Jump to content

Meguiar's Perfect Clarity 2-step Headlight Kit - polerowanie reflektorów


Recommended Posts

Witajcie,

Chciałem Was prosić o opinię na temat produktu: Meguiar's Perfect Clarity 2-step Headlight Kit. Miał może ktoś z Was z nim do czynienia? Zastanawia mnie trwałość takiej regeneracji. Moje reflektory mają już 5 lat, nie są tragiczne ale idealne też nie są dlatego chciałem dokonać małej korekty wizualnej. A wiem z doświadczenia osób które znam że z polerką reflektorów różnie bywa. Znajomy kiedyż użył podobnego środka, pierwsza buteleczka do polerowania, druga to środek do zabezpieczenia. Pacjentem była Vectra C z 2006r i efekt był naprawdę rewelacyjny. Niestety po roku czasu lampy były do wymiany co tak zmatowiały że ledwo co było przez nie widać. Dlatego też wolę zapytać przed zakupem i użyciem bo nie chciałbym za chwilę wymieniać lamp na nowe bo to nie jest tania rzecz a ja jeżeli chodzi o reflektory to nie uznaję zamienników które często święcą wszędzie ale nie tam gdzie trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Reflektor posiada warstwę ochronną UV i jak ją zetrzemy, podczas regeneracji, to już będzie trzeba co roku ponawiac zabieg.
Jedynie naniesienie w formie lakieru środka UV uchroni przed tym.
Na twoim miejscu zabrał bym się za to jak już będzie taka konieczność.
Możesz spróbować użyć wosku do lakieru i wypolerowac. Ja kiedyś położyłem wosk z teflonem w Avensis i trochę to dało. Blask miały reflektory. Do następnego mycia...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Może ja Wam pokażę o co chodzi ponieważ tak bez zdjęć to ciężko cokolwiek powiedzieć. Spójrzcie:

26d3977e3bd9.jpg
b4568c07dadc.jpg
3befcf1f7322.jpg
c407fa038d77.jpg

Nie wiem czy widzicie, starałem się zrobić zdjęcia tak aby było cokolwiek widać. Mam na lampach takie jakieś plamki które ciężko usunąć. Nie próbowałem tego robić żadną pastą polerską czy inną chemią ponieważ wiadomo że jest to reflektor i nie chcę go zniszczyć. Próbowałem zrobić to jedynie zwykłym płynem do mycia ale wszystko na nic. Myślałem żeby potraktować te lampy deironizerem VAMPIRE LIQUID od ADBL ewentualnie mam jeszcze inny dość fajny środek PRICK BORT MAC 124 tylko brakuje mi doświadczenia z reflektorami a nie chcę ich zniszczyć. Z lakierem wiem już jak się obchodzić i wiem co można stosować a czego nie i co może go uszkodzić a co nie natomiast z lampami pierwszy raz podejmuję tą walkę. 

Link to comment
Share on other sites

Wyglądają jak ślady po owadach ale nie wiem na ile są one tylko powierzchowne a na ile te owady pozostawiły trwałe ślady. Nie wiem od czego to zależy ale niektóre owady potrafią wyrządzić spore szkody. Mam na zderzaki kilka takich przebarwień małych z którymi nic nie mogę zrobić. Podejrzewam że tylko papier wodny albo polerka dadzą radę bo zderzak w tym miejscu jest gładki jak szkło i żadne środki tego nie biorą. 

Link to comment
Share on other sites

 Po rozbiciu się  owada o zderzak, lampę itd. pęka pancerz z którego wydzielają się soki, które robią tyle szkód.  Spróbowałbym najpierw usunąć to chemią, a jeśli to nie pomoże to pasta polerska. 

Link to comment
Share on other sites

dizel1982 A jesteś pewien, że to są plamy po ZEWNĘTRZNEJ stronie klosza?
Bo ja bym obstawiał, że to są plamy od środka po wilgoci, która najpierw się skropliła a potem ją trochę okurzyło i tylko wymycie klosza od środka tutaj pomoże.
Dla przykładu - na trochę większą skalę - plamy na kloszach moich lamp. Dopiero po umyciu od wewnątrz było idealnie.

Przed myciem:
CaHe5wC.jpg?1

Po umyciu:
VkByTTd.jpg?1
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.