Skocz do zawartości

Hologramy po Farecli G10 i polerce maszynowej


Gość Woody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na tym forum. jakiś tydzień temu obtarłem (nie ze swojej winy) auto przy sporej prędkości o żywopłot. Pozostały na lewym boku bardzo płytkie rysy ciągnące się przez całą długość auta. Większość z nich usunąłem Fareclą G10 i polerką obrotową z gąbką czarną. Niestety pod słońce widać że powstały hologramy. Czy da się je teraz usunąć i jeśli tak to czym ? Dodam że przeglądałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę bardzo dziwne bo G10 to finishowa pasta/mleczko i na czarnym padzie absolutnie nie powinno zostać śladów. Moze powierzchnia była słabo oczyszczona,brudny /zaschnięty pad ,może jakaś nie do konca czysta woda?? Tak gdybam bo taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Przecież G10 jest do usuwania niedoskonałości po pracy G3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem jeszcze raz spracowałem całą pastę tak że powierzchnia była całkowicie przezroczysta i hologramy są trochę mniejsze ale dalej są :( Nie ma w ofercie Farecli jakiegoś odpowiednika tej pasty 3M z żółtym korkiem ? W sklepie mają tylko duże butle po 120 zł a ja nie potrzebuję aż tyle :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
(nie ze swojej winy) auto przy sporej prędkości o żywopłot.

 

Źle rósł?? :lol:

 

Nie mogłem się powstrzymać. :)

Jeżeli nie chcesz wydawać 120zł to spróbuj na czarnym padzie do g10 dodać troszkę g3. Wiadomo że nie jest to łatwa pasta nie posiadająca wad ale niewielkim kosztem nic innego mi nie przychodzi do głowy. Lub przy g10 zmień pad na twardy. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem jeszcze raz spracowałem całą pastę tak że powierzchnia była całkowicie przezroczysta i hologramy są trochę mniejsze ale dalej są :(

 

Skoro porobiłeś hologramy używając G10 to odpuść sobie polerowanie... udaj się do kogoś kto to zrobi profesjonalnie, lub zmień polerkę na DA ;)

 

Ps. przejrzyj forum, jest tam podręcznik dla początkującego jak należy polerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Taktyka dziwna bo dziwne żeby g10 dawało hologramy, może troszkę pyłu jakiegoś tam było i dlatego powstały.

 

mój tok myślenia:

skoro hologramów nie było a są, g10 je usuwa (a nie sprawia że jest ich więcej) ale bardzo powoli. Stąd wniosek że g10 ich nie zrobiło tylko jakiś pył, brud itp.

skoro g10 ich nie likwiduje to znaczy, że trzeba coś intensywniejszego, prawda?

Myślę że dodanie g3 zwiększy intensywność ścierania. Wyprowadzimy w ten sposób głębokie hologramy a następnie samym g10 zrobimy lusterko. Potraktowałem hologram jak skupisko drobnych rysek jednak za grubych dla g10. Nie widzę innego wytłumaczenia.

 

 

Wiem, że to faktycznie zabrzmiało dziwnie z tym g3 po g10, ale wydaje mi się, że w tym wypadku może zadziałać.

 

No chyba że się mylę...co się zdarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdzieś widziałem filmik na YT jak porównali jakie zniszczenia powstają na myjniach. Porównywali ręczną,bezdotykową i szczoty. I co? najbardziej porysowane auto było po bezdotykowej! Wystarczy ze przy ściąganiu wody używają ściągaczek ,a potem wycierają jakimiś starymi gałganami... Na ręcznej jest to samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem filmik na YT jak porównali jakie zniszczenia powstają na myjniach. Porównywali ręczną,bezdotykową i szczoty. I co? najbardziej porysowane auto było po bezdotykowej! Wystarczy ze przy ściąganiu wody używają ściągaczek ,a potem wycierają jakimiś starymi gałganami... Na ręcznej jest to samo .

czyli najlepsze okazały się szczoty? :D fajny test (pewnie sponsorowany).

Co do bezdotykowej to nie jest już wina myjni tylko osuszającego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.