Skocz do zawartości

Usuwanie piasku i sierści


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

 

Mam do was pytanie, jak sobie radzicie z piaskiem w tapicerce podłogowej, ostatnio miałem przyjemność odkurzać peugota 406, odkurzałem go dwie godziny a efekt i tak był mizerny, macie na to jakiś sposób czy po prostu odkurzacie tak długo aż piasku nie będzie.

 

Najbardziej nie przepadam za odkurzaniem samochodów francuskich, a lubie odkurzać np.audi, bmw a volvo to już bajka, w tych samochodach może być wysypane wiadro piachu a raz się przejedzie odkurzaczem i już czysto ;)

 

A i jeszcze pytanko dotyczące sierści, oprócz szczotki gumowej to macie coś dobrego do jej usuwania ?

 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o piasek, to nie wiem na czym może polegać problem, być może słaby odkurzacz.

 

Sierść można również ściągać szczotka miedzianą, ważne żeby miała gęste i cienkie druty albo zwykłą gumową rękawicą przy tarciu włosy będą do niej przywierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może prowadzenie przed ssawką odkurzacza jakiejś szczotki podbijającej piasek do góry by pomogło. Ewentualnie delikatne zwilżenie materiału, aby włókna straciły trochę na sprężystości i łatwiej wypuszczały piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może prowadzenie przed ssawką odkurzacza jakiejś szczotki podbijającej piasek do góry by pomogło. Ewentualnie delikatne zwilżenie materiału, aby włókna straciły trochę na sprężystości i łatwiej wypuszczały piasek.

zwilzać przed odkurzeniem nie polecam-zrobi sie jeszcze wieksze błoto

polecam zaopatrzyć sie turbo szczotkę i mocny odkurzacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz który posiadam to Karcher NT 361 Eco więc myślę że wina odkurzacz to to nie jest, hmm może bym dokupił do niego tą turbo szczotkę ale z tego co wiem to ona jest dobra do usuwania sierści a nie piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo szczotka jest idealna do takiej roboty,ja posiłkuje sie nią własnie w tedy kiedy jest kupa piachu-jak bedziesz kupował poprzez allegro wez najtansza(i nie musi byc przypisana do twojego odkurzacza,wystraczy przejsciowke dorobić) niczym one sie nie róznią,działanie jest to samo-jak chcesz zainwestować to są elektryczne(ja posiadam taka ale do dywanów)to maja swoj naped i w tedy dzialanie i efekt jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak oglądałem turbo/elektroszczotki to są one wszystkie raczej szerokie wiec może być kłopot z dostaniem się do zakamarków na podłodze... Np podstopnica na lewa nogę ma zazwyczaj szerokość ok 12cm wiec elektroszczota nie będzie przylegać cala powierzchnią. A może wcale nie musi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sierści polecam szczotkę z gumowym "włosiem" - mam malamuta i problem sierści w aucie znam z autopsji. :) Taka szczotka fajnie ściąga z tapicerki sierść, którą potem łatwiej odkurzyć.

A co do turboszczotek, to rzeczywiście Rainbow ma w zestawie taką małą, specjalnie zrobioną do odkurzania tapicerek .Właśnie przymierzam się do "wypożyczenia" starego, wiernego Rainbow'a od rodziców żeby porządnie oba auta wyodkurzać po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde tylko że myślę że może być problem z połończeniem tej turbo szczotki z rurą od odkurzacza Karcher

dopasować zawsze idzie-castorama lub inny podobny sklep oferuja rózne rurki np do wody a jak nie dobierzesz kupisz mniejsza a róznice obkleisz tasma i bedzie dzialać

ja uzywam turbo szczotke o szerokości 20 cm a reszte (niedostepne miejsca) śćiagam giętką koncówką(allegro aukcja 944101451)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Do sierści polecam szczotkę z gumowym "włosiem" - mam malamuta i problem sierści w aucie znam z autopsji. :) Taka szczotka fajnie ściąga z tapicerki sierść, którą potem łatwiej odkurzyć.

jestem ciekaw czy z takim czymś byś sobie poradził-klient przyprowadził mi 17 letniego golfa z taką tapicerka,sierść powbijana warstwami -stosowałem wszystko,tasma klejąca,turboszczotka,szczotka z własnym napędem,reczne wydłubywanie,szczotka o twardym włosie-pare godzin mi to zajeło ale wszystkiego niestety nie udało mi sie wyciagnać-klient po obejzeniu był i tak zadowolony bo juz myslał ze nic sie z tym nie da zrobić

DSC00066.JPG.f75718ef633c5c1762e543c03a191e4d.JPG

DSC00071.JPG.abcf337f28bb8cd49a86f1a1544c0569.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.