Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

SONAX Xtreme Cockpit

Tenzi TopEfekt KOK

Nielsen Finesse

Sonax Uciążliwa aplikacja, smugi.

Tenzi Praktycznie nie ma różnicy po nałożeniu.

Nielsen Ten z wymienionych najlepszy, ale jest gęsty i przez to mało wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam dobrych doświadczeń z firmą tenzi - sam się przekonałem, że użycie ich produktów = jakby nic nie było robione lub efekt krótkotrwały, mizerny.

 

Dzięki za odpowiedzi. Myślałem nad czymś do czyszczenia co ewentualnie zostawia lekki połysk.

 

ciekawi mnie meguiars Natural Shine Protectant - piszą, że czyści, odmładza plastiki i trochę nabłyszcza - czyli to czego szukam.

 

lepiej się sprawdzi do lekko przykurzonych plastików czy może Supreme Shine Protectant??

Jeszcze pytanie odnośnie aplikatorów - je się kupuje osobno tak? jaki koszt? czy to są jednorazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego używałem -> Ultimate Protectant Jest to w formie takiego gęstszego mleczka, daje ładny połysk, fajnie zabezpiecza, na razie testuje trwałość, o tyle to jest dobre, że można tym od razu zabezpieczyć plastiki na zewnątrz i nawet nie najgorzej się to sprawdza. Ale do czysczenia to ja bym wziął np Shiny Garage Lime APC 1l za ok 20zł, to masz preparat do wielu zastosowań, rozcieńczasz, czyścisz plastiki a później zabezpieczasz. Tak, że temat do przemyślenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odradzam wszelakie Megsy do środka. Zawiodłem się na dwóch (w tym właśnie Ultimate) i mi wystarczy.

 

StudioPorządku, pomyśl o AutoGlym Interior Car Shampoo. Ale najlepszą opcją jest APC (najbardziej uniwersalną też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StudioPorzadku, ja z Natural Shine Protectant jestem zadowolony. Na plastikach w Leonie 1M, początkowo się trochę świeci, ale po kilku dniach staje się półmatowy. Długo się utrzymuje na plastikach. Przyjemny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Protectant - kolejny przykład ze wszystkim się nie dogodzi. Jest to mój ulubiony dresing. Wygrywa ze wszytskim pod względem trwałości, po 6 miesiącach wygląda jakby co dopiero był położony. Efekt najbardziej błyszczący jakie do tej pory stosowałem ale mi to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Protectant - kolejny przykład ze wszystkim się nie dogodzi.

Widzisz. Bo to zależy przede wszystkim od tworzyw na które dressingi są nakładane.

Mi np. UP tez nie podpasowal i szybko się go pozbyłem. Zresztą tak jak i natural shine'a. Najlepszy IMO dressing od Megsa to Supreme shine. Połysk nieznacznie tylko większy od naturala(nawet bym tego efektu nie nazwał połyskiem) ,ale za to łatwiej się nakłada ,nie marze,i super pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja używałem/używam zamiennie do platików w toyotach auris,avensis i rav4, oraz C.Picasso nakładane aplikatorem niebieskim z mikrofibry za 5zł z tesco:

SONAX Xtreme Cockpit - nie czyści tak dobrze jak Nielsen Finesse, daje efekt matowy, całkiem przyjemny zapach, bez smóg itp. Postać wodna, łatwa aplikacja na aplikator, całkiem wydajny przy takim użyciu. Moim zdaniem dobry produkt do oświerzenia wnetrza w macie, wytrzymały i wszędzie dostepny ;) .

Nielsen Finesse- czyści np. brud na słupku pod pasami, okolice głośników przy drzwiach itp. Ładnie pachnie cytrusowo. Gęsty i spryskiwacz nie tak go podaje na aplikator, jak bym chciał. W porównaniu z sonaxem lekko połyskliwy, ale to raczej zaraz po nałożeniu. Tu chyba ma większy wpływ rodzaj plastiku. Auris wychodzi w macie Avensis w pólmacie :o .

PB NL - dostałem trochę do wypróbowania bo byłem bardzo ciekaw słynnego efektu natualnego matu. Na razie to :kox: Test był szybki - apc na kawałek deski i PB NL. Efekt w avensisie taki sam jak przy Nielsen Finesse pól mat :shock: - widocznie to taki plastik. Cała deska zrobiona w NF. Codziennie patrzę i nie mogę zobaczyć różnicy. Nie wiem czy czyści bo jeszcze nie sprawdzałem. Avens ostatni model, wiec plastiki niby lepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa dobre bo sa w sprayu

dla jednych będzie to atutem dla innych będzie to problemem,aplikując na deskę aplikujesz zarówno na deskę,szyby,tapicerkę i połowę w powietrze.

Będą zwolennicy i przeciwnicy,tak jak w przypadku wosków naturalnych i syntetycznych jak i wszystkiego innego w "Naszym" zboczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na desce Mazdy 6 ładnie matowo wygląda SG Apple Plastic Dressing. Na boczkach troszkę się błyszczy i trzeb go przetrzeć. Plusem jest to że nie widać na nim kropel deszczu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A używał ktoś z Was Duragloss #201? Bo na jednym z zagranicznych portali wyczytałem, że jest po nim "wet look" i dobrze, że wyczytałem to już długo po zakupie, bo bym się zraził do produktu, który daje fajny natural effect. Po aplikacji robi się piękny naturalny wygląd elementów wnętrza, czyli to co większość z nas chyba lubi najbardziej. Nawet PB NL wg mnie bardziej "świecił" niż #201. Jedyny minus to zapach, bo jest zwykły paskudny techniczny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.