Skocz do zawartości

Od czego zacząć? Focus '04


NiKONmm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niedługo zaczynam urlop, który mam zamiar spędzić przy moim aucie. Lakier oprócz hologramów, swirli itp., ma a wiele większe mankamenty. Troszkę poczytałem na forum i wybrałem zestaw Mezerny FG500 + PF2500 + SF4000. Nada się? Pewnie przydadzą się też jakieś pady do polerki, ale pytanie jakie? Domieszam też u lakiernika lakier na ew.wypełnienia, ale czy znajdę jakiś poradnik jak to zrobić? Czy lakier bezbarwny będzie też podtrzebny? Na pewno przyda się też papier ścierny, ale też nie mam bladego pojęcia jaki i gdzie go dostać?

Mam jeszcze problem z przednimi reflektorami, które są ewidentnie zabrudzone od środka. Da się coś z tym zrobić?

Co do dekontaminacji mam już wtępnie wybrany zestaw, ale to w innym dziale poddam dyskusji jak już skompletuje całą listę.

Poniżej parę fotek obrazujących opłakany stan.

nr8R4D5.jpgGMHb4m3.jpgKFdmBVu.jpgJXV0CaY.jpgJLiCjJI.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NiKONmm napisał:

Spoko. Właśnie chciałem się dowiedzieć co mogę, a czego na pewno się nie da. Co do samego zderzaka to podejrzewałem, że nie da rady. Z resztą też jest tak tragicznie?

Wydaje mi się, że ze zderzakiem nie powinno być problemów. Delikatnie zacznij papierem ściernym 2000 do 2500 i Mezerna FG500 + PF2500 + SF4000 do wykończenia. Zmyj te okropne zaprawki i prawidłowo dobierz kolor. Zanim cokolwiek zaczniesz robić poświęć trochę czasu na zwyczajne filmy na YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=fntHSNxi5g0&t=47s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK Robiłem kiedys korekty lakieru na moim uwczesnym aucie, Polo 1990. Używałem jakiejś takiej marketowej pasty "sonax" i polerowałem ręcznie. Efekt był dla mnie zawsze zadowalający ale zawsze chciałem czegoś więcej jeszcze, dlatego jestem teraz tutaj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zrób korektę taką na jaką pozwolą Ci umiejętności. 

Na Twoim miejscu kupiłbym dwie pasty z Koch'a. Heavy Cut i Antihologram. Pady wg uznania twardy, średni i miękki. Nie mając doświadczenia nie zabieraj się za papier ścierny.

Dobierz też lakier żeby zrobić wyprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Złożyłem sobie zestaw kosmetyków. Zerknijcie czy jest ok ;)

  • ADBL APC Pro
  • ADBL Cola Shampo
  • ADBL Tar & Glue Remover
  • ADBL Vampire Liquid
  • ADBL Yeti Cherry Ice Cream
  • Rain-X Rain
  • ValetPRO Yellow Poly Clay Bar
  • Koch Chemie GmbH Heavy
  • Koch Chemie Hochglanz Antihologramm
  • IPA

Nie wiem czy jest potrzebny jeszcze jakiś cleaner czy nie. Nie mam jeszcze pomysłu na wosk i dressing do plastików.
Styknie taki zestaw na start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powyższe produkty się sprawdzą. Masz wszystko żeby przeprowadzić bdb dekontaminację.
Jeśli chcesz troszkę zaoszczędzić i kupić dressing do opon i zarazem do tworzyw zewnętrznych to kup sobie Koch PlastStar.
Co do zabezpieczenia to wszystko zależy od Twoich preferencji, oczekiwań. Musisz się zastanowić czy ważna jest dla Ciebie trwałość czy look.
Jeśli trwałość to weź Fusso z Soft99, Troszkę lepszy look Ma King Of Gloss lub Kiwami z tej samej firmy. Fajny jest też dedykowany cleaner do tych wosków. Podbije Ci głębię lakieru.
Jeśli chcesz zaszaleć to polecam HDC z Zymola i Carbon. Wosk naturalny, troszkę zapomniany ale robiący wielkie wow na lakierze. Nie zrażaj się ceną. Wydajność jest niesamowicie ogromna. Możesz kupić też sampler który na długo Ci wystarczy.
Kolejną opcją jest zabezpieczenie polimerem, powłoką itd,itp. Spójrz sobie na produkty Sonax. Fajne,trwałe i przyjemne.
Nikt nie doradzi Ci co wybrać. Kieruj się rozumem i sercem(portfelem).

Co do NW. RainX to świetny produkt ale na szybie czołowej za długo nie poleży. Miej tego świadomość. Może lepiej zainwestować w Glaco Ultra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.