Skocz do zawartości

Jakiej korekty wymaga mój lakier ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej korekty wymaga mój lakier?

 

Domyślam się że są to ślady po myjni automatycznej. Jakie środki chemiczne polecacie do usunięcia tych rys? Czy wystarczy polerka PRLR* czy musi być jakaś maszyna?

 

kolor auta - brąz mocca efect perłowy C8Z; niektórzy myślą że to czarny :)

 

 

 

*PRLR - Prawa Ręka, Lewa Ręka :D

passat800.jpg.126fd4db938861346991812b3e9c77c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe swirlsy -pozostałości po myciach . Myślę ze wystarczy ćpowinna glinka i jakaś wykańczająca pasta typu Meguiars SwirlX ,Poorboys SSR1, 3M Ultrafine. Najlepiej maszyną rotacyjną/DA ale maszyna PRLR tez sie nada ale będzie mocno sie nadwyrężać :). Na to polecam jakąś politurę która wyciągnie ładną głębię z lakieru. O cleanerze i wosku/salancie nie wspominam bo to chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Marco ma rację.

 

Powinna sobie z tym poradzić najdelikatniejsza pasta no i potrzebne będzie dobre zasilanie maszyny PRLR ;)

 

Ewentualnie możesz się zaopatrzyć w dwa rodzaje aplikatorów z miękkiej i twardszej gąbki wtedy tam gdzie nie poradzi sobie miękka gąbka jedziesz twardszą a po niej znowu miękką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Użyłem dziś pierwszy raz 3 kolorowego aplikatora Zaino, z jedną stroną twardszą. Nie wyobrażam sobie teraz pracy ręcznej z jakimkolwiek innym. Po całym aucie zrobionym Lime Primie w ogóle się nie zmeczyłem, jak robiłem żóltym Megsem to ręce odpadały po 3 panelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, podaj jakiegoś linka do tego aplikatora. Gdzie w W-wie (lub wysyłkowo) można go kupić?

 

Kiedy będę wiedział, że należy użyć strony agresywniejszej? Po czym poznać że delikatna nie da rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To co podał aro_77,dokładnie. W CarSpa dostaniesz, i na Bodycha. Jeszcze jest w ofercie tego sklepu : http://go4shine.pl/.

 

Zrób sobie dwa testowe panele, zobaczysz czy korekcja osiągnięta na miękkiej stronie będzie ok,jak nie to jedziesz z twardą,choć ja do cleanerów czy past ściernych nie zamierzam nawet próbować miękkiej,szkoda mojego zdrowia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiars SwirlX ,Poorboys SSR1, 3M Ultrafine - jakie są różnice pomiędzy nimi?

Która z nich najlepsza do ręcznej aplikacji?

różnią się przede wszystkim producentem, każdy ma swoje upodobania co do kosmetyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę użyć następujących kosmetyków w tej kolejności:

 

1. Aktywna piana Dimer (zakupiona jakiś czas temu)

2. Szampon Karcher (zakupiona jakiś czas temu; mycie na 2 wiadra); a może lepiej od razu GoldClass???

3. Osuszanie ręcznikiem z mikrofibry (JanNiezbędny do podłogi)

4. Oczyszczenie dolnej partii auta – Poorboy’s World Bug Squash

5. Glinka do Temachem biała + lubrykant z szamponem

6. Swirlx

7. Dodo Juice Lime Prime Lite

8. PB BlackHole lub Meg’s DC2 - który lepszy dla maksymalnego „wet look”?

9. czy na to jeszcze jakaś dodatkowa politura?????

10. jaki nienajdroższy wosk na lato z maksymalnym „wet look”? Meg’s #16 czy jakiś inny? a może lepiej jakiś sealant? (na zimę to chyba Collinite no. 476)

11. a potem mycie co tydz. GoldClass-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2. Szampon Karcher (zakupiona jakiś czas temu; mycie na 2 wiadra); a może lepiej od razu GoldClass???

 

Ja GoldClassa używam tylko po woskowaniu, szkoda mi porządnych markowych szamponów do mycia zapuszczonych aut które i tak będa polerowane itp. Zwykły marketowy Nigrin sprawdzi się tu równie dobrze,a jest dużo tańszy.

 

8. PB BlackHole lub Meg’s DC2 - który lepszy dla maksymalnego „wet look”?

 

Bierz Blackhole, lakieru nie masz zapewne w idealnym stanie, Swirlem za dużo korekcji nie zrobisz, więc chociaż wypełniacze w BH troche poprawią wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Dodo Juice Lime Prime Lite

8. PB BlackHole lub Meg’s DC2 - który lepszy dla maksymalnego „wet look”?

Nie wiem czy LP jest konieczny jesli stosujesz PB BH. Poorboy's Black Hole zawiera cleaner, trochę wypełniaczy i odrzywkę.

Do jasnych lakierow detykowany jest PB White Diamond, do ciemnych PB Black Hole. W przypadku srebrnego lakieru lepiej wybrac ten pierwszy.

9. czy na to jeszcze jakaś dodatkowa politura?????
Raczej nic to nie da.
10. jaki nienajdroższy wosk na lato z maksymalnym „wet look”? Meg’s #16 czy jakiś inny? a może lepiej jakiś sealant? (na zimę to chyba Collinite no. 476)
Np, Poorboy's Natty's Red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze mam prawie identyczny zestaw, jak zaproponowany przez Ciebie, tylko czasu brak :(

 

1/2. Mycie - nie mam aktywnej piany, szampon TW Platinum + PB APC

3. Oszuszanie - Jan Niezbedny Mikrofibra z dlugim wlosiem 60x60 ;)

4. Oczyszczanie dolnej czesci auta - Auto Glym Intensive Tar Remover

5. Glinka, biala (ale nie od Temachem), jako lubrykant szampon z woda

6. SwirlX

7. Poorboy's White Diamond (mam tez SRP, ele po SwirlX pojdzie PB WD)

8. Wosk PB Natty's Red

9. Pozniejsze mycie Zymol Auto Wash

 

Kolor auta - bialy.

 

[ Dodano: 24 Marzec 2010, 14:30 ]

Lakier jest prawie czarny - foto w pierwszym poście, czyli BH.
Na pierwszy rzut oka wydawalo mi sie ze jest to zdjecie srebrnego w mocnym swietle (duza przeslona) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. Wosk PB Natty's Red

Nie wiesz może czy daje lepszy "wet look" niż Meg's #16? Jak z jego trwałością?

 

9. Pozniejsze mycie Zymol Auto Wash

Czy masz porównanie z GoldClass? Bo cenowo to ponad 2x droższy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jeszcze nie testowałem w praktyce tego zestawu (leży grzecznie i czeka na dzień wolnego czasu i dobrej pogody) :(. Po prostu na te produkty się zdecydowałem.

Jeśli chodzi o Natty's Red to wybrałem go jako wosk na lato. Zależy mi na jak najlepszym efekcie i kuriozalnie na tym by wosk nie był trwały - woskować zamierzam raz na miesiąc. Z powodu dużej trwałości odrzuciłem 476 i #16.

Jeśli chodzi o szampon warto spojrzeć na stopień skoncentrowania, mimo wyższej ceny Zymol Auto Wash czy DJ BTM są opłacalne bo są mocno skoncentrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.