Skocz do zawartości

Myjka z wlasnym zbiornikiem wody?


MyszuFF

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam garaz z dostepem do pradu ale bez wody, czy ktos moglby mi polecic jakies urzadzenie typu myjka cisnieniowa ale z wlasnym zbiornikiem wody? tak ze wystarczy tylko podpiac prad? -  na tyle mocna zeby sluzyla jako pianownica. chyba ze te wszystkie karchery moga czerpac wode z podstawionego obok zbiornika i nie musi to byc woda z sieci pod cisnieniem?? wtedy zorganizowal bym sobie jakis tank z woda i po problemie.

z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MyszuFF napisał:

Witajcie,

Mam garaz z dostepem do pradu ale bez wody, czy ktos moglby mi polecic jakies urzadzenie typu myjka cisnieniowa ale z wlasnym zbiornikiem wody? tak ze wystarczy tylko podpiac prad? -  na tyle mocna zeby sluzyla jako pianownica. chyba ze te wszystkie karchery moga czerpac wode z podstawionego obok zbiornika i nie musi to byc woda z sieci pod cisnieniem?? wtedy zorganizowal bym sobie jakis tank z woda i po problemie.

z gory dzieki!

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale kolega @Domel ma taką konstrukcję w swoim garażu. Gdzieś mi się na jakiejś jego fotce przewinęła duuuża beka i myjka.

EDYTA:

znalazłem:

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam beczkę, która zapełniam deszczówką. Początkowo myjka była zasilana "grawitacyjnie" i po zalaniu jej wodą "brak powietrza w przewodzie" działała bez problemu. Nie żaden hiper extra wynalazek, tylko zwykły parkside 100E czy coś takiego, ta mniejsza (większą  mam w piwnicy w domu ;)) Jednakże chciałem mieć tez ciśnienie z "węża", więc domontowałem zwykłą pompę i działa rewelacyjnie. Pompa i myjka są na jednym włączniku i da radę to obsługiwać :) Muszę domontować jeszcze wyłącznik ciśnieniowy na pompę i będzie działać idealnie. I z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że nie potrzebny jest hydrofor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BiałyGTi napisał:

Od seri k3 mozna ciagnac wode z osobnego zbiornika. Ale niech sie jeszcze ktos wypowie ja tylko pisze co czytalem 

Wlasnie doczytalem na stronie ze od modelu K3 mozna dokupic waz ("SH 5") i ciagnac wode z "wolnego zbiornika" .. pytanie czy ma to wplyw na cisnienie? na youtube myjki K3 z pianownica daja rade! (jesli chodzi o gestosc piany)

a niektore zrodla i o dziwo na stronie samego kärchera jest tez dostepny taki waz do myjki K2 - na necie jesli chodzi o K2 sa podzielone opinie .. niektorzy mowia ze mozna niektorzy ze nie bo pompa nie jest przystosowana do tego jak zaciagnie potwietrze i jest lipton...

wolalbym k2 niz k3 .. roznica w cisnieniu prawie zadna a w cenie widoczna.

7 minut temu, Dreamer42 napisał:

Ja mam beczkę, która zapełniam deszczówką. Początkowo myjka była zasilana "grawitacyjnie" i po zalaniu jej wodą "brak powietrza w przewodzie" działała bez problemu. Nie żaden hiper extra wynalazek, tylko zwykły parkside 100E czy coś takiego, ta mniejsza (większą  mam w piwnicy w domu ;)) Jednakże chciałem mieć tez ciśnienie z "węża", więc domontowałem zwykłą pompę i działa rewelacyjnie. Pompa i myjka są na jednym włączniku i da radę to obsługiwać :) Muszę domontować jeszcze wyłącznik ciśnieniowy na pompę i będzie działać idealnie. I z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że nie potrzebny jest hydrofor :)

Dziekuje koledze za odpowiedz, podziwiam, ale takiego "zombie" chcialbym uniknac hehe .. do tego jeszcze dochodzi mi koszt pompy itd.. to juz wolalbym kupic wysoki model karchera ktory moze chodzic na "wolnossaku" =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa  każde włączenie myjki MUSI odbyć się po zalaniu myjki by pompa  ani sekundy nie chodziła na sucho ...wiesz zapisy w instrukcji i takie tam późniejsze stresy i nerwy przy egzekwowaniu praw konsumenta;) 

Jeśli dokupisz nawet wąż Karchera , to i tak musisz go najpierw "zalać" wodą , a to niewygodne. Jeśli już ma być tanio i nadal bezpiecznie dla myjki , to jak wielokrotnie o tym pisałem woda musi być dostarczona do myjki w sposób grawitacyjnie , czyli beczka z wyprowadzonym na dole kranem i wężem 3/4" stojąca na podwyższeniu (im wyżej tym lepiej) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz, że przy K2 szybko dostawisz pompę :) Taka podstawową pompę można wyrwać za 100pln, co nie jest jakimś mega wydatkiem. Z zombie nic tutaj nie ma. Sama pompa może chodzić i chodzić, będzie po prostu mielić wodę i tyle, nie wytworzy takiego ciśnienia, żeby rozerwać wąż.  Ot fizyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, powalla napisał:

Taaaa  każde włączenie myjki MUSI odbyć się po zalaniu myjki by pompa  ani sekundy nie chodziła na sucho ...wiesz zapisy w instrukcji i takie tam późniejsze stresy i nerwy przy egzekwowaniu praw konsumenta;) 

Jeśli dokupisz nawet wąż Karchera , to i tak musisz go najpierw "zalać" wodą , a to niewygodne. Jeśli już ma być tanio i nadal bezpiecznie dla myjki , to jak wielokrotnie o tym pisałem woda musi być dostarczona do myjki w sposób grawitacyjnie , czyli beczka z wyprowadzonym na dole kranem i wężem 3/4" stojąca na podwyższeniu (im wyżej tym lepiej) .

Zrobilbym tak na logike czy producent zaleca czy nie, natomiast dalej sie zastawnawiam czy K2 wystarczy czy musi byc K3 - cisnienie maja takie samo praktycznie .. a cena 2 razy wieksza .. za wszystkie dodatki ktorych i tak nie potrzebuje!

3 minuty temu, Dreamer42 napisał:

Zobaczysz, że przy K2 szybko dostawisz pompę :) Taka podstawową pompę można wyrwać za 100pln, co nie jest jakimś mega wydatkiem. Z zombie nic tutaj nie ma. Sama pompa może chodzić i chodzić, będzie po prostu mielić wodę i tyle, nie wytworzy takiego ciśnienia, żeby rozerwać wąż.  Ot fizyka...

mozesz jakis link podrzucic do takiej pompy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na alle poszukać WZI250 IBO. Ja kupiłem w Castoramie na wyprzedaży, jak pamiętam "Pompa na-powierzchniowa Malec pompy.pl QB60" właśnie za 100zł. Możesz tez zerknąć w Tesco, tez mieli teraz na wyprzedaży ciekawe "pompy ogrodowe", nawet hydrofory ;) Jeszcze się okaże, że na początek sama taka pompa wystarczy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Funkcję zaciągania maja myjki od k4

Ja wspomagam sie hydroforem gardena

 

Nie skromnie powiem, ze to jedna z moich bardziej udanych konstrukcji ;)

Masz pytania to wal, chętnie pomogę i doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.