżeli chodzi o reflektory to nie uznaję zamienników które często święcą wszędzie ale nie tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor posiada warstwę ochronną UV i jak ją zetrzemy, podczas regeneracji, to już będzie trzeba co roku ponawiac zabieg.
Jedynie naniesienie w formie lakieru środka UV uchroni przed tym.
Na twoim miejscu zabrał bym się za to jak już będzie taka konieczność.
Możesz spróbować użyć wosku do lakieru i wypolerowac. Ja kiedyś położyłem wosk z teflonem w Avensis i trochę to dało. Blask miały reflektory. Do następnego mycia...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja Wam pokażę o co chodzi ponieważ tak bez zdjęć to ciężko cokolwiek powiedzieć. Spójrzcie:

26d3977e3bd9.jpg
b4568c07dadc.jpg
3befcf1f7322.jpg
c407fa038d77.jpg

Nie wiem czy widzicie, starałem się zrobić zdjęcia tak aby było cokolwiek widać. Mam na lampach takie jakieś plamki które ciężko usunąć. Nie próbowałem tego robić żadną pastą polerską czy inną chemią ponieważ wiadomo że jest to reflektor i nie chcę go zniszczyć. Próbowałem zrobić to jedynie zwykłym płynem do mycia ale wszystko na nic. Myślałem żeby potraktować te lampy deironizerem VAMPIRE LIQUID od ADBL ewentualnie mam jeszcze inny dość fajny środek PRICK BORT MAC 124 tylko brakuje mi doświadczenia z reflektorami a nie chcę ich zniszczyć. Z lakierem wiem już jak się obchodzić i wiem co można stosować a czego nie i co może go uszkodzić a co nie natomiast z lampami pierwszy raz podejmuję tą walkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają jak ślady po owadach ale nie wiem na ile są one tylko powierzchowne a na ile te owady pozostawiły trwałe ślady. Nie wiem od czego to zależy ale niektóre owady potrafią wyrządzić spore szkody. Mam na zderzaki kilka takich przebarwień małych z którymi nic nie mogę zrobić. Podejrzewam że tylko papier wodny albo polerka dadzą radę bo zderzak w tym miejscu jest gładki jak szkło i żadne środki tego nie biorą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po rozbiciu się  owada o zderzak, lampę itd. pęka pancerz z którego wydzielają się soki, które robią tyle szkód.  Spróbowałbym najpierw usunąć to chemią, a jeśli to nie pomoże to pasta polerska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizel1982 A jesteś pewien, że to są plamy po ZEWNĘTRZNEJ stronie klosza?
Bo ja bym obstawiał, że to są plamy od środka po wilgoci, która najpierw się skropliła a potem ją trochę okurzyło i tylko wymycie klosza od środka tutaj pomoże.
Dla przykładu - na trochę większą skalę - plamy na kloszach moich lamp. Dopiero po umyciu od wewnątrz było idealnie.

Przed myciem:
CaHe5wC.jpg?1

Po umyciu:
VkByTTd.jpg?1
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.