Skocz do zawartości

Hologramy po Farecli G10 i polerce maszynowej


Gość Woody

Rekomendowane odpowiedzi

Szczoty delikatniejsze niż mycie bezdotykowe ?

No gratuluję panom z 5th gear po raz kolejny rzeczowego programu.

Nie ma co , to musza być angole.

 

Osobiście polecam jak najbardziej mycie bezdotykowe jako mycie wstępne + ew. ręczne mycie zasadnicze.

Osuszanie - mała rundka autem ze stosowną prędkością załatwia sprawę ;)

 

 

P.S.

To ujęcie z maską traktowaną szczotą jest the best :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wracając do hologramów, to da się je usunąć trwale, czy po kilku myciach powrót?

Pewnie, że się da! Jeśli dobrze myjesz. Poczytaj, jest taki temat coś w stylu "jak długo utrzymujecie efekt bez rys" czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi czy po ich "usunięci/wypełnieniu" itp. to czy po myciu wychodzi to z powrotem. Przeglądam forum, uruchamiam szukaje (pewnie słabo) ale nie mogę znaleźć tematu podobnie brzmiącego -> "jak długo utrzymujecie efekt bez rys" :) Jedna wizyta w myjni ręcznej i same problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hologramy powstają przez nieumiejętne polerowanie. Usuniesz je po polerowaniu :)

A podczas mycia, tego nie zrobisz.

 

Link do tematu : Jak długo utrzymujecie efekt bez swirlsów ?

 

EDIT:

Rozumiem, tylko jeżeli byś zachował ostrożność to byś tego nie zrobił. Po polerce, do osuszania auta nie używaj ściągaczek gumowych, tylko mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powstały po gumowych ściągaczkach... Ja nie myłem auta - zaufałem przysalonowej myjni VW :/. Usuwać będzie firma detalingowa, tylko pytałem się czy po myciu nie będzie nawrotu. Wiem, że myciem się nie usuwa! :)

 

A oceniając niedoskonałości pod względem upierdliwości usuwania itp. to hologramy jak stoją?

 

UP@ dzięki za linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oceniając niedoskonałości pod względem upierdliwości usuwania itp. to hologramy jak stoją?
Są najprostsze i najszybsze do usunięcia. To bardzo płytkie zarysowania.

Takie niedoskonałości usuwa się słabą pastą na finishowym padzie.

Gdzieś było porównanie co jest co...ale nie mogę znaleźć...

A no oczywiście ze w FAQ... http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 8810#38810

Ale po co tam zaglądać...

Ale żeby była jasność: hologramy to defekty powstające po obróbce powierzchni lakierowanej gruboziarnistymi pastami-naturalnym krokiem jest wykończenie (i ich usuniecie) pasta i padem finiszowym.

Tak wiec:

U mnie powstały po gumowych ściągaczkach...
jest niemożliwe. To co jst na lakierze Twojego auta to poważniejsze defekty,po prostu głębsze zarysowania. Sciągajkami można narobić naprawdę fajne kuku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nowe, po 1 myjni są takie smugi które widać tylko w słońcu->więc wygląda to na hologram... Mi się zdaje, że po ściągaczkach, mieli jeszcze gąbki, nie wiem za bardzo czego tam jeszcze używali...

 

Po tym temacie z linku poznałem, że to hologramy (najpierw widziałem temat, później zobaczyłem auto i się załamałem), wygląda właśnie na coś w tym stylu... Nie było tego, dopiero po myjni z gąbkami, ściągaczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.