Skocz do zawartości

Renault Megane Brak efektu po polerce


jarko85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabrałem się za odświeżenie lakieru w moim renault megane umyłem karoserie szampon aktywna piana, glinka później mycie ( pisze w skrócie co było robione ). Przyszła pora na polerkę i tu mam problem. Użyłem pasty Manzerna 1100 na białym padzie, futro też poszło w ruch  i brak efektu. Ja nie oczekuje cudów bo na lakierze widać odpryski ale na Waszych fotkach zawsze jest różnica między polerowanym elementem a starą powłoką. Podaje link do fotki jak mi to wyszło https://zapodaj.net/93d4a109dcd36.jpg.html  Do miejsca gdzie jest czarna kreska polerowałem, natomiast dalej jest "stary" lakier. Co robię źle? Dodam że dopiero zaczynam przygodę z detailingiem wiec proszę o wyrozumiałość.

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w sumie może to być taka błaha sprawa....coś tam dociskam tylko jak to zawsze bywa na początku człowiek robi asekuracyjnie żeby czegoś nie zepsuć....spróbuje jutro jeszcze raz i dam znać, a powiedzcie mi czy ta moja polerka do czegoś się nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wymyje się przy rzadkiej paście finiszowej, trochę po odtłuszczeniu, a trochę pewnie zostanie, można się punktowo wspomóc wykałaczką, ewentualne resztki zejdą przy kolejnym myciu/deszczu.

Zauważalne odpryski przed polerką pastą tnącą warto sobie pozaklejać "kropkami" klejącej taśmy polerskiej, aby tego uniknąć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@jarko85maszyna którą masz - ma moc:) Pad wybrałeś dobry, pasty nie znam ale jest tnąca więc powinna dawać radę. Myślę że Twój problem wynika głównie z siły nacisku maszyny. Przyłóż się chłopie, dociśnij Rupesa i powinny pojawić się efekty.

PS: nie żałuj pasty - w etapie cięcia, pasty używa się najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z Waszych rad i powiem tak: Rzeczywiście impregnowanie pada dużo daje....polerka nie skacze po lakierze tylko o wiele lepiej się prowadzi. Docisnąłem maszynę i w miejscu tam gdzie był chropowaty lakier ładnie zrobił się gładki i szklisty aczkolwiek grubsze rysy zostały...pewnie bez papieru ściernego się nie obędzie. W linku zdjęcie drzwi po zabawie polerką. Proszę o uwagi rady krytykę :)   https://zapodaj.net/1effb3eeedebc.jpg.html

Dodam jeszcze swoją uwagę, robiłem to padem 150mm ale dla mnie jest zdecydowanie za duży. Jakoś ciężko się "skupić" na konkretnych miejscach podczas polerowania że tak się wyrażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, jarko85 napisał:

Później wosk i mówicie że będzie jeszcze lepszy efekt?

pewnie ze tak niebo a ziemia bedzie. I tak jak pisze kolega wyzej po cieciu przetrzyj powierzchnie IPA ze dwa razy i ogarnij jeszcze średnia gąbka z pasta typu finish wtedy bedziesz mial efekt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.